Pinzolo - lyžování - SNOW.cz
Foto

Ve stínu světoznámé Madonny di Campiglio se schovává poloviční, zato kompaktnější a příjemně rozmanité středisko Pinzolo, jehož svahy jsou se slavnou sousedkou propojeny kabinkovou lanovkou. Díky poloze na okraji nově vzniklé houpačky, sahající na opačném konci až do Folgaridy a Marillevy, bývá v Pinzolu příjemně poloprázdno, i když na týdenní pobyt je samotné Pinzolo poměrně malé s časově náročnějším přesunem do okolních center. Kromě příjemných a středně dlouhých červených tratí má i krásnou černou sjezdovku s bezmála 900m převýšením.

Pinzolo - sjezdovky

16%65%19%
30 celkem sjezdovek (km)
28 zasněžování (km)

Pinzolo - lanovky a vleky

pojízdný koberec
2
vlek
1
sedačka
3
sedačka expres
3
sedačka krytá
1
kabinka
5
22800 os./h Přepravní kapacita

Nadmořská výška lanovek a vleků

770-2100 m n.m.1330 m

Nadmořská výška sjezdovek

852-2100 m n.m.1248 m

Mapa sjezdovek

Pinzolo - mapa sjezdovek
  leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec 

Pinzolo - lyžování

Lyžařské terény obývající malý dvoutisícový masiv s vrcholem Doss del Sabion jsou ideálním zpestřením pobytu v sousední Folgaridě, Marillevě nebo Madonně di Campiglio, s níž je Pinzolo propojeno kabinkovou lanovkou Campiglio Express.

Západní svah Doss del Sabion spadající k Pinzolu má středně strmý a níže až strmý sklon, směrem k severu je do masivu vyhloubena řídce zalesněná kotlina Grual s ostřejšími okraji a plošším dnem.
Z hlavního vrcholu Doss del Sabion tak klesá do řídce zalesněné kotliny Grual, obsloužené expresní 4sedačkou, nenáročná prostorná a větvící se červená trať s přímější, černou variantou v úvodu, zatímco směrem k Pinzolu se lesem vine pohodlná, zčásti serpentinovitá červená, z níž se odděluje ještě přímá černá závodní trať – obě tratě končí na náměstíčku kolem mezistanice. Zpět na Doss del Sabion vyjíždí letitá, ale expresní 4sedačka. Přímo do města nevede žádná trať, je nutné sjet kabinkou.
Z mýtiny Malga Cioca se ovšem po západním svahu s moderní 8místnou kabinkou řítí prudkými hangy až do údolí, zhruba kilometr od města, černá trať Tulot, jedna z nejkrásnějších v oblasti. Nad ní se lesem prosmýkají ještě dvě kratší červené sjezdovky podél pomalé 4sedačky.
Jediná modře značená trať, využívaná školami, šněruje lesem podél expresní 6sedačky nad mezistanicí Pra Rodont.
Po zalesněném hřebeni nejvíce přivráceném ke skalnatému masivu Brenty klesá příjemná červená trať s prudším dojezdem, obsloužená krytou 4sedačkou, na niž navazuje trasa tranzitní kabinky směrem do Madonny di Campiglio. Přejezd trvá bezmála 20 minut.

Pinzolo - SNOW rating

SAFE-SKI RATIO

760

Terén

sjezdovky:
velikost areálu:

Komfort

lanovky a vleky:
kompaktnost:
ski-in/ski-out:

Klima

sněhová jistota:
chráněné terény:

Atmosféra

genius loci:

Doprava

příjezd:

Pobyt

Optimální doba pobytu: 1 - 2 dní
Vysvětlivky k ratingu SNOW

PLUS A MINUS

Plus:

  • pestré, přitom často poloprázdné sjezdovky všech obtížností
  • přímé spojení kabinkovou lanovkou s Madonnou di Campiglio
  • kouzelný výhled na masiv Brenty

Minus:

  • málo sjezdovek v samotném Pinzolu pro vícedenní pobyt
  • poloha až na okraji lyžařského komplexu Campiglio

Odkazy

SNOW tipy

Výška sněhu 0 cm
Otevřené lanovky a vleky 0 z 6
Otevřené sjezdovky 0 z 23 km