Savognin - lyžování - SNOW.CZ

Savognin

Švýcarsko - Graubünden

Foto

Savognin je nenápadné, poněkud ukryté středisko nabízející široké a dlouhé sjezdovky a samo sebe pasuje na malou mekku carvingu. Středisko je vtěsnáno mezi graubündenské vrcholy tak, že ani hlavní přístupové cesty se nevyhnou průsmykům – ze severu přes sedlo Lenzerheide, z jihu přes Julierpass. Původní horská vesnička si díky tomu uchovala svůj rétorománksý ráz – a samozřejmě i jazyk.

Savognin - sjezdovky

40%47%13%
80 celkem sjezdovek (km)
12 zasněžování (km)

Savognin - lanovky a vleky

vlek
6
sedačka expres
1
sedačka krytá
1
kabinka
1
14500 os./h Přepravní kapacita

Nadmořská výška

1200-2713 m n.m.1513 m

Mapa sjezdovek

Savognin - mapa sjezdovek
  leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec 

Savognin - lyžování

Lyžařský areál s 80 km tratí je s ubytovacím střediskem Savognin na svém úpatí (1 200 m) spojen systémem tří navazujících sedačkových lanovek, vedoucích přímo na vrchol Piz Martegnas (2 670 m). Toto nadprůměrné převýšení zdolávají i nadprůměrně dlouhé tratě – jízda po modré sjezdovce z vrcholu po odvráceném svahu až do Savogninu měří 11 km. Další jedenáctikilo­metrové macky je možno sjet ze sousedního vrcholu Piz Cartas (2 713 m) – vždy s cílem v Savogninu. Mimoto jsou tu samozřejmě kratší tratě, zato vhodnější pro rychlejší jízdu – vždy přímo pod lanovkami či podél vleků, převládá červená barva, jediná z upravovaných tratí je značená černě. Z hlavního svahu Martegnas se na vedlejší Cartas přehoupnete po přejezdové cestě, podobně i naopak. Pěší turisté nebo znavení lyžaři tuto vzdálenost urazí také rolbou zvanou Snow Liner. Nevýhodou „zadního“ svahu je fakt, že jsou tu jen vleky, žádná sedačka. Výborné freeridové možnosti nabízí svah hned pod vrcholem Martegnas až k mezistanici Somtgant (2 112 m). Poté už se svah pomalu zanořuje do lesa, a tedy svazuje do hranic vytyčených sjezdovek.

Savognin, ač tradiční vesnička, se nebrání ani moderním stylům v cestovním ruchu – dokladem toho je hostel Cube: jedná se „betonovou krabici“, kde je vše uzpůsobeno pohodlí mladých návštěvníků-sportovců. Skříňky na lyže mají přímo na pokoji, snídaně se podává až do 15 hodin, otevírací doba bufetu je 24 hodin denně a party jsou vítány. Poloha je víc než příhodná – přímo u nástupní stanice sedačkové lanovky. Hned vedle je NTC centrum: půjčovna nejrůznějšího sportovního náčiní od lyží až po airboarding.

Savognin - SNOW rating

SAFE-SKI RATIO

181

Terén

sjezdovky:
velikost areálu:

Komfort

lanovky a vleky:
kompaktnost:
ski-in/ski-out:

Klima

sněhová jistota:
chráněné terény:

Atmosféra

genius loci:

Doprava

příjezd:

Pobyt

Optimální doba pobytu:
Vysvětlivky k ratingu SNOW

PLUS A MINUS

Plus:

  • dlouhé sjezdovky z vrcholu až do údolí
  • rétorománský genius loci

Minus:

  • mnoho dlouhých vleků

Odkazy

Sníh Savognin

Výška sněhu 0 cm
Otevřené lanovky a vleky 0 z 11
Otevřené sjezdovky 0 z 73 km

Počasí Savognin

středa (14.11.) weather -2°/ 10°
čtvrtek (15.11.) weather -1°/ 12°
pátek (16.11.) weather / 10°

Lyžařské zájezdy

Hotel St .Georg
Orientační cena za noc vč. polopenze 2 613 Kč/os.
Hotel Vallechiara
Orientační cena za noc vč. polopenze a skipasu 2 018 Kč/os.
Garten-Hotel Daxer
Orientační cena za noc vč. polopenze a skipasu 3 767 Kč/os.