Lammeralm - lyžování - SNOW.cz
Foto

Jakoby ve starých časech zapomenutý sportovní areál nedaleko Langenwangu cílil hlavně na trénující lyžaře a děti. Od sezóny 2017/18 je mimo provoz.

Lammeralm - sjezdovky

33%42%25%
8 celkem sjezdovek (km)
8 zasněžování (km)

Lammeralm - lanovky a vleky

vlek
3
sedačka
1
2800 os./h Přepravní kapacita

Nadmořská výška

980-1230 m n.m.250 m

Mapa sjezdovek

Lammeralm - mapa sjezdovek
  leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec 

Lammeralm - lyžování

Hlavní lyžování se odehrává v nadmořské výšce mezi 980 až 1 230 m podél dvousedačky, v údolí se pak ještě točí ještě krátký (přibližovací) vlek a dětské lano. Letitou lanovku obtékají čtyři středně dlouhé (od 1 do 2,5 km) a sportovně tvarované sjezdovky, které doplňuje výletní okružní modrá trať. Středisko je využíváno hlavně lyžařskými kluby, které tu nacházejí výborné tréninkové zázemí, ale závody si na Lammeralmu může nechat uspořádat i veřejnost.

Kromě toho, závodní družstva tu mají možnost systematicky trénovat, jsou v nabídce i lyžařské kurzy, čehož hojně využívají školy. Cenově může Lammeralm lákat i rodiny – děti do 15 let mohou jezdit na cvičném lanovém vleku Trau Dich v údolí zcela zdarma.

Jiné zimní sporty lze provozovat v Langenwangu samotném nebo v bezprostředním okolí. Od listopadu do února je v provozu umělé kluziště, lyžařské běžecké tratě, upravované lesní stezky a na programu jsou i lesní projížďky na saních tažených koňským spřežením. Vodní a saunový relax nabízí plavecká hala s velkým bazénem, dětským brouzdalištěm a saunami ve wellness centru v blízkém Mürzzuschlagu.

Lammeralm - SNOW rating

SAFE-SKI RATIO

350

Terén

sjezdovky:
velikost areálu:

Komfort

lanovky a vleky:
kompaktnost:

Klima

sněhová jistota:
chráněné terény:

Atmosféra

genius loci:

Doprava

příjezd:
Vysvětlivky k ratingu SNOW

Odkazy

Špindlerův Mlýn - Svatý Petr

Špindlerův Mlýn - Svatý Petr

Špindlerův Mlýn - Svatý Petr

Špindlerův Mlýn - Svatý Petr

Špindlerův Mlýn - Svatý Petr

Špindlerův Mlýn - Svatý Petr

SNOW tipy