Hochrindl - aktuální report z 18.02.2024 - SNOW.cz

Hochrindl aktuální report z 18.02.2024

  průměrné hodnocení:

Rakousko Rakousko - Korutany

Hochrindl - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: mikels
 • hodnocení:
 • návštěva od: 18.02.2024 do: 18.02.2024
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Začaly jarní prázdniny, a proto rozhodnutí padlo na rakouské Alpy. Volba to byla správná při pohledu na naše hory, ale ani tady to není vyloženě zimní idylka. Pro první návštěvu jsem si vybral skiareál Hochrindl. Za mě příjemný rodinný areál s dostatečným výběrem sjezdovek všech úrovní. Cena skipasu uvedená na internetových stránkách je dospělý 46 euro a mladiství 38 euro. Při objednání online jsem dostal slevu a zaplatil celkově za dospělého a mladistvého 79 euro. Při vrácení skipasu jsem dostal ještě za 2 skipasy 10 euro zpět. Takže nevím, jestli se někde nestala chyba, každopádně mě to vyšlo na necelých 1 700 Kč za dvě osoby. Za tuto cenu zde najdete 20 km sjezdovek a 7 vleků. Počasí bylo typické aprílové - chvilku svítilo sluníčko, chvilku se zatáhlo a občas propadl i nějaký ten sníh. Kdyby byly lepší lyžařské podmínky, tak toto středisko vůbec není špatné, ba naopak jsem si to zde užil.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Sjezdovky zde najdete všech obtížností. V den návštěvy nefungovala pouze jedna jediná, a to černá sjezdovka č. 1 Kruckemnabfahrt 1. Druhá černá Kruckenabfahrt 2 byla příjemně členitá. Nešťastně je tam řešen přejezd v horní části pod kotvou. Příjemné svezení bylo na sjezdovkách Sonnenabfahrt 3 a Sonnenabfahrt 1. Sjezdovky bez boulí vydržely celý den, a to díky minimálnímu množství lidí, bohužel občas se do nich opřelo sluníčko, tak postupem času byl sníh více a více těžší. Ani na modrých sjezdovkách, kde se pohybovaly školičky, nebylo nijak obtížné sjezdovky rychle sjet bez nějakého překvapení (muldy).

Sněhové podmínky:

Asi jako v celé Evropě je to v současnosti se sněhovými podmínkami velká bída. Středisko má 2 vrcholy - ten nejvyšší má výšku 1 888 m n. m (Krucken) a druhý 1 745 m n. m. (Kegel). V nižších partiích jižní strany už se jedná o jaro, kdy jsou vysněženy jen sjezdovky a v okolí se to hezky zelená. Severní strany obou hor na tom jsou mnohem lépe, ale i zde se v odpoledních hodinách, především v prudších částech červené sjezdovky č. 10, tvořily muldy.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Skiareál disponuje převážně čtyřmi kotvovými vleky, jednou pomou, jedním přibližovacím lanem a jednou 4sedačkou. Restaurací zde moc nenajdete. Restauraci s dětským hřištěm najdete u sjezdovky Hiaslabfahn - Hias Zirbenhutte Pak další najdete v okolí modré sjezdovky a pak samozřejmě u parkoviště. Zde se mi moc líbilo. Najdete zde i curlingovou dráhu. Areál samozřejmě disponuje dětskou školičkou. Objednávku skipasu můžete učinit online a vyzvednout na kase.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Až mě to překvapilo, jak tady byla nízká zalidněnost. Většinu času jsem trávil na černé a červených sjezdovkách č. 2 Kruckenabfahrt 2, č. 3 Sonnenabfahrt 3, č. 4 Sonnenabfahrt 1 a č. 5 Sonnenabfahrt 2, kde se pohybovalo opravdu velmi málo lidí. Na lanovky se nečekalo a sjezdovky byly občas úplně prázdné. Při návratu zpět jsme ještě několikrát stihli sjet modrou č. 9 Zirbenabfahrt 2. Opět to bylo bez front. Ani v restauraci lidí moc nebylo, a to byla neděle, kdy jsem očekával nával.

Občerstvení a aprés-ski:

Občerstvení zde moc nehledejte. Nejvíce restaurací najdete u modrých a červených sjezdovek z hory Kegel. Já jsem využil restauraci hned u parkoviště. Jedná se o restauraci Sternenberg Gasthof. Zde najdete opravdu speciality a také tomu odpovídá vyšší cena. Proto i klasický vídeňský řízek zde pořídíte okolo 28 eur. Pivo do 6 euro.

Doprava do střediska a parkování:

Ubytování jsme měli v Sankt Urbanu. Do této horské vesničky jsme jeli z Hradce Králové přes Svitavy, Brno, Vídeň a pak po dálnici S6 okolo střediska Semmering a pak přes městečko Sankt Veit. Musím říci, že nejhorší situace byla v okolí Brna, které bylo řádně ucpané.

Následující den jsme vyrazili do Hochrindlu z městečka Sankt Urban. Silnice dobře značená. Po celou dobu suchá. Parkování ve středisku zdarma. Bohužel povrch je sice pokrytý štěrkem, ale odpoledne už pěkně rozbahněný.

+ plusy

 • Parkování zdarma
 • Nízká zalidněnost
 • Rodinné středisko
 • Dubnové jarní počasí

- mínusy

 • Díky teplotám odpoledne již těžší mokřejší sníh
 • Lyžař si neodpočine na Kotvových vlecích
 • Zavřena jedna černá sjezdovka
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Štrbské Pleso

Štrbské Pleso

Štrbské Pleso

Štrbské Pleso

Štrbské Pleso

Štrbské Pleso

SNOW tipy

Výška sněhu 40 cm
Otevřené lanovky a vleky 1 z 8
Otevřené sjezdovky 0 z 12