Berwang Bichlbach Rinnen - aktuální report z 07.02.2017 - SNOW.cz

Berwang Bichlbach Rinnen aktuální report z 07.02.2017

  průměrné hodnocení:

Rakousko Rakousko - Tyrolsko

Berwang Bichlbach Rinnen - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: skiwelt
 • hodnocení:
 • návštěva od: 07.02.2017 do: 07.02.2017
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Po dvou týdnech jsem měl opět možnost vyrazit do Alp. Cílová destinace byla tentokráte pod Zugspitze, konkrétně okolo vesničky Berwang. Berwang nabízí menší lyžařský areál s přibližně 30 km sjezdovek. Rozhodl jsem se vyzkoušet jeho tratě hned od rána. I přes večírek trvající do 04:00 jsem si nařídil budík na 07:00 a vstal. Váhal jsem, zda vyrazit, ale při pohledu z okna nešlo jinak než skočit do přezkáčů a rychle na první lanovku. Po příchodu na parkoviště v 8:30 se lanovka již točila a na parkovišti jedno auto. Kam jsem dohlédl, nikdo nikde. Paráda, zakoupil jsem skipas a vyrazil na sedačku...
Menší areál s rodinnou atmosférou, žádná továrna na lyžování, žádné fronty, žádné plné hospody. Vše bylo naopak, všude minimum lyžařů, hlavně po ránu zde nebyla po lyžařích ani stopa. Za mě přesně tak, jak to má být pro každého nadšence na prkýnkách zvaných ski.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Krásné sjezdovky z Hochalmu k telemixu s možností volby modré a červené varianty. Místy příjemné terénní nerovnosti. I na stranu k Berwangu se z Hochalmu line modro-červená trať. Pro menší lyžaře hezká modrá trať podél lanovky Sun Jet. Za odskočení z "hlavního centra" areálu určitě stojí sjezdovky u Obstacleparku. Okrajová část areálu s dvojsedačkou byla, co se týče úpravy tratí, malinko horší (z nějakého důvodu hnědý sníh, i když s krásným manšestrem). Ale sjezdovky jsou zde příjemně červené.

Sněhové podmínky:

Sněhu dostatek, řekl bych okolo 70 cm je reálný odhad.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Tři sedačkové lanovky a jeden telemix. Lanovky rychlé, bez problémů, jen jedna starší dvojsedačka v krajní části areálu, ale vzhledem k návštěvnosti, která v těchto místech panovala, se vůbec divím, že se prázdná lanovka točila. Několik vleků u kratších sjezdovek. Malinko škoda, že sjezdovky u Obstacleparku neobsluhuje lanovka. Jsou to hezké široké ranveje.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Naprosto perfektní, hlavně v čase mezi 8:30 a přibližně 10:00 absolutně nikdo. Ráno jsem se až bál samoty a klidu, který zde panoval. Za mě lyžařská nádhera!

Občerstvení a aprés-ski:

Příjemné občerstvení Jager Haus, slunečná terasa s obsluhou. Dobrý radler a klasická rakouská kuchyně. Ceny také klasicky rakouské - polévky 3 až 5 eur, hlavní jídlo od 6 do 10 eur.

Doprava do střediska a parkování:

Momentálně suché silnice a i když Berwang leží v nadmořské výšce okolo 1 300 m, není třeba řetězů.

+ plusy

 • Minimum lyžařů
 • Příjemné tratě
 • Počasí

- mínusy

 • Nic zásadního mě nenapadá
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

11.01.2024  | Berwang Bichlbach Rinnen

 • autor: skiwelt
 • hodnocení:

Středisko, které rád navštěvuji i přes jeho nevelkou rozlohu s velmi příjemnými sjezdovkami a řekl bych až rodinou atmosférou. Už je to celkem dlouho, kdy jsem Berwang navštívil poprvé a oblíbil se jeho tratě, především krásnou Almkopf 1 a 2. I letos jsem si nechtěl nechat ujít pěkné svezení a jakmi...

24.01.2023  | Berwang Bichlbach Rinnen

 • autor: skiwelt
 • hodnocení:

Při pohledu do ski mapy není Berwang nějak výjimečné středisko, není velké, není vysoko a nemá ani nějak moc lanovek a sjezdovek. I přesto jsem se do Berwangu vydal společně se svými lyžařskými kolegy a věřil jsem, že se jim tam bude lyžování líbit. Naštěstí jsou to kluci lyžařsky zdatní a nebyl pro...

31.01. - 01.02.2020  | Berwang Bichlbach Rinnen

 • autor: gimli35
 • hodnocení:

Příjemné lyžování pod převážně slunečnou oblohou nabídla o pololetních prázdninách lyžařská houpačka Berwang Bichlbach Rinnen.

Bad Kleinkirchheim

Bad Kleinkirchheim

Bad Kleinkirchheim

Bad Kleinkirchheim

Bad Kleinkirchheim

Bad Kleinkirchheim

SNOW tipy

Výška sněhu 0 cm
Otevřené lanovky a vleky 0 z 22
Otevřené sjezdovky 0 z 103 km