Foto

Malé lyžařské středisko v ústí údolí Kaunertal nese na západních svazích přívětivé i sportovnější sjezdovky, především je ale vhodné pro rodiny s dětmi, které ocení cvičné terény a snadný přístup z horské vesničky Fendels.

Fendels - sjezdovky

58%33%9%
11 celkem sjezdovek (km)
9 zasněžování (km)
45 rozloha sjezdovek (ha)
40 zasněžování (ha)

Fendels - lanovky a vleky

vlek
5
sedačka expres
1
kabinka
1
9300 os./h Přepravní kapacita

Nadmořská výška lanovek a vleků

910-2271 m n.m.1361 m

Nadmořská výška sjezdovek

1330-2271 m n.m.941 m

Mapa sjezdovek

Fendels - mapa sjezdovek
  leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec 

Fendels - lyžování

Jediná expresní sedačka a vlek a k tomu jedna sjezdovka z každé strany nejsou zrovna neodmítnutelnou pozvánkou na alpský kopec, ale když zahodíte předsudky, parádně si na nich zajezdíte.

Lyžařské terény se rozpínají nad horskou vesničkou Fendels (1 400 m) a jsou přístupné také kabinkovou lanovkou ze dna údolí z městečka Ried (910 m), kde se nachází menší terasovité parkoviště. První, zalesněné „lyžařské“ patro areálu obsluhuje expresní 4sedačka Sattelboden, kterou obíhá zleva červená a zprava modrá sjezdovka, pod ní se vine ještě sáňkařská dráha. Druhé „lyžařské“ patro se brzy vynořuje z lesa a je také výrazně strmější – kotvový vlek Plangger šplhá do výšky téměř 2 300 m, odkud se přímo podél něj spouští široká a přehledná černá sjezdovka, jejíž sklon na hranici lesa poleví na „červenou“. Na opačné straně vleku se od jeho výstupní stanice mírným traverzem vzdaluje červeně značená trať, i ta se ale nakonec spustí po spádnici v lehce zvlněném terénu přímo dolů. V polovině svahu trať nabídne vrátit se propojkou na „červenou“ pasáž hlavní sjezdovky, anebo pokračovat po velice neposedné černé trati až k nástupu na vlek. Na úrovni vesničky Fendels se nacházejí ještě krátké mírné svahy s vleky pro výuku začátečníků.

Západní orientace svahu a nadmořská výška převážně nad 1 500 m zajišťují spolu se zasněžováním lyžařskou sezónu od začátku prosince až do začátku dubna. Horské chaty stojí v blízkosti dolní i horní stanice páteřní sedačkové lanovky.

Fendels - SNOW rating

SAFE-SKI RATIO

850

Terén

sjezdovky:
velikost areálu:

Komfort

lanovky a vleky:
kompaktnost:

Klima

sněhová jistota:
chráněné terény:

Atmosféra

genius loci:

Doprava

příjezd:
Vysvětlivky k ratingu SNOW

PLUS A MINUS

Plus:

  • velmi komorní areál
  • cvičné i sportovní sjezdovky
  • blízkost sjezdovek od ubytování

Minus:

  • malý areál
  • jen kotva na náročnějších tratích

Odkazy

Speikboden

Speikboden

Speikboden

Speikboden

Speikboden

Speikboden

SNOW tipy

Výška sněhu 0 cm
Otevřené lanovky a vleky 0 z 8
Otevřené sjezdovky 0 z 41 km