Grächen - lyžování - SNOW.cz
Foto

Grächen je tradiční walliská vesnice vystavěná na horním plató masivu nad údolím Mattertal. Jen pár desítek minut jízdy odtud se nacházejí střediska světového formátu jako Zermatt a Saas-Fee.

Grächen - sjezdovky

21%74%5%
42 celkem sjezdovek (km)
40 zasněžování (km)

Grächen - lanovky a vleky

pojízdný koberec
4
vlek
5
sedačka expres
3
sedačka krytá
2
kabinka
1
13900 os./h Přepravní kapacita

Nadmořská výška

1619-2864 m n.m.1245 m

Mapa sjezdovek

Grächen - mapa sjezdovek
  leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec 

Grächen - lyžování

Grächen je zaměřen zejména na rodinnou klientelu. Nabízí bezpečné lyžování průměrné a nižší obtížnosti, přičemž po jeho pavučině sjezdovek lze už i trochu pocestovat. Vládne tu klid a slušné ceny, navíc je velmi vhodným centrem pro podnikání jednodenních lyžařských zájezdů do jinak hůře dosažitelných exkluzivních středisek - Zermattu a Saas-Fee.

Sjezdovky jsou sdruženy na západních svazích v nadmořské výšce mezi 1 619 a 2 868 m a svým červeným zbarvením osloví především rekreační až sportovní lyžaře. Zatímco rodinné lyžování je koncentrováno v levé části areálu kolem Hannigalp, sportovní lyžaři se uspokojí spíše v pravé části pod Seetalhornem. Určení odpovídají i dvě tváře areálu. Zatímco levá pro spíše rekreační lyžaře je přívětivá, poskytuje příjemná zákoutí z modřínového lesa, pravá pro spíše sportovní jezdce působí chladně. Tratě se pletou obřími suťovisky bez náznaků života, dosahují i vyšších nadmořských výšek.

Středisko je výhlášeno jako švýcarský rekordman co do počtu slunečních dní. V roce 1996 se místní obyvatelé mohli slunit po celých 299 dní.

Grächen - SNOW rating

SAFE-SKI RATIO

331

Terén

sjezdovky:
velikost areálu:

Komfort

lanovky a vleky:
kompaktnost:

Klima

sněhová jistota:
chráněné terény:

Atmosféra

genius loci:

Doprava

příjezd:

Pobyt

Optimální doba pobytu: 1 - 3 dní
Vysvětlivky k ratingu SNOW

Odkazy