Les Menuires - lyžování - SNOW.cz
Foto

Nejekonomičtější základna Tři údolí s typickými francouzskými ubytovacími bloky má výhodné spojení lanovkami do Val Thorens i sousedního Meribelu a samotné má i atraktivní červeno-černý svah La Masse. Výkonné a rychlé lanovky spolu s obvyklým ruchem tvoří typickou atmosféru „továrny na lyžování“ v tom nejpůvodnějším slova smyslu.

Les Menuires - sjezdovky

49%27%9%14%
160 celkem sjezdovek (km)
50 zasněžování (km)
170 zasněžování (ha)

Les Menuires - lanovky a vleky

vlek
13
sedačka
3
sedačka expres
10
kabinka
7
57000 os./h Přepravní kapacita

Nadmořská výška

1450-2850 m n.m.1400 m

Mapa sjezdovek

Les Menuires - mapa sjezdovek
  leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec 

Les Menuires - lyžování

Les Menuires je středisko účelových ubytovacích komplexů, jehož nejpříjemněji působícím objektem je moderní kostel a v posledních letech i nově vznikající apartmány a chalety. Pobyt zde je v rámci Tří údolí obvykle nejekonomičtější. V Bellevillském údolí, které je prvním z oněch třech v názvu, leží Les Menuires uprostřed mezi nejvýše položeným Val Thorens a nejníže položeným St. Martin de Belleville. Poloha Les Menuires tak zapadá do jeho lyžařského maximalismu – je to ideální výchozí místo, ze kterého se můžete s lyžemi na nohou rozjet po pavučině tratí do všech světových stran.

Na bezlesém západním svahu nad střediskem se prostírají červené a modré magistrály s jednou expresní lanovkou vedle druhé, odkud se lze přes vrcholy Tougnete (2 435 m n. m.), Mont de la Challe (2 575 m n. m.), Roc des 3 Marches (2 700 m n. m.) a Mont de la Chambre (2 850 m n. m.) sklouznout do údolí k Meribelu a Mottaretu, z posledně jmenovaného pak do sněhově nejspolehlivějšího Val Thorens. Náročnější tratě nabízí protilehlý vrchol La Masse (2 805 m n. m.), zpřístupněný kabinkou, dvěma sedačkami a pomou – rychlé, svižné červeno-černé sjezdovky, které jsou nejlepší volbou z celého Les Menuires, pokud jsou upravené. Mezi nimi je dost prostoru i pro lehce přístupný off-piste, další zabíhá na odvrácenou stranu hory do údolí Vallon du Lou.

Místa k povinné návštěvě z Les Menuires jsou všechna zbývající údolí největší světové lyžařské oblasti – v tom druhém, prostředním údolí leží městečko Mottaret a zejména Méribel, které svým pohádkovým vzezřením přitahuje spíše movitější a náročnější klientelu. Přísný architektonický dozor zakladatele města Christiana Durupta způsobil nevídanou stavební jednotnost a všechny budovy (včetně olympijského zimního stadionu) jsou postaveny v jednotném alpském slohu s použitím tradičních materiálů, kamene a dřeva. Ve třetím, nejvzdálenějším údolí pak leží neméně slavný Courchevel, centrum lyžařské smetánky – v tamních hotelích se platí v přepočtu až 40 tisíc Kč za noc.

Les Menuires - SNOW rating

SAFE-SKI RATIO

360

Terén

sjezdovky:
velikost areálu:

Komfort

lanovky a vleky:
kompaktnost:
ski-in/ski-out:

Klima

sněhová jistota:
chráněné terény:

Atmosféra

genius loci:

Doprava

příjezd:

Pobyt

Optimální doba pobytu: 2 - 5 dní
Vysvětlivky k ratingu SNOW

PLUS A MINUS

Plus:

  • výkonné lanovky a dobrá poloha vůči sousedním střediskům Tří údolí
  • cenově dostupné ubytování přímo na sjezdovce

Minus:

  • na jaře až příliš slunečné svahy
  • vyšší ruch
  • nevzhledná architektura některých původních budov

Les Menuires - vyhledání ubytování

Booking.com

Odkazy

SNOW tipy

Výška sněhu 0 cm
Otevřené lanovky a vleky 0 z 6
Otevřené sjezdovky 0 z 23 km