Přemyslov - lyžování - SNOW.cz
Foto

Jedním z prvních nově vybudovaných areálů na zelené louce v Jeseníkách byl Přemyslov s rodinnou modrou i sportovnější černo-červenou sjezdovka a samozřejmě s moderní 4sedačkou s nástupním kobercem.

Přemyslov - sjezdovky

69%12%19%
2.4 celkem sjezdovek (km)
2.4 zasněžování (km)
13 rozloha sjezdovek (ha)

Přemyslov - lanovky a vleky

vlek
2
sedačka
1
3750 os./h Přepravní kapacita

Nadmořská výška

735-960 m n.m.225 m

Mapa sjezdovek

Přemyslov - mapa sjezdovek
  leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec 

Přemyslov - lyžování

Přemyslov je jedním z prvních moderních areálů vybudovaným na zelené louce v srdci Jeseníků mezi obcemi Loučná nad Desnou a Nové Losiny v Přemyslovském sedle.

V areálu jsou čtyři sjezdové tratě obsluhované čtyřsedačkovou lanovkou s nástupním pásem a dvěma vleky, parkoviště, objekt s restaurací, bufetem, ubytováním, lyžařskou školou, půjčovnou, ski servisem a akumulační nádrží na vodu pro zasněžování. Pravidelně upravované tratě všech náročností leží v nadmořské výšce od 760 do 960 metrů a mají severovýchodní orientaci. Spolu se 100% zasněžováním je to dostatečná záruka toho, že se v Přemyslově lyžuje, i když ostatní střediska už končí sezónu.

Přemyslov je nejvhodnější pro sportovní rodiny s dětmi. Pro začátečníky a děti jsou učeny tři modré svahy a pro sportovní lyžaře červeno-černý sjezd podél lanovky. Modrá sjezdovka je navíc s 1 250 m nejdelší osvětlenou sjezdovkou na Moravě.

Pro běžkaře se denně upravují tratě o délkách 3,5 a 10 km. Při pěkném počasí můžete z dojezdu k lanovce spatřit Praděd. Díky polomu v horních partiích je krásný výhled i od výstupní stanice lanovky.

S ubytováním přímo ve středisku pravděpodobně pro malé kapacity narazíte, Loučná i Nové Losiny ale nejsou daleko. Doprava do střediska je po silnici 2. třídy, udržované jen štěrkovým posypem, proto při snežení nezapomeňte řetězy. Parkoviště je za drobný poplatek.

Přemyslov - SNOW rating

SAFE-SKI RATIO

1560

Terén

sjezdovky:
velikost areálu:

Komfort

lanovky a vleky:
kompaktnost:

Klima

sněhová jistota:
chráněné terény:

Atmosféra

genius loci:

Doprava

příjezd:
Vysvětlivky k ratingu SNOW

PLUS A MINUS

Plus:

  • moderní areál s lehkou i sportovní sjezdovkou
  • pohodlná 4sedačka

Minus:

  • malý areál na zelené louce
  • úzká a méně udržovaná příjezdová cesta

Odkazy

Orlické Záhoří - Jadrná

Val d´Isere / Espace Killy

Tignes / Espace Killy

Hintertuxer Gletscher

Sölden

Mölltaler Gletscher

SNOW tipy