Val di Fiemme Obereggen - lyžování - SNOW.cz
Domů Střediska Itálie Trentino Val di Fiemme Obereggen

Val di Fiemme Obereggen

Itálie Itálie - Trentino | Dolomiti Superski - Alpe Cermis, Latemar, Alpe Lusia

Foto

Val di Fiemme je mezi českými lyžaři jednou z nejoblíbenějších oblastí Itálie, a to zejména pro příznivé ceny, velkou ubytovací kapacitu i poměrně snadnou dostupnost. Jednotný skipas zahrnuje rozmanité areály Alpe Cermis, Latemar, Alpe Lusia či Passo Rolle s optimálním poměrem obtížností sjezdovek, kde mimo dominující široké červené magistrály nechybí mírné pohodové louky ani strmé černé tratě. Kvůli velké oblibě tu nebývá úplně liduprázdno a kvůli nižší nadmořské výšce městeček v údolí ani po celou zimu romanticky bílo.

Lyžařská oblast zahrnuje tato střediska:

Obereggen | Alpe Lusia | Alpe Cermis | Latemar

Val di Fiemme Obereggen - sjezdovky

34%49%17%
103 celkem sjezdovek (km)
103 zasněžování (km)

Val di Fiemme Obereggen - lanovky a vleky

vlek
6
sedačka
6
sedačka expres
6
sedačka krytá
9
telemix
1
kabinka
9
66200 os./h Přepravní kapacita

Nadmořská výška

860-2500 m n.m.1640 m

Mapa sjezdovek

Val di Fiemme Obereggen - mapa sjezdovek
  leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec 

Val di Fiemme Obereggen - lyžování

Val di Fiemme je široké údolí na jihozápadě Dolomit, známé i jako pořadatel slavných běžkařských závodů. Lyžařskou nabídku tvoří tři středně velké a několik menších lyžařských areálů situovaných nedaleko od městeček a vesnic v údolí. Sjezdovky potěší vysokým podílem přehledných červených sjezdovek, následovaných pohodovými modrými. I když na dně údolí leží sníh jen zřídkady, tratě na svazích jsou spolehlivě sněhově zajištěné a sjízdné v celém převýšení prakticky po celou sezónu. Většina ubytování se nachází v krátké dojezdové vzdálenosti od nástupních lanovek jednotlivých areálů, údolím projíždí také mnoho linek skibusů. Bez dojíždění se obejdou hosté v hotelových střediscích Pampeago či Obereggen.

Největším areálem je s necelými 50 km sjezdovek Latemar (1 000–2 500 m) pod stejnojmenným skalním masivem, jehož úbočí brázdí středně dlouhé sjezdovky od Predazza přes Pampeago až po Obereggen. Hlavní tratě jsou téměř výhradně červené, sportovnější pasáže s černými úseky najdete na svazích Passo Feudo nad Predazzem, Agnello či Pala di Santa nad Pampeagem nebo v lokalitě Absam Maierl v Obereggenu. Nad Obereggenem se rozlévají široké dálnice v lesních průsecích, přičemž dvě z nich jsou spolu se sáňkařskou dráhou osvětlené i pro večerní lyžování. Kratší a lehčí tratě se soustředí do okolí sedla Reiterjoch, kde jsou cvičné louky, snowpark a zároveň několik horských chat.

O něco menší areál Alpe Cermis (860–2 250 m), zpřístupněný třemi úseky kabinkové lanovky z Cavalese, zaujme především délkou sjezdovek – na 7kilometrové trati Olimpia se vystřídají různorodé pasáže od červeno-černé ve střední pasáži až po milou modrou pro pohodové kroužení na dojezdu. Na řídce zalesněném vrchlíku potom převládají carvingově prostorné modré až červené tratě obsloužené s expresními sedačkami.

Mezi letovisky Moena a Bellamonte se na dvou odvrácených svazích jednoho hřebene rozkládá areál Alpe Lusia (1 370–2 340 m) – severní stinnější strana nabízí sportovnější tratě, na slunečné jižní naopak převládají nenáročné a výukové terény.

Vysoko položené horské sedlo Passo Rolle (1 984–2 228 m) s malým a poměrně zastaralým areálem obvykle zaručuje jistotu přírodního sněhu a zejména zcela komorní klid. Kouzelnou atmosféru dokreslují skalnatě věže masivu Pale, které se tyčí přímo nad sjezdovkami. Těch je okolo průsmyku jen několik, převážně méně náročných.

Všechny tratě ve Val di Fiemme jsou pokryty výkonným zasněžovacím systémem, umožňujícím sjezdy do zelenajících se údolí i na jaře.

Jednotlivé areály nejsou vzájemně propojeny na lyžích – je tedy nutné dojíždět autem či skibusem. Kromě skibusových linek směřujících z vesniček a měst vždy do nejbližšího areálu údolí pročesávají také linky s delšími trasami, díky nimž jsou dostupné prakticky všechny lokality zahrnuté ve skipasu. Expresním skibusem jsou v četných intervalech propojeny dva největší areály – Alpe Cermis a Latemar.

Nabídka ubytování je velmi bohatá především v kategorii nejoblíbenějších tříhvězdičkových hotelů a apartmánů. Navštívit lze bazén nebo kluziště, do nichž je vstup zahrnut v ceně vícedenního skipasu.

Údolí je přístupné strmě stoupající silnicí od Brennerské dálnice, z níž se odbočuje na sjezdu Egna-Ora.

Val di Fiemme Obereggen - SNOW rating

SAFE-SKI RATIO

640

Terén

sjezdovky:
velikost areálu:

Komfort

lanovky a vleky:
kompaktnost:
ski-in/ski-out:

Klima

sněhová jistota:
chráněné terény:

Atmosféra

genius loci:

Doprava

příjezd:

Pobyt

Optimální doba pobytu: 2 - 4 dní
Vysvětlivky k ratingu SNOW

PLUS A MINUS

Plus:

  • příjemná směs všech délek i obtížností sjezdovek
  • moderní, pohodlné a rychlé lanovky
  • přiměřené ceny
  • slunečné klima

Minus:

  • několik areálů propojených jen skibusem
  • nízko položené údolí bez zimní atmosféry
  • dojíždění z ubytovacích středisek

Val di Fiemme Obereggen - komerční prezentaceLyžařské zájezdy - Val di Fiemme - od 1 290 Kč


Pod označením Val di Fiemme se skrývá hned 5 skiareálů Alpe di Lusia, Passo Rolle, Lavaze, Alpe Cermis - Cavalese a Skicenter Latemar, z nichž každý z nich je sám o sobě zárukou skvělého lyžování na upravovaných sjezdovkách a komfortního lyžařského zázemí. 50 moderních lanovek a vleků, na 100 kilometrů sjezdovek a záruka sněhu v průběhu celé sezóny dělají z Val di Fiemme jednu z nejoblíbenějších italských lyžařských oblastí nejen mezi českými sjezdaři.


Hledáte v tomto středisku vhodné ubytování? Hotel s wellness, u sjezdovky nebo třeba apartmány s výhledem na zasněžený svah?
Oslovte nás pro nezávaznou nabídku, rádi Vám poradíme s výběrem, máme více než 25 let zkušeností. Více na www.consultour.cz

Val di Fiemme Obereggen - vyhledání ubytování

Booking.com

Odkazy

SNOW tipy