Lermoos - Grubigstein - aktuální report z 23.01.2023 - SNOW.cz

Lermoos - Grubigstein aktuální report z 23.01.2023

  průměrné hodnocení:

Rakousko Rakousko - Tyrolsko

Lermoos - Grubigstein - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: skiwelt
 • hodnocení:
 • návštěva od: 23.01.2023 do: 23.01.2023
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Lermoos jsem navštívil již před lety a věděl jsem tedy, co od střediska čekat. V oblasti Zugspitz Areny se jedná o spíše větší středisko s necelými 30 km sjezdovek a pěkným více než 1 000m převýšením. Tratě převažují většinou svižné a vcelku přehledné. Za sebe bych doporučil spíše sjezdařům, co hledají svižnou a rychlejší jízdu. Bez zastávky z vrcholu do údolí je to pak již zmíněných 1 000 m převýšení a to už je v údolí znát, že jsou tratě vcelku výživné. Z vrcholu se nechá zvolit náročnost sjezdovek, dle značení jsou zde modré, červené a také černý úsek sjezdovky. Řekl bych však, že jejich charakter je dost podobný. Z horní stanice lanovky je pak krásný výhled na protější Zugspitze a areál Wetterstein. Za návštěvu určitě stojí sauny a bazén v Reutte, cca 20 minut jízdy autem.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Většina tratí je svižných, pěkně rozmanitých a najde si zde opravdu každý tu svou. Za nás nejvíce ježděna byla modrá sjezdovka č. 8. Místy je spíše červená a vybízí k rychlejší jízdě. Ostatní varianty padající do údolí se mi zdají velmi podobné, jen některé prudší. Velmi příjemná modrá je trať č. 10 ve spodní části areálu, občas je proložena terénní nerovností a je velmi hravá. Malinko obtížnější je závěrečná část, tedy příjezd k lanovce Hochmoos Express. Odpoledne zde bývají již ledové plotny a poslední metry jsou relativně prudké.

Sněhové podmínky:

Sněhu mimo terén bylo cca 15 cm, ale na sjezdovkách absolutní dostatek. Oceňuji vypnutá sněhová děla a sprchy v době provozu a okamžité zapnutí zasněžování po zastavení lanovek. Jistě znáte střediska, kde jedou děla celý den a není úplně příjemné tam lyžovat.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Lanovky jsou zde rychlé a pohodlné, a to jak kabiny tak sedačky. Jedině snad v horní části areálu jsou sedačky malinko pomalejší, ale ne nějak dramaticky. Oceňuji toalety na konečné Hochmoos Expressu, žádné chození v přezkáčích po schodech, jak to často v Rakousku bývá. V Lermoosu jsem si všiml ski depotu, dokonce s nápisem zdarma. Což může být skvělé, pokud se ubytujete malinko dál od lanovek. V celé Zugspitz Areně výborně fungují skibusy a propojují ostatní střediska.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Nebyla vysoká, pokud jde o fronty na lanovky, tak zde nebyla žádná, na tratích také většinou klidno.

Občerstvení a aprés-ski:

Krásná restaurace Gipfelhaus na konečné stanici kabinové lanovky v nadmořské výšce 2 000 m. Nabízí samoobslužnou restauraci a krásné výhledy na Zugspitze. Dokonce zde jsou o malinko nižší ceny než leckde v údolí. Za ochutnání stojí opravdu velká porce gulášové polévky.

Doprava do střediska a parkování:

Doprava do Lermoosu ze středu Čech byla přibližně 5:30. Jediné pomalejší místo byl průjezd Garmischem, kde dopravu občas zdržují semafory a hustší provoz, ale nic hrozného, i když ve špičce to asi bude o malinko pomalejší. Do střediska není třeba rakouská dálniční známka.

+ plusy

 • Převýšení více než 1 000 m
 • Svižné tratě
 • Společný skipas s celou Zugspitz Arenou od 2denní platnosti

- mínusy

 • Místy plotny
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

12.02.2020  | Lermoos - Grubigstein

 • autor: 0ndra
 • hodnocení:

Uplynulé dny se v Tyrolsku nesly ve znamení deště, postupně přecházejícího nejprve ve vyšších, a později i v nižších, polohách ve sníh. Během 24 hodin se již jednalo pouze o bílé zlato a dle pokrývky na autech ho bylo dobrých 30 čísel. To znamenalo jediné, powder days jsou tady, a po 2 dnech na běžk...

05. - 06.02.2019  | Lermoos - Grubigstein

 • autor: bohous357
 • hodnocení:

Tiroler Zugspitze Arena je konglomerát 5 malých skiareálů a její vícedenní skipas zpřístupňuje i ledovec Zugspitze na německém území, a to lanovkou od Eibsee. Grubigstein je jednoznačně lyžařsky nejkvalitnější kopec, zajeli jsme se podívat i do sousedního Berwangu, který bych považoval za skiareál č...

08. - 09.02.2017  | Lermoos - Grubigstein

 • autor: skiwelt
 • hodnocení:

První den na Lermoosu se nám moc nevydařil, hlavně co do počasí. Panovala mlha a po několika jízdách s viditelností jen několik metrů nám nezbylo nic jiného než vyrazit do hospůdky na naše oblíbené Williamsky. :-) Druhý den to ale bylo jiné kafe, tratě zalilo slunce a lyžovačka byla na jedničku.

Rejdice

Rejdice

Rejdice

Rejdice

Rejdice

Rejdice

SNOW tipy

Výška sněhu 0 cm
Otevřené lanovky a vleky 0 z 3
Otevřené sjezdovky 0 z 3