Leukerbad - lyžování - SNOW.cz
Foto

Letovisko Leukerbad se nachází severně od udolí Rhony mezi skalami soutěsky Gemmi ve výšce 1 411 m n. m. Je proslulé svými lázněmi již z římské doby, ale lyžaře láká i svah Torrent. Díky kombinaci lyžování a teplých termálních pramenů je Leukerbad jedním z alpských unikátů.

Leukerbad - sjezdovky

16%60%24%
50 celkem sjezdovek (km)
7 zasněžování (km)

Leukerbad - lanovky a vleky

vlek
5
sedačka krytá
1
kabinka
2
visutá kabina
3
12000 os./h Přepravní kapacita

Nadmořská výška

1411-2610 m n.m.1199 m

Mapa sjezdovek

Leukerbad - mapa sjezdovek
  leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec 

Leukerbad - lyžování

Lyžařský areál Torrent potěší širokými upravenými sjezdovkami všech stupňů obtížnosti i nádhernými výhledy na řetězec Walliských Alp a údolí řeky Rhôny. Na svah Torrentu se dostanete za několik minut buď z centra Leukerbadu visutou kabinovou lanovkou (80 osob), nebo 6místnými kabinkami ze sousední vesničky Albinen.

Od horní stanice lanovek u chaty Rinderhütte ve výšce 2 350 m n. m. už můžete obdivovat alpské panorama a vydat se jak dále vzhůru, tak z kopce. A ve zdejší horské restauraci se můžete posílit místními specialitami, jako raclette, tavící se bochník sýra, který se speciálním nožem stírá na vařené brambory, fondue (směs roztavených sýrů s přídavkem alkoholu, do níž se namáčí kousky chleba), walliské sušené maso se žitným chlebem a další.

Od Rinderhütte se dostanete novou 6sedačkovou lanovkou do nejvyššího bodu ve 2 610 m n. m. na stanici Schwalbennest, odkud vedou dlouhé sjezdy k dolní stanici lanovky v Leukerbadu nebo do vsi Albinen-Flaschen – celkem 50 km pestrých sjezdovek, koncem 80. let se na Torrentu dokonce pořádal i Světový pohár. Sjezdovky zde mají výhodu, že se nacházejí na alpských loukách bez kamenitého podkladu, a proto stačí relativně málo sněhové nadílky pro bezproblémové sjíždění. Jistotu navíc nově zvyšují i sněhová děla, jež pokrývají celou spodní část lyžařské oblasti.

Snowboardisté se vyřádí ve funparku na jumpech, rainbow-boxu, zatáčkách a třech kickerech.

I nelyžaři si mohou svahy Torrentu užít – na upravené zimní turistické stezce od horní stanice lanovky Rinderhütte k mezistanici kabinek na Torrentalp. V dětském klubu na horní stanici lanovky mohou děti na malém vleku nejen trénovat, ale za pomoci zkušených lyžařských instruktorů se naučit i nové triky v parku.

Největší kouzlo Leukerbadu tkví v tom, že se můžete více než příjemně zotavit v jednom z termálních bazénů v Leukerbadu. Nejvýznamnějšími lázněmi jsou Bürgerbad a Lindner Alpentherme. Burgerbad je dokonce největším termálním komplexem v Evropě. V Alpentherme si můžete kromě horkých termálních pramenů dopřát i walliské sauny, různé masáže a lékařské rady od mezinárodních odborníků.

V Leukerbadu vedou i běžecké trasy – přímo ve středisku a také na sedle Gemmi, kam vás doveze malá soukromá kabinová lanovka z Leukerbadu. Leukerbad je původně typická alpská vesnička obestoupená divokými skalisky a přitom v nejlepším slova smyslu luxusní díky teplým pramenům. V sousední vesničce Albinen můžete dodnes obdivovat typickou walliskou dřevěnou architekturu.

Leukerbad - SNOW rating

SAFE-SKI RATIO

240

Terén

sjezdovky:
velikost areálu:

Komfort

lanovky a vleky:
kompaktnost:
ski-in/ski-out:

Klima

sněhová jistota:
chráněné terény:

Atmosféra

genius loci:

Doprava

příjezd:

Pobyt

Optimální doba pobytu: 1 - 3 dní
Vysvětlivky k ratingu SNOW

PLUS A MINUS

Plus:

  • dlouhé středně náročné sjezdovky
  • velké termální lázně
  • horská atmosféra a výhledy
  • klidná lázeňská atmosféra

Minus:

  • spíš menší areál
  • dlouhý příjezd z údolí

Odkazy

Špindlerův Mlýn - Medvědín

Špindlerův Mlýn - Medvědín

Špindlerův Mlýn - Medvědín

Špindlerův Mlýn - Medvědín

Špindlerův Mlýn - Medvědín

Špindlerův Mlýn - Medvědín

SNOW tipy