Les Diablerets - Glacier 3000 - lyžování - SNOW.cz
Domů Střediska Švýcarsko Berner Oberland Les Diablerets - Glacier 3000

Les Diablerets - Glacier 3000

Foto

Glacier 3000 je vysokohorský lyžařský areál nedaleko Les Diablerets, rozložený po třítisícovém skalním masivu Diablerets. Jeho sjezdovky mají nezvyklý profil, zato ohromující horskou kulisu a výtečné jsou i možnosti off-piste. Vrchol Scex Rouge je zároveň oblíbeným turistickým cílem díky jedinečnému vyhlídkovému mostu.

Les Diablerets - Glacier 3000 - sjezdovky

49%18%33%
30 celkem sjezdovek (km)

Les Diablerets - Glacier 3000 - lanovky a vleky

vlek
4
sedačka
1
sedačka expres
1
sedačka krytá
1
visutá kabina
3
10300 os./h Přepravní kapacita

Nadmořská výška

1343-3016 m n.m.1673 m

Mapa sjezdovek

Les Diablerets - Glacier 3000 - mapa sjezdovek
  leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec 

Les Diablerets - Glacier 3000 - lyžování

Mohutný třítisícový skalní masiv Diablerets má velmi různorodé terény – na jeho vrcholu se doširoka rozlévá mírný až plochý ledovec, nižší partie jsou naopak poměrně strmé a členité. Sjezdovky se skalním masivem doslova provlékají, což jim zajišťuje velmi působivou kulisu. Do údolí vede pouze jediná trať, a to černá do Reusche, prosmýkající se členitým terénem jako skicrossová dráha, k hlavní nástupní stanici v sedle Col du Pillon se ale dá sjet volným terénem.

Hlavním nástupním bodem je sedlo Col du Pillon (1 546 m), odkud vyráží moderní a kapacitní visutá kabinová lanovka na skalní práh s mezistanicí Cabane (2 525 m), odkud pokračuje její další sekce na vrchol Scex Rouge (2 971 m).

Přímo pod vrcholem spadá krátká červená sjezdovka s pomalou 4sedačkou, k hlavní ledovcové pláni je však nutno traverzovat. Tři vleky obsluhují přehledné, mírné až ploché modře značené sjezdovky, z nichž je daleký rozhled na čtyřtisícovky na jižním obzoru. O něco málo svižnější je nejvzdálenější trať pod „ďábelskou kuželkou“ Quille du Diable, kde se nad skalním srázem nachází i oblíbená horská chata s terasou.

Nejatraktivnější trať se prosmýká skalním kaňonem Combe d´Audon z ledovce na Oldenalp. Černá trať má bohužel zdlouhavý plochý nájezd s krátkým výšlapem, pak se ale v několika stupních svižně propadá a mění směr, nakonec mírně dojíždí k expresní 4sedačce, která lyžaře vynese z Oldenalpu na Oldenegg. Odtud pokračuje skalním „balkónem“ krytá 4sedačka k mezistanici Cabane, podél níž klesá příjemná, lehce proměnlivá červená sjezdovka, zpestřená tunelem. Trať má však užší a strmější začátek i dojezd.

Do údolní osady Reusch (1 350 m) se z Oldenalpu v nekonečných zatáčkách propadá úzká a neklidná černá trať, završená plochým dojezdem a krátkým výšlapem k nástupní stanici visuté lanovky.

Z vrcholu Scex Rouge vede nová červená propojovací sjezdovka, která se po úvodním mírném traverzu postupně propadá a nakonec se pod mezistanicí Cabane vlévá do „bálkónové“ sjezdovky na Oldenegg.

Autorem nepřehlédnutelné stavby horní stanice lanovky na vrcholu Scex Rouge (2 971 m) je známý architekt Mario Botta. Z vrcholu vede na cca 100 m vzdálený vrcholek odvážný vyhlídkový visutý most (Peak Walk).

Les Diablerets - Glacier 3000 - SNOW rating

SAFE-SKI RATIO

340

Terén

sjezdovky:
velikost areálu:

Komfort

lanovky a vleky:
kompaktnost:
ski-in/ski-out:

Klima

sněhová jistota:
chráněné terény:

Atmosféra

genius loci:

Doprava

příjezd:
parkoviště:

Pobyt

Optimální doba pobytu: 1 - 2 dní
Vysvětlivky k ratingu SNOW

PLUS A MINUS

Plus:

  • atraktivní úseky sjezdovek v divoké skalní kulise
  • off-piste
  • vysokohorská atmosféra a výhledy

Minus:

  • velmi ploché ledovcové tratě
  • žádná široká carvingová pláň s lanovkou
  • dlouhé přejezdy

Odkazy

Monte Bondone

Monte Bondone

Monte Bondone

Monte Bondone

Monte Bondone

Monte Bondone

SNOW tipy

Výška sněhu 0 cm
Otevřené lanovky a vleky 0 z 4
Otevřené sjezdovky 0 z 18 km