Warth Schröcken - lyžování - SNOW.cz
Foto

Tajný tip domácích obyvatel Bregenzerwaldu vyniká pestrou směsí sjezdovek na severně orientovaných bezlesých pláních, kde je veškerý prostor mezi tratěmi využitelný i pro jízdu ve volném terénu. Statistiky mu přidělují v průměru 11 metrů sněhu ročně, což jej činí jedním ze sněhově nejbohatších středisek Alp.

Warth Schröcken - sjezdovky

49%31%20%
62 celkem sjezdovek (km)
10 zasněžování (km)

Warth Schröcken - lanovky a vleky

vlek
4
sedačka
6
sedačka krytá
5
kabinka
1
28000 os./h Přepravní kapacita

Nadmořská výška

1270-2055 m n.m.785 m

Mapa sjezdovek

Warth Schröcken - mapa sjezdovek
  leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec 

Warth Schröcken - lyžování

Sjezdařské dálnice i bezpečné freeridové varianty se rozléhají na holých, částečně zbrázděných pláních mezi malými vesničkami Warth a Schröcken na horním konci údolí Bregenzerwald a již na dohled slavného Arlbergu. Zdejší pustá krajina působí seversky drsně a polární atmosféru obvykle dokreslují i husté sněhové peřiny – podle statistik v areálu ročně spadne okolo 11 metrů sněhu.

Sjezdovky jsou tak akorát dlouhé a nepřerušované hluchými přejezdy. Krásné non-stop sjezdy z vrcholu až do údolí s převýšením přes 500 m vedou podél dvou expresních sedaček do Warthu (1 494 m), náročnější a přiměřeně kratší je i sjezd ze Saloberkopfu (2 050 m) do sedla Hochtannberg (1 679 m). Pohodově krouživé a sluncem zalité sjezdy vedou ze Saloberkopfu jihozápadně podél sedaček Sonnenjet a Sonnencruiser.
Pestrou směs sjezdovek dálničního typu ještě výrazně převyšují freeridové možnosti – jsou všude v jejich meziprostoru a méně zdatní se mohou nechat navádět devíti trasami ski-route. V nižších partiích okolo sedla Hochtannberg jsou omezením ještě občasná křoviska, ale to jen do té doby, než zapadnou několika metry sněhu, což se tu stává zcela pravidelně.
Celou oblast můžete projet i jako safari, jehož trasa vás zavede z Warthu až do odlehlého koutu s mírnými sjezdovkami poblíž Schröckenu (sjezd po ski-route až do vsi, zpět jen skibusem). Od sezóny 2013/14 se původně zapadlý areál propojil kabinkovou lanovkou se sousedním Lechem, a tím i s celým Arlbergem – lyžování u slavného souseda ovšem vyžaduje dražší variantu skipasu.

Bezlesé pláně jsou křižovány moderními a z větší části krytými sedačkovými lanovkami, jen na kratších úsecích jsou pomalejší sedačky.

Ubytovací kapacita se soustředí do několika velkých hotelů vyšší třídy, které doplňují pokoje v soukromí nebo apartmány. Kapacita lanovek i sjezdovek tak drtivě vítezí nad tou ubytovací, přičemž jednodenních příchozích není díky větší vzdálenosti od údolních měst kromě víkendů mnoho.

Warth Schröcken - SNOW rating

SAFE-SKI RATIO

450

Terén

sjezdovky:
velikost areálu:

Komfort

lanovky a vleky:
kompaktnost:
ski-in/ski-out:

Klima

sněhová jistota:
chráněné terény:

Atmosféra

genius loci:

Doprava

příjezd:

Pobyt

Optimální doba pobytu: 1 - 3 dní
Vysvětlivky k ratingu SNOW

PLUS A MINUS

Plus:

  • pestré a bezpečné volné terény
  • expresní sedačkové lanovky
  • nejlepší rakouská sněhová statistika (11 m ročně)

Minus:

  • holé, větrné svahy
  • přístup ze Schröckenu jen autem nebo skibusem

Odkazy

Špindlerův Mlýn - Svatý Petr

Špindlerův Mlýn - Svatý Petr

Špindlerův Mlýn - Svatý Petr

Špindlerův Mlýn - Svatý Petr

Špindlerův Mlýn - Svatý Petr

Špindlerův Mlýn - Svatý Petr

SNOW tipy