Mlynky - lyžování - SNOW.CZ

Mlynky

Slovensko - Slovenský raj

Foto

Mlynky jsou jedním z kdysi známých, dnes však polozapomenutých závodních lyžařských center Slovenska. Tratě jsou především strmější, vybavení skromné.

Mlynky - sjezdovky

55%26%19%
7.2 celkem sjezdovek (km)
2.5 zasněžování (km)

Mlynky - lanovky a vleky

vlek
5
2400 os./h Přepravní kapacita

Nadmořská výška

730-996 m n.m.266 m

Mapa sjezdovek

Mlynky - mapa sjezdovek
  leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec 

Mlynky - lyžování

Mlynky se řadí mezi velmi stará slovenská lyžařská střediska s bohatou závodní minulostí. Pro mnohé lyžaře jsou zapomenutým rájem. Geograficky patří do Volovských vrchů, nicméně jejch polohou si každý přiřadí spíše ke Slovenskému ráji. Mlynky naleznete v blízkosti vodní nádrže Palcmanská Maša nad městem Dobšiná na půli cesty mezi Rožňavou a Popradem.

Středisko je v posledních letech stranou zájmu lyžařů. Historické vybavení a jen postupné investice do zasněžování jsou v protikladu k pohádkovému prostředí, ve kterém se Mlynky nacházejí. Je tu dětský vlek, poma a kotvový vlek V500, který v minulosti opakovaně neprošel revizní kontrolou, avšak po změně majitele střediska je opět v provozu. Kratší, ale pestré sportovní sjezdovky překvapí i vášnivého jezdce. Jejich celková délka klesla z původních 7 km na současných 5,5 km. Důvodem jsou již nefunkční a zcela zarostlé tratě Serpachová a Matiašova dolinka. Všechny sjezdovky začínají na jednom místě, a to pod vrcholem Kruhová. Jsou středně široké, kvůli sklonu však vhodné spíše na kratší oblouky (kromě Turistické a Komína).

Sezóna na Mlynkách trvá od prosince do března, když se sněžná děla postupně dostala na všechny hlavní tratě. Úprava svahů je až na trať Koleso pravidelná. Parkoviště u střediska je zdarma a s dostatečnou kapacitou cca 100 metrů od hlavního vleku. Do Mlynek lze cestovat pohodlně také rychlíkem z Košic nebo Bratislavy.

Obecní až rodinný charakter střediska, malebné prostředí, příznivé ceny a menší návštěvnost předurčují Mlynky k příjemnému lyžování, pokud jste ochotni polevit z úrovně technického vybavení a nevyžadujete dlouhé sjezdy či bujaré après-ski.

Mlynky - SNOW rating

SAFE-SKI RATIO

333

Terén

sjezdovky:
velikost areálu:

Komfort

kompaktnost:

Klima

sněhová jistota:
chráněné terény:

Atmosféra

genius loci:

Doprava

příjezd:
Vysvětlivky k ratingu SNOW

Odkazy

Sníh Mlynky

Výška sněhu 40 cm
Otevřené lanovky a vleky 0 z 3
Otevřené sjezdovky 0 z 6

Počasí Mlynky

pátek (21.06.) weather 15°/ 20°
sobota (22.06.) weather 16°/ 20°
neděle (23.06.) weather 15°/ 20°

Lyžařské zájezdy

Hotel Wengener Hof
Orientační cena za noc vč. polopenze a skipasu 4 709 Kč/os.
Hotel Schladmingerhof Schladming
Orientační cena za noc vč. polopenze 2 637 Kč/os.
Hotel Alte Post
Orientační cena za noc vč. polopenze a skipasu 3 185 Kč/os.