Wurzeralm - lyžování - SNOW.cz
Foto

Malé, vytáhlé středisko Wurzeralm má typicky rodinnou konfiguraci v podobě mírných a hlavně kratších sjezdovek, ale v jeho horním, jakoby odtrženém patře nechybí ani sportovnější tratě a freeridové terény. Z Prahy je Wurzeralm dostupný za 4 hodiny.

Wurzeralm - sjezdovky

46%45%9%
22 celkem sjezdovek (km)
13 zasněžování (km)

Wurzeralm - lanovky a vleky

vlek
3
sedačka
2
zubačka / metro
1
9000 os./h Přepravní kapacita

Nadmořská výška

810-1870 m n.m.1060 m

Mapa sjezdovek

Wurzeralm - mapa sjezdovek
  leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec 

Wurzeralm - lyžování

Kořenová louka neboli Wurzeralm je typické milé rodinné středisko, nebýt „nadstavby“ v podobě Frauenkaru, který láká i náročnější lyžaře a freeridery. Wurzeralm je z údolí zpřístupněn nejrychlejší pozemní lanovkou na světě (14 m/s), postavenou už v r. 1978 – nástupní stanice se nachází nedaleko města Spital am Pyhrn směrem na sedlo Pyhrnpass.

Hlavní terény se rozléhají okolo plochého „prvního patra“ Teichlboden (1 370 m), kde končí zubačka – podél kratších vleků a jedné 4sedačky klesají přehledné modré či červené sjezdovky. Dětský výukový park se zastřešeným kobercem stojí přímo u horní stanice, poblíž se nachází i malá rekreační „vesnička“. Návratová sjezdovka podél zubačky do údolí má „modro-červený“ charakter a ve svižnějších pasážích je i dost prostorná. O něco hlouběji v areálu jezdí 4sedačka Gammering s červenou sjezdovkou – ta je přímá, rychlá a s lehkými terénními nerovnostmi. Podél sousedního krátkého vleku Schwarzeck stéká modrá, červená i černá trať a svou stopu si můžete hledat i v přilehlém lesíku.
Náročnější a hlavně freeridová lokalita Frauenkar (1 870 m) s pomalou 2sedačkou je „odstrčená“ až úplně vzadu, aby si ji lyžařský fajnšmekr našel a zbytečně nerozptylovala méně zdatné, typické návštěvníky Wurzeralmu. Etymologie názvu Frauenkar (Ženská úžlabina) není známa, nicméně jde skutečně o výraznou, lákavou, i když poněkud záludnou terénní hlubinu. Z Frauenkaru stékají přímější černá a výletnější červená sjezdovka, obě postupně velmi prostorné, zvlášť černá má parádní cílový hang. V řídkém lese mezi sjezdovkami a lanovkou je hravý, ovšem i lehce záludný freeridový ráj – plný drobných prohlubní a nerovností, dále od sedačky směrem ven z areálu dokonce hrozí nebezpečí v podobě skal.

Pod Frauenkarem stojí rustikální dřevěná horská chata Bärenhütte s cenově příznivou samoobsluhou, přímo u parkoviště v údolí pak celodenně otevřená moderní restaurace Wurzeralm Treff.

Existuje plán tunelového propojení Hinterstoderu s Wurzeralmem a rozšíření lyžařského terénu k Vorderstoderu, ale úřady mu zatím nejsou příliš nakloněny…

Wurzeralm - SNOW rating

SAFE-SKI RATIO

409

Terén

sjezdovky:
velikost areálu:

Komfort

lanovky a vleky:
kompaktnost:
ski-in/ski-out:

Klima

sněhová jistota:
chráněné terény:

Atmosféra

genius loci:

Doprava

příjezd:
parkoviště:
Vysvětlivky k ratingu SNOW

PLUS A MINUS

Plus:

  • dlouhý mírný sjezd do údolí
  • milé výukové svahy
  • freeridové terény z Frauenkaru
  • výborná dostupnost z ČR

Minus:

  • malý areál s pár sjezdovkami
  • ač rychlý, tak ne zrovna pohodlný výjezd zubačkou
  • pomalé sedačky

Wurzeralm - vyhledání ubytování

Booking.com

Odkazy

Horní Vltavice - Nad Kovárnou

Horní Vltavice - Nad Kovárnou

Horní Vltavice - Nad Kovárnou

Výška sněhu 0 cm
Otevřené lanovky a vleky 0 z 3
Otevřené sjezdovky 0 z 3