Bovec / Kanin - lyžování - SNOW.cz
Foto

V úchvatné krajině Julských Alp trůní mezi skalisky Kaninu slunečné středně strmé pláně nad obcí Bovec. Přeshraniční visutou lanovkou s přilehlou červenou sjezdovkou jsou spojeny s italskou Sella Neveou, kam spadá dvojice dlouhých sportovních sjezdovek. V sezóně 2023/24 je slovinská část areálu mimo provoz.

Bovec / Kanin - sjezdovky

25%44%31%
32 celkem sjezdovek (km)
25 zasněžování (km)

Bovec / Kanin - lanovky a vleky

vlek
2
sedačka
5
kabinka
4
visutá kabina
1
13470 os./h Přepravní kapacita

Nadmořská výška lanovek a vleků

460-2300 m n.m.1840 m

Nadmořská výška sjezdovek

1135-2300 m n.m.1165 m

Mapa sjezdovek

Bovec / Kanin - mapa sjezdovek
  leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec 

Bovec / Kanin - lyžování

Bovec je nevelké, sympatické a zachovalé středisko s velkou nabídkou ubytování v soukromí. Městečko má silniční obchvat, takže tu lze nalézt i patřičný klid. Nástupní stanice kabinky leží na jeho samém jižním okraji. Samotný Bovec může nabídnout jen 7 lanovek a vleků s 15 km sjezdovek a spolu s italskou Sella Neveou pak 32 km sjezdovek – panoramata ovšem skromnější rozlohu bohatě vynahradí.

Lyžařský areál trůní jako orlí hnízdo mezi olbřímími stěnami Kaninu, do něhož maličká kabinka z Bovce (460 m) na dně údolí Soči stoupá přes tři mezistanice dobrou půlhodinku. Sjezdovky jsou tajuplně rozstrkané do nejrůznějších, málem neviditelných skalních zákoutí, což zdejší prostor ještě opticky zvětšuje. Hlavní sjezdovky klesají v přiměřeném červeném sklonu z konečné kabinky o jednu stanici níže, dvě z jejích větví pak odbočují k souběžné trojsedačce. Za malým hřebínkem se pak prostorným kaňonem vine modrá sjezdovka Veliki Graben, další modrá spadá k centrální stanici podél krátké 4sedačky ze sedla, příznačně pojmenovaného Sedlo (2 292 m). Po odvráceném úbočí pak putuje příjemná, více než kilometrová červená trať. Z jejího dojezdu je nadohled italské středisko Sella Nevea, s nímž je od sezóny 2008/09 propojen kabinovou lanovkou i sjezdovkou. Téměř všechny sjezdy mají jihovýchodní orientaci, přesto se zde obvykle lyžuje až do 1. května.

Svahy Kaninu jsou zároveň nejlepším slovinským freeridem: tichým údolím Krnica vede výživný 7km sjezd až k mezistanici Čela (980 m), alternativně se sem dá sjet i z mezistanice Skripi (1 649 m). Z hlavního rozhledového bodu – Sedla – se na obzoru vyjímají Julské Alpy s Triglavem i italské roviny, prý lze dokonce spatřit Terst a Jadran.

Bovec / Kanin - SNOW rating

SAFE-SKI RATIO

420

Terén

sjezdovky:
velikost areálu:

Komfort

lanovky a vleky:
kompaktnost:

Klima

sněhová jistota:
chráněné terény:

Atmosféra

genius loci:

Doprava

příjezd:

Pobyt

Optimální doba pobytu: 1 - 2 dní
Vysvětlivky k ratingu SNOW

PLUS A MINUS

Plus:

  • přehledné a spíše kratší sjezdovky
  • propojení s italskou Sella Neveou
  • velmi dobré sněhové poměry
  • působivá scenérie Kaninu

Minus:

  • rozlehlý areál s malým počtem sjezdovek
  • pomalé lanovky
  • dlouhý výjezd kabinkou z Bovce

Odkazy

Stilfserjoch (Passo Stelvio)

SNOW tipy

Výška sněhu 0 cm
Otevřené lanovky a vleky 0 z 6
Otevřené sjezdovky 0 z 9 km