Vrátna - lyžování - SNOW.cz

Vrátna

Slovensko Slovensko - Malá Fatra - Chleb, Paseky

Foto

Tradiční zimní letovisko Malé Fatry je lyžařsky rozdrobené do několika charakterově rozmanitých lokalit, které se společně zavděčí téměř všem typům lyžařů - začátečníkům, pokročilým i freeriderům.

Vrátna - sjezdovky

13%60%27%
14 celkem sjezdovek (km)
7.8 zasněžování (km)
1.5 noční lyžování (km)
22 běžecké tratě (km)

Vrátna - lanovky a vleky

vlek
14
sedačka
1
kabinka
1
10850 os./h Přepravní kapacita

Nadmořská výška

600-1520 m n.m.920 m

Mapa sjezdovek

Vrátna - mapa sjezdovek
  leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec 

Vrátna - lyžování

Vrátna dolina je turisticky nejfrekventova­nějším střediskem Malé Fatry. Sjezdovky se do protáhlého údolí sbíhají ze tří hlavních lokalit – z Poludňového Grúně, Príslopu a Chlebu. Přímo v obci Vrátna je ještě cvičná louka s vlekem (Tížinka).

Jako první se při příjezdu z údolí objeví moderní 4sedačka, putující po širokém a jemně členitém svahu Paseky směrem k Poludňovému Grúni. Červená sjezdovka snese delší oblouky, stejně jako pohodovější jízdu. O patro výše nad Chatou na Grúni se nalézá ještě jeden vlek s náročnějším slalomákem.

Osamocená kotva Príslop se dvěma pěknými a pravidelnými červenými tratěmi leží stranou hlavní silnice, a bývá zde proto volněji. Cenou za to je nutnost přesunu, ať už po vlastní ose nebo skibusem.

Nejen freeridovým magnetem Vrátne doliny je nejvýše položený areál pod Chlebem – severní svah s 800m převýšením, širokými bezlesými pláněmi a moderní kabinkovou lanovkou. Nahoře se do Oštiepkové muldy rozlévá širokánská a přitom strmá černá trať, která se nakonec zanoří do lesa a úzce se prosmýká až do údolí. Slibné jsou i freeridové terény v širokém okolí. Komornější charakter této lokality, živený zejména nízkou kapacitou někdejší 2sedačky i obtížnějším terénem, byl částečně zachován i po modernizaci areálu – nová kabinka z r. 2005 vyveze max. 900 os./h.

Vrátna - SNOW rating

SAFE-SKI RATIO

780

Terén

sjezdovky:
velikost areálu:

Komfort

lanovky a vleky:
kompaktnost:
ski-in/ski-out:

Klima

sněhová jistota:
chráněné terény:

Atmosféra

genius loci:

Doprava

příjezd:
Vysvětlivky k ratingu SNOW

Odkazy

Horní Mísečky

Horní Mísečky

SNOW tipy