Campiglio Dolomiti di Brenta - lyžování - SNOW.cz
Domů Střediska Itálie Trentino Campiglio Dolomiti di Brenta

Campiglio Dolomiti di Brenta

Itálie Itálie - Trentino | Val di Sole - Campiglio, Folgarida, Madonna, Marilleva, Pinzolo

Foto

Propojená lyžařská oblast mezi Folgaridou, Marillevou, Madonnou di Campiglio a Pinzolem je protkaná pohodovými sjezdovkami, ideálními pro méně zdatné a rekreační lyžaře, její rozloha a několik strmějších tratí ji však činí velmi přitažlivou i pro náročnější jezdce a výletníky. Nad sjezdovkami ční jako hradba masiv Brenty, což lyžování dodává atraktivní panoramatickou kulisu. V celé oblasti je také mnoho cenově příznivého ubytování přímo pod sjezdovkami.

Lyžařská oblast zahrnuje tato střediska:

Folgarida Marilleva | Madonna di Campiglio | Pinzolo

Campiglio Dolomiti di Brenta - sjezdovky

32%47%21%
150 celkem sjezdovek (km)
143 zasněžování (km)

Campiglio Dolomiti di Brenta - lanovky a vleky

pojízdný koberec
2
vlek
6
sedačka
15
sedačka expres
6
sedačka krytá
11
kabinka
18
107500 os./h Přepravní kapacita

Nadmořská výška lanovek a vleků

770-2504 m n.m.1734 m

Nadmořská výška sjezdovek

852-2504 m n.m.1652 m

Mapa sjezdovek

Campiglio Dolomiti di Brenta - mapa sjezdovek
  leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec 

Campiglio Dolomiti di Brenta - lyžování

Lyžování se v lyžařském komplexu, zvaném Campiglio Dolomiti di Brenta, odehrává hlavně na řídce zalesněných svazích s vrcholy převážně nad 2 000 m n. m. Sjezdovky jsou mírné až středně strmé, jen občas svah prořízne náročnější varianta. Ve Folgaridě a Marillevě dominují tratě pro začátečníky a rekreační lyžaře, kteří jsou také nejpočetnější skupinou tamních návštěvníků. Méně náročné tratě převažují nad těmi sportovními také v Madonně di Campiglio, která přitahuje i movitější hosty, věnující se kromě lyžování nejrozmanitějším zimním aktivitám. Pinzolo je nejkomornějším střediskem s poměrně pestrými terény.

Centrem lyžařské oblasti je prominentní hotelové letovisko Madonna di Campiglio (1 524 m) na úpatí Brenty, mohutného a okouzlujícího skalního hřebene plného věží a komínů, který je neokoukatelnou kulisou zdejších sjezdovek. V půlkruhu kolem Madonny se rozprostírají poměrně rozmanité terény, ovšem kvůli jejich rozlehlosti s četnými přejezdy a plochými úseky.
Na jihovýchodních svazích Madonny směrem k Marillevě v lokalitě Pradalago (2 100 m) převažují kratší, cvičné a pohodové modro-červené terény, jedinou výjimkou je přívětivá černá Amazzonia z vrcholu Pradalaga zpět do města. Červené sjezdovky a krátký závodní slalomák stékají po jižních svazích v lokalitě Cinque Laghi, kam padají také dvě sportovní tratě z vrcholu Pancugolo. Právě odtud vede propojovací kabinková lanovka na okraj sousedního areálu v Pinzolu – samotný přejezd přitom zabere bezmála půl hodiny. Dvě sportovní tratě má na svém severním svahu Monte Spinale (2 101 m), vyrůstající přímo z města – černou Direttissimu a dlouhou okružní červenou Direttu se dvěma černými „zkratkami“. Nejvýše položené a sněhově nejspolehlivější holé pláně na severozápadně orientovaném a dvouapůltisícovém Passo Groste (2 444 m) nesou nenáročné, avšak frekventované středně široké sjezdovky. Na Groste se upravuje také velkorysý snowpark (Ursus Snowpark).
Všechny tratě jsou přístupné expresními lanovkami a vzájemně do půlkruhu provázané spojovacími cestami, mosty a tunely. Výjezdy lanovkami jsou však kvůli rozloze areálu často zdlouhavé, kabinka na Grosté je dokonce jednou z nejdelších v Alpách.

