Krompachy - Plejsy - lyžování - SNOW.cz

Krompachy - Plejsy

Foto

Jedno z nejstarších slovenských středisek se blýskne pestrými terény s převýšením až 450 m včetně homologované závodní tratě, jinak je ale poněkud omšelé, navíc leží až východně od Tater, což mu z pohledu českých lyžařů značně ubírá na atraktivitě.

Krompachy - Plejsy - sjezdovky

20%46%35%
4.6 celkem sjezdovek (km)
4.6 zasněžování (km)

Krompachy - Plejsy - lanovky a vleky

vlek
5
6200 os./h Přepravní kapacita

Nadmořská výška

470-912 m n.m.442 m

Mapa sjezdovek

Krompachy - Plejsy - mapa sjezdovek
  leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec 

Krompachy - Plejsy - lyžování

Relax center Plejsy se nachází na východním Slovensku nad městem Krompachy na severních svazích Krompašského vrchu (1 025 m n. m,), od roku 1952 se tu jel již devětkrát Evropský pohár. Jedná se tedy o jedno z nejstarších slovenských středisek, které prošlo v poslední dekádě jistou modernizací. Bylo dokonce vybráno jako oficiální přípravné středisko slovenské olympijské reprezentace a mezinárodní lyžařská federace homologovala místní tratě pro slalom, obří slalom a superobří slalom.

Navzdory tomu Krompachy disponují pouze jednou dvojsedačkovou lanovkou Girak z roku 1994 s přepravní kapacitou 984 os./hod. Osm lyžařských vleků pak pomáhá k rozptýlení proudu lyžařů, a to především v horních částech. Pro lyžaře je k dispozici celkem 9 tratí všech stupňů obtížnosti v celkové délce 8 km. Dobudování další sjezdové tratě ve směru od hotelu Relax je zatím v nedohlednu. Tratě jsou mezi sebou propojeny, pravidelně upravovány i zasněžovány. Dojezd k lanovce je velmi mírný a vhodný pro začátečníky. Většina lyžařů využívá hlavní trať, která kopíruje nejdelší pomu paralelně se sedačkou. Je dostatečně široká, dlouhá (2 km) a díky převýšení (téměř 450 metrů) se hned tak neomrzí. Pokud na svazích nechytíte víkendový nával, tak si tu kvalitně zalyžujete od prosince do dubna. Ve středisku je množství občerstvovacích zařízení přímo na svahu, dostatečné parkoviště u lanovky a ještě hotel Plejsy, nabízející ubytování pár metrů od sjezdovek.

Příjezd na Plejsy je bez problémů, navíc můžete volit dopravu nejen autem, ale i autobusem nebo vlakem. Za pěkného počasí budete z vrcholu Krompašského vrchu odměněni pohledem na nedaleké Vysoké Tatry.

Krompachy - Plejsy - SNOW rating

SAFE-SKI RATIO

1350

Terén

sjezdovky:
velikost areálu:

Komfort

lanovky a vleky:
kompaktnost:

Klima

sněhová jistota:
chráněné terény:

Atmosféra

genius loci:

Doprava

příjezd:
Vysvětlivky k ratingu SNOW

Odkazy

Nová Paka - Máchovka

Nová Paka - Máchovka

Nová Paka - Máchovka

Nová Paka - Máchovka

Nová Paka - Máchovka

Nová Paka - Máchovka

SNOW tipy