Val di Fiemme Obereggen - lyžování - SNOW.cz
Domů Střediska Itálie Trentino Val di Fiemme Obereggen

Val di Fiemme Obereggen

Itálie Itálie - Trentino | Dolomiti Superski - Alpe Cermis, Latemar, Alpe Lusia

Foto

Mezi českými lyžaři náleží Val di Fiemme pozice jednoho z nejoblíbenějších středisek Itálie – a poměr výkon/cena bude hlavním důvodem. Jednotný skipas zahrnuje pestrou čtveřici areálů Alpe Cermis, Latemar, Alpe Lusia, a Passo Rolle s optimálně vyváženým mixem obtížností, takže mimo dominující vděčné červené magistrály nechybí mírné pohodové louky ani strmé černé tratě. Zato tu zdaleka nebývá liduprázdno a kvůli nižší nadmořské výšce městeček v údolí ani po celou zimu romanticky bílo.

Lyžařská oblast zahrnuje tato střediska:

Obereggen | Alpe Lusia | Alpe Cermis | Latemar

Val di Fiemme Obereggen - sjezdovky

34%49%17%
103 celkem sjezdovek (km)
103 zasněžování (km)

Val di Fiemme Obereggen - lanovky a vleky

vlek
6
sedačka
6
sedačka expres
6
sedačka krytá
9
telemix
1
kabinka
9
66200 os./h Přepravní kapacita

Nadmořská výška

860-2500 m n.m.1640 m

Mapa sjezdovek

Val di Fiemme Obereggen - mapa sjezdovek
  leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec 

Val di Fiemme Obereggen - lyžování

Val di Fiemme nejvíce zaujme pro Itálii typicky vysokým podílem výživných, a přitom přehledných červených sjezdovek, kompletně a spolehlivě sněhově zajištěných.

Největším areálem je s necelými 50 km sjezdovek Latemar pod stejnojmenným masivem, jehož úbočí brázdí středně dlouhé sjezdovky v pásu od Predazza přes Pampeago až po Obereggen. Hlavní trasy jsou téměř výhradně červené, sportovnější pasáže najdete z vrcholku Agnello nad Pampeagem, z Pala di Santa nebo pod 6sedačkou Absam Maierl.

O něco menší Alpe Cermis, kam stoupá ve třech úsecích kabinka z Cavalese, jej předčí především délkou sjezdovek – na 7kilometrové trati Olimpia se vystřídají různorodé pasáže od červeno-černé ve střední pasáži až po milou modrou pro pohodové kroužení na dojezdu. Na řídce zalesněném vrchlíku potom převládají carvingově prostorné modré až červené s expresními sedačkami.

Vzdálenější areál Alpe Lusia náleží zároveň do oblasti Tre Valli a Passo Rolle do oblasti San Martina di Castrozza.

Jistotu přírodního sněhu nejlépe zaručuje vysoko položené Passo Rolle (1 984 m), prakticky všechny tratě ve Val di Fiemme jsou ale pokryty výkonným zasněžovacím systémem, umožňujícím sjezdy i do zelených údolí.

Nutnou daní za pestré lyžování na různých kopcích je vzájemná nepropojenost areálů na lyžích – je tedy nutné dojíždět autem či skibusem. Kromě skibusových linek směřujících z vesniček a měst vždy do nejbližšího areálu údolí pročesávají i linky s delšími trasami, díky nimž jsou dostupné prakticky všechny lokality zahrnuté ve skipasu. Expresním skibusem jsou v četných intervalech propojeny dva největší areály – Alpe Cermis a Latemar.

Dobrý poměr výkonu a ceny podtrhuje i fakt, že skipas platí zároveň na noční lyžování, bruslení či do bazénů v Predazzu a Cavalese. Nabídka ubytování je velmi bohatá především v kategorii nejoblíbenějších tříhvězdičkových hotelů a apartmánů. V důsledku velké konkurence jsou ceny relativně nízké, a to i ty hotelové.

Val di Fiemme Obereggen - SNOW rating

SAFE-SKI RATIO

640

Terén

sjezdovky:
velikost areálu:

Komfort

lanovky a vleky:
kompaktnost:
ski-in/ski-out:

Klima

sněhová jistota:
chráněné terény:

Atmosféra

genius loci:

Doprava

příjezd:

Pobyt

Optimální doba pobytu: 2 - 4 dní
Vysvětlivky k ratingu SNOW

PLUS A MINUS

Plus:

  • příjemná směs všech délek i obtížností sjezdovek
  • moderní, pohodlné a rychlé lanovky
  • přiměřené ceny
  • slunečné klima

Minus:

  • několik areálů propojených jen skibusem
  • nízko položené údolí bez zimní atmosféry
  • dojíždění z ubytovacích středisek

Val di Fiemme Obereggen - komerční prezentaceLyžařské zájezdy - Val di Fiemme - od 1 290 Kč


Pod označením Val di Fiemme se skrývá hned 5 skiareálů Alpe di Lusia, Passo Rolle, Lavaze, Alpe Cermis - Cavalese a Skicenter Latemar, z nichž každý z nich je sám o sobě zárukou skvělého lyžování na upravovaných sjezdovkách a komfortního lyžařského zázemí. 50 moderních lanovek a vleků, na 100 kilometrů sjezdovek a záruka sněhu v průběhu celé sezóny dělají z Val di Fiemme jednu z nejoblíbenějších italských lyžařských oblastí nejen mezi českými sjezdaři.


Val di Fiemme Obereggen - vyhledání ubytování

Booking.com

Odkazy

SNOW tipy

Výška sněhu 0 cm
Otevřené lanovky a vleky 0 z 6
Otevřené sjezdovky 0 z 14 km