Nejoblíbenějšími ubytovacími středisky jsou hotelová Folgarida (1 300 m) a apartmánová Marilleva (1 400 m), jíž dominují uniformní rezidenční komplexy přímo na sjezdovkách. Zdejší mírnější, středně široké a přehledné sjezdovky stékající po severních svazích zalesněného hřebene s dvoutisícovými vrcholky Monte Spolverino (2 092 m) a Monte Vigo (2 179 m) uspokojí hlavně méně nebo středně náročného lyžaře – a svahy skutečně pomalu šněruje mnoho rekreačních lyžařů spolu se začátečníky a školkami. Naopak krásné a terénně členité černé tratě – jeden do Folgaridy a jeden do Marillevy – bývají poloprázdné a smlsne si na nich i náročnější lyžař.
Hlavní tratě jsou obsloužené expresními kabinkami a sedačkami, jen na okrajovějších svazích se dá ještě svézt na posledních exemplářích hrkavých „šprušlových“ sedaček. Z hlubokého údolí Val di Sole je vrcholový hřeben pohodlně zpřístupněn dlouhou kabinkovou lanovkou od železničního terminálu v Daolase.
Sjezdovky v sousední Madonně jsou z ubytovacích středisek dosažitelné za půl hodiny, přejezd do Pinzola už ale zabere více než hodinu.

Pinzolo (770 m) má nejskromnější rozsah tratí a leží až na okraji brentského lyžařského komplexu, o to je ale lyžařsky vděčnější – z vrcholu Doss del Sabion se do všech světových stran spouštějí poctivé, různě dlouhé a poloprázdné sjezdovky s pestrým profilem. Na vícedenní pobyt je však areál pro náročnějšího návštěvníka poměrně malý, přičemž přejezd do sousedních areálů je časově náročnější.
Z vyhlídkového dvoutisícového vrcholu Doss del Sabion (2 100 m) klesá do řídce zalesněné kotliny Grual nenáročná prostorná a postupně se větvící červená trať, po západním svahu směrem k Pinzolu se pak lesem vine pohodlná, zčásti serpentinovitá červená s přímou černou závodní variantou. V mezistanici Pra Rodont se nachází dětský park a mírná sjezdovka, obsloužená pohodlnou 6sedačkou. Z louky Malga Cioca na západním úbočí se pak řítí až do údolí členitá a proměnlivá černá trať Tulot. Po zalesněném hřebeni nejvíce přivráceném k masivu Brenty, přístupném krátkou sedačkou z kotliny Grual, vede poměrně nenáročná červená trať. Na tu navazuje tranzitní kabinka Campiglio Express, která odtud klesá a zase stoupá do oblasti Cinque Laghi v Madonně.

Údolí Val di Sole a Rendena pod Brentou tvoří ideální rodinnou lyžařskou oblast s přívětivými terény i praktickým ubytováním, ale s nadprůměrně rozsáhlým areálem. Superskipas platí nejen od Folgaridy po Pinzolo, ale i v nedalekém Tonale anebo v Peju, malém lázeňském středisku s jedinečnou sjezdovkou z 3 000 m n. m.

Campiglio Dolomiti di Brenta - SNOW rating

SAFE-SKI RATIO

720

Terén

sjezdovky:
velikost areálu:

Komfort

lanovky a vleky:
kompaktnost:
ski-in/ski-out:

Klima

sněhová jistota:
chráněné terény:

Atmosféra

genius loci:

Doprava

příjezd:
parkoviště:

Pobyt

Optimální doba pobytu: 2 - 5 dní
Vysvětlivky k ratingu SNOW

PLUS A MINUS

Plus:

  • rozsáhlá síť pohodových sjezdovek
  • rychlé a pohodlné lanovky na hlavních tratích
  • povětrnostně přívětivé terény v řídkém lese
  • krásné výhledy na masiv Brenta
  • dostatek ubytování přímo na sjezdovce

Minus:

  • méně náročných a dlouhých tratí
  • mnoho začátