Pinzolo - lyžování - SNOW.cz
Foto

V sousedství slavné Madonny di Campiglio se schovává mnohem menší, zato klidnější, kompaktnější a příjemně rozmanité středisko Pinzolo, jehož svahy jsou s Madonnou propojeny dlouhou kabinkovou lanovkou.

Pinzolo - sjezdovky

16%65%19%
30 celkem sjezdovek (km)
28 zasněžování (km)

Pinzolo - lanovky a vleky

pojízdný koberec
2
vlek
1
sedačka
3
sedačka expres
3
sedačka krytá
1
kabinka
5
22800 os./h Přepravní kapacita

Nadmořská výška lanovek a vleků

770-2100 m n.m.1330 m

Nadmořská výška sjezdovek

852-2100 m n.m.1248 m

Mapa sjezdovek

Pinzolo - mapa sjezdovek
  leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec 

Pinzolo - lyžování

Lyžařské terény obklopující dvoutisícový vrchol Doss del Sabion jsou rozmanité se všemi obtížnostmi, přičemž mezi nimiž převládají kratší až středně dlouhé červené tratě, ale nechybí ani velkorysá černá sjezdovka s bezmála 900m převýšením. Díky přehlednosti a kompaktnosti areálu je Pinzolo ideálním rodinným střediskem s mnohem klidnějším ruchem než v sousední Madonně di Campiglio. S ní je Pinzolo propojeno tranzitní kabinkovou lanovkou Campiglio Express.

Západní svah Doss del Sabion spadající k Pinzolu má středně strmý a níže až strmý sklon, směrem k severu je do masivu vyhloubena řídce zalesněná kotlina Grual s ostřejšími okraji a plošším dnem.
Z hlavního vrcholu Doss del Sabion (2 100 m) klesá do řídce zalesněné kotliny Grual, obsloužené expresní 4sedačkou, nenáročná prostorná a větvící se červená trať s přímější, černou variantou v úvodu, zatímco směrem k Pinzolu se lesem vine pohodlná, zčásti serpentinovitá červená, z níž se odděluje ještě přímá černá závodní trať – obě tratě končí na náměstíčku kolem mezistanice Pra Rodont (1 508 m). Zpět na Doss del Sabion vyjíždí od sezóny 2023/24 pohodlná 10místná kabinka. Dále dolů do města nevede žádná trať, je nutné sjet přístupovou 6místnou kabinkou.
Na mýtinou Malga Cioca se lesem prosmýkají dvě kratší a spíše nenáročné červené sjezdovky podél pomalé 4sedačky. Odtud se lesním průsekem řítí velkoryse postavená černá trať Tulot, střídající prudké hangy a pozvolnější pasáže – trať končí v údolí, avšak zhruba kilometr od města.
Jedna z mála modře značených tratí, využívaná začátečníky a školami, šněruje lesem podél expresní 6sedačky Fossadei nad mezistanicí Pra Rodont. Zde se nachází i dětský výukový park a cvičná louka.
Po zalesněném hřebeni přivráceném ke skalnatému masivu Brenty klesá z vrcholu Monte Grual přívětivá červená trať s prudším dojezdem, obsloužená krytou 4sedačkou, na niž navazuje trasa tranzitní kabinky směrem do Madonny di Campiglio. Přejezd trvá bezmála 20 minut.
Na krátké spojovací sjezdovce z Monte Grual do kotliny Grual se upravuje dobře vybavený snowpark (Brenta Snowpark) se skoky, raily a boxy, a to v začátečnické i pokročilé obtížnosti.

Pinzolo - SNOW rating

SAFE-SKI RATIO

760

Terén

sjezdovky:
velikost areálu:

Komfort

lanovky a vleky:
kompaktnost:
ski-in/ski-out:

Klima

sněhová jistota:
chráněné terény:

Atmosféra

genius loci:

Doprava

příjezd:

Pobyt

Optimální doba pobytu: 1 - 2 dní
Vysvětlivky k ratingu SNOW

PLUS A MINUS

Plus:

  • pestré, přitom často poloprázdné sjezdovky všech obtížností
  • přímé spojení kabinkovou lanovkou s Madonnou di Campiglio
  • kouzelný výhled na masiv Brenty

Minus:

  • areál v samotném Pinzolu je poměrně malý
  • poloha na okraji lyžařského komplexu Campiglio, a tedy zdlouhavější přejezd do sousedních areálu
  • návrat do údolí jen lanovkou
  • místy pomalé nebo starší lanovky

Odkazy

Eisacktal

Eisacktal

Eisacktal

Eisacktal

Eisacktal

Eisacktal

SNOW tipy