Berwang Bichlbach Rinnen - aktuální report z 24.01.2023 - SNOW.cz

Berwang Bichlbach Rinnen aktuální report z 24.01.2023

  průměrné hodnocení:

Rakousko Rakousko - Tyrolsko

Berwang Bichlbach Rinnen - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: skiwelt
 • hodnocení:
 • návštěva od: 24.01.2023 do: 24.01.2023
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Při pohledu do ski mapy není Berwang nějak výjimečné středisko, není velké, není vysoko a nemá ani nějak moc lanovek a sjezdovek. I přesto jsem se do Berwangu vydal společně se svými lyžařskými kolegy a věřil jsem, že se jim tam bude lyžování líbit. Naštěstí jsou to kluci lyžařsky zdatní a nebyl problém přijet k lanovce hned ráno na vyrazit na čerstvý manžestr. Celkově je Berwang z mého pohledu skvělé středisko, které nabídne jak svižné svezení, tak perfektní dálnice pro carvingové oblouky. Jednoznačně dávám 5 z 5, i přes to, že velká část tratí nebyla v provozu. Aktuálně 24. 1. otevřeno 11 km tratí s příslibem otevření dalších a opravdu to tak asi bude, děla jedou na zavřených sjezdovkách naplno. Velké díky patří Láďovi a Jirkovi za důvěru při výběru střediska, věřím, že je Berwang nenudil.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

První svezení po Almkopf blau bylo vynikající - neskutečně vyžehlená sjezdovka s úžasnými občasnými zlomy a odpočinkovými pasážemi. Tahle sjezdovka si vysloveně žádá delší lyže a pak už si jen užít parádní sjezd do údolí. Jednoznačně stojí za to si přivstat a vyrazit sem na první jízdu. Na opačnou stranu se spouští směrem k Berwangu červená trať č. 4 s navazující pohodovou a krásně širokou modrou "pětkou". Pro vyznavače carvingového oblouku je vynikající část areálu kolem Thanellerbahn - místy velmi široká trať láká sice lyžařské kurzy, ale její šíře je parádní. Středisko je také zaměřeno na malé děti a začínající lyžaře a nabízí jim jak dětská hřiště, tak pohodové louky.

Sněhové podmínky:

Po jaru v lednu začalo v Alpách konečně minulý týden sněžit. Sněhu v údolí do 30 cm, na sjezdovkách bez problémů a vydřených míst a kamení.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Berwang nabízí pohodlné sedačkové lanovky a kabinky, dokonce některé z nich velmi komfortní z roku 2020. Jen škoda kotvy kolem sjezdovky č. 13. Ale i ta by se dle projektu v mapách měla dočkat pohodlné lanovky.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Ráno zde bylo minimum lyžařů, během dopoledne se přidalo pár lyžařských kurzů, a tak se občas vytvořil na sjezdovce had, především pak v časti kolem Thanellerbahn. Zdá se však, že místní instruktoři mají rozum a netáhnou hada od krajů do krajů, tím pádem v pohodě nechávají prostor k bezpečnému vyhnutí. Navíc tratě č. 12 a 14 pod Thanellerbahn jsou velkoryse široké.

Občerstvení a aprés-ski:

Restaurace Hochalm byla sice malinko dražší než třeba stejné jídlo v restauraci na nedalekém Lermoosu, ale taková gulášová polévka není vůbec špatná, i když za 7,5 eur.

Doprava do střediska a parkování:

Cesta do střediska se obejde většinou bez řetězů, lepší a jednodušší příjezd je ze strany od Bichlbachu.

+ plusy

 • Skvěle upravené tratě
 • Rozmanitost sjezdovek
 • Perfektní trať Almkopf
 • Pohodlné lanovky

- mínusy

 • 1denní skipas není platný do ostatních středisek v okolí
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

31.01. - 01.02.2020  | Berwang Bichlbach Rinnen

 • autor: gimli35
 • hodnocení:

Příjemné lyžování pod převážně slunečnou oblohou nabídla o pololetních prázdninách lyžařská houpačka Berwang Bichlbach Rinnen.

07.02.2017  | Berwang Bichlbach Rinnen

 • autor: skiwelt
 • hodnocení:

Po dvou týdnech jsem měl opět možnost vyrazit do Alp. Cílová destinace byla tentokráte pod Zugspitze, konkrétně okolo vesničky Berwang. Berwang nabízí menší lyžařský areál s přibližně 30 km sjezdovek. Rozhodl jsem se vyzkoušet jeho tratě hned od rána. I přes večírek trvající do 04:00 jsem si nařídil...

Říčky v Orlických horách

Špindlerův Mlýn - Medvědín

Špindlerův Mlýn - Svatý Petr

Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn

Engadin Svatý Mořic - Corviglia

Engadin Svatý Mořic - Diavolezza Lagalb

SNOW tipy