Wurzeralm - lyžování - SNOW.cz
Foto

Malé, vytáhlé středisko Wurzeralm s ryzí alpskou kulisou má typicky rodinnou konfiguraci v podobě mírných a kratších sjezdovek, ačkoliv v jeho horním, jakoby odtrženém patře nechybí ani sportovnější tratě a freeridové terény. Z Prahy je Wurzeralm dostupný za 4 hodiny.

Wurzeralm - sjezdovky

46%45%9%
22 celkem sjezdovek (km)
13 zasněžování (km)

Wurzeralm - lanovky a vleky

vlek
3
sedačka
2
zubačka / metro
1
9000 os./h Přepravní kapacita

Nadmořská výška

810-1870 m n.m.1060 m

Mapa sjezdovek

Wurzeralm - mapa sjezdovek
  leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec 

Wurzeralm - lyžování

Wurzeralm (v překladu Kořenová louka) je malé a milé rodinné středisko, nebýt „nadstavby“ v podobě Frauenkaru, který láká i náročnější lyžaře a freeridery.

V plochém „prvním patře“ Teichlboden (1 370 m), kde končí přístupová zubačka, se rozkládají především cvičné a méně náročné terény. Podél kratších vleků a jedné 4sedačky klesají především přehledné modré či červené sjezdovky.
Dětský výukový park se zastřešeným kobercem stojí přímo u horní stanice, poblíž se nachází i malá rekreační „vesnička“. Návratová sjezdovka podél zubačky do údolí má „modro-červený“ charakter a ve svižnějších pasážích v úvodu a na závěr je i dost prostorná.
Podél krátkého vleku na vrchol Schwarzeck (1 537 m) stéká modrá, červená i černá trať a svou stopu si můžete hledat i v přilehlém lesíku.
O něco hlouběji v areálu jezdí 4sedačka na vrchol Gammering (1 605 m) se zhruba kilometrovou přímou červenou sjezdovkou. Vítaným zpestřením hlavního sjezdu do údolí je výletní modrá sjezdovka Gammering, která se vydává od horní stanice 4sedačky na odvrácenou stranu a malebnou krajinou po mýtinách se zasněženými chaloupkami a výhledem do kraje klesá do údolí.
Náročnější a zároveň freeridová lokalita Frauenkar (1 870 m) s pomalou 2sedačkou je „odstrčená“ až úplně vzadu, aby si ji lyžařský fajnšmekr našel a zbytečně nerozptylovala méně zdatné, typické návštěvníky Wurzeralmu. Etymologie názvu Frauenkar (Ženská úžlabina) není známa, nicméně jde skutečně o výraznou, lákavou, i když poněkud záludnou terénní hlubinu. Z Frauenkaru stéká postupně velmi prostorná výletnější červená sjezdovka, z níž se v závěru odděluje přímější černá s výrazným hangem. V řídkém lese mezi sjezdovkami a lanovkou je hravý, ovšem i lehce záludný freeridový ráj – plný drobných prohlubní a nerovností, dále od sedačky směrem ven z areálu dokonce hrozí nebezpečí v podobě skal.

Wurzeralm je z údolí zpřístupněn nejrychlejší pozemní lanovkou na světě (14 m/s), která v r. 2020 získala nové moderní vagóny. Nástupní stanice se nachází nedaleko města Spital am Pyhrn směrem na sedlo Pyhrnpass.

Pod Frauenkarem stojí rustikální dřevěná horská chata Bärenhütte s cenově příznivou samoobsluhou, přímo u parkoviště v údolí pak celodenně otevřená moderní restaurace Wurzeralm Treff.

Wurzeralm - SNOW rating

SAFE-SKI RATIO

410

Terén

sjezdovky:
velikost areálu:

Komfort

lanovky a vleky:
kompaktnost:
ski-in/ski-out:

Klima

sněhová jistota:
chráněné terény:

Atmosféra

genius loci:

Doprava

příjezd:
parkoviště:
Vysvětlivky k ratingu SNOW

PLUS A MINUS

Plus:

  • dlouhý mírný sjezd do údolí
  • milé výukové svahy
  • freeridové terény z Frauenkaru
  • výborná dostupnost z ČR

Minus:

  • malý areál s pár sjezdovkami
  • ač rychlý, tak ne zrovna pohodlný výjezd zubačkou
  • pomalé sedačky

Wurzeralm - vyhledání ubytování

Booking.com

Odkazy

Valdidentro San Colombano

Valdidentro San Colombano

Valdidentro San Colombano

Valdidentro San Colombano

Valdidentro San Colombano

Valdidentro San Colombano

SNOW tipy

Výška sněhu 60 cm
Otevřené lanovky a vleky 5 z 10
Otevřené sjezdovky 5 z 19 km