Bivio - lyžování - SNOW.cz
Foto

Horská vesnička Bivio leží pod průsmykem Julierpass na samém konci údolí Surses, které je samo také „na konci světa“, obklopené horami Graubündenu. Tři dlouhé kotvové vleky zpřístupňují severní svahy s převýšením téměř 800 m, nad nimiž se rozkládá už jen horská pustina. Díky méně snadné dostupnosti a dlouhým vlekům se tu můžete spolehnout na komorní lyžování.

Bivio - sjezdovky

44%43%13%
30 celkem sjezdovek (km)
3 zasněžování (km)

Bivio - lanovky a vleky

pojízdný koberec
1
vlek
4
3000 os./h Přepravní kapacita

Nadmořská výška

1769-2560 m n.m.791 m

Mapa sjezdovek

Bivio - mapa sjezdovek
  leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec 

Bivio - lyžování

Zapadlé středisko Bivio slibuje klid a velkorysý prostor po většinu sezóny, severní svah zase kvalitní sníh, ale i stinnější podmínky ve vrcholu zimy.

Lyžování se odehrává na severních svazích nad Biviem – tři kotvové vleky o délkách kolem 2 km zpřístupňují severní svahy nad vesnicí až do výšky 2 560 m, nad nimiž se rozkládá už jen horská pustina završená třítisícovkou Piz Turba. Sjezdovky v Bivu jsou – typicky švýcarsky – přirozeně terénně členité, převážně červené, a jejich propletením vzniká vícero variant sjezdu, byť v podstatě na jednom svahu.
Nejvýše situovaný vlek Al Cant obtékají červeně značené tratě, které se proplétají zvlněnou „měsíční“ krajinou – zvrchu jsou strmější, pak následuje plošší pasáž a nakonec zase přidají na sklonu. Níže se rozutíkají už v rozmanitějších obtížnostních variantách k vlekům Camon a Tua, které zároveň tvoří nástupní místa do areálu. Přímo podél vleků spadají poměrně přehledné a místy dosti svižné tratě, z nichž se dá odbočovat na mírnější varianty, které si vybírají pozvolnější spádnice svahu. Dále od vleku Camon se postranním údolí prosmýká černá trať s jednou strmou pasáží a dlouhou plochou přípojkou zpět k hlavnímu proudu tratí.

Poloha ve výšce 1 769 m zajišťuje Biviu značnou trvanlivost sněhu.

Samotná vesnička Bivio je malá, tichá a ospalá, je to zároveň jediná italskojazyčná obec na sever od alpského rozvodí. Z Bivia šplhá horská silnice do průsmyku Julierpass, za nímž se rozkládá náhorní plošina Horního Engadinu se Svatým Mořicem.

Parkuje se na centrálním parkovišti poblíž centra, asi 200 m od vleku Camon, anebo za vesnicí přímo pod vlekem Tua.

Bivio - SNOW rating

SAFE-SKI RATIO

100

Terén

sjezdovky:
velikost areálu:

Komfort

lanovky a vleky:
kompaktnost:
ski-in/ski-out:

Klima

sněhová jistota:
chráněné terény:

Atmosféra

genius loci:

Doprava

příjezd:
parkoviště:
Vysvětlivky k ratingu SNOW

PLUS A MINUS

Plus:

  • dlouhé a proměnlivé sjezdovky
  • kvalitní a trvanlivý sníh
  • komorní areál

Minus:

  • všechny sjezdovky na jednom svahu
  • jen kotvy
  • zdlouhavý příjezd

Odkazy

Katschberg

Katschberg

Katschberg

Katschberg

Katschberg

Katschberg

SNOW tipy

Výška sněhu 160 cm
Otevřené lanovky a vleky 17 z 17
Otevřené sjezdovky 75 z 80 km