Puy St. Vincent - aktuální report z 01. - 08.02.2014 - SNOW.cz

Puy St. Vincent aktuální report z 01. - 08.02.2014

  průměrné hodnocení:

Francie Francie - Jižní Alpy

Puy St. Vincent - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: bamjoe
 • hodnocení:
 • návštěva od: 01.02.2014 do: 08.02.2014
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Tak jsem neodolal a zakoupil lyžařský zájezd do Svatého Vincenta. Po příjezdu na místo mě mile překvapila dosažitelnost sjezdovek prakticky od chaty na lyžích. Za tohle se v Rakousku velice připlácí. Po prvním dnu se dojmy ze střediska pomalu začaly měnit k horšímu, ať už kvůli velmi ledabylé upravě sjezdovek, tak i k dosti zastaralému lanovkovému vybavení.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Protože sněžilo od úterý každý den, rolby upravovaly jen spodní části areálu, a to ještě jen velmi ledabyle, a z vrcholku se staly freeridové terény. Jezdit ve více než 30 cm prašanu je sice chvíli nádhera, která se ale postupně změní v peklo v kličkování mezi i 70 cm vysokými boulemi.
Ještě větší zklamání jsem zažil, když ani druhý den po sněhové nadílce nebyly vrchní červené sjezdovky upraveny, a do konce pobytu na některé nezavítala jediná rolba.

Sněhové podmínky:

Sněhové podmínky byly vynikající. Podle našich odhadů, měřili jsme před chatou, napadlo během týdne více než metr nového prašanu. A v pátek začalo ráno pršet, nad hranicí lesa padal hustě mokrý sníh a okolo oběda už sněžilo i u spodní stanice sedačky.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Sedačky jsou zastaralé. V pátek, když se oteplilo, dost špinily (světlá bunda špinavá od rzi, a to opravdu dost). Jediná modernější šestka končí v první třetině areálu, a poma z minulého století jezdila jen dva dny, takže tato sedačka na žádnou jinou lanovku nenavazovala a plnila funkci přibližováku. Další poma obsluhující skicrosovou trať nejezdila vůbec. Pomou, jež vedla od konečné čtyřsedačky k začátku sedačky do nejvyššího bodu areálu, jsem se dostal k černé a červené sjezdovce, ale ty zase nebyly ani jedou za celý týden upraveny rolbou. Skicroos byl otevřen první dva dny, pak ho uzavřeli, a inzerovaný snowpark nebyl v provozu vůbec. Provozní doba lanovek byla dost chaotická, začínaly většinou mezi devátou a půl desátou, noční lyžovaní nebylo nikde označeno a většinou jsme ho zjišťovaly pohledem na sjezdovku zda svítí světla.

Zalidněnost:

Lidí bylo v termínu přiměřeně, fronty se tvořily hlavně u lanovky nad betonovým hotelem asi na pět minut, jinak čekací doba do minuty.

Občerstvení a aprés-ski:

Bary a restaurace jsou zastoupeny poskrovnu, ale ve v celku dobré kvalitě a ceny jí odpovídaly. Tam kde si v Rakousku vystačíte z deseti eury, tady si připravte eur minimálně 15 a více.

Doprava do střediska a parkování:

Cesty udržované, parkovací plochy dostatečné a též skvěle udržované.

+ plusy

 • přístup z ubytování na sjezdovky
 • terény pro freeride
 • celková cena pobytu a skipasu

- mínusy

 • zastaralé a špinící lanovky
 • neupravenost sjezdovek
 • některé atrakce nebyly v provozu
 • vyšší ceny občerstvení a jídla
 • velká vzdalenost od ČR
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Gerlitzen

Gerlitzen

Gerlitzen

Gerlitzen

Gerlitzen

Gerlitzen

SNOW tipy

Výška sněhu 75 cm
Otevřené lanovky a vleky 15 z 20
Otevřené sjezdovky 43 z 52 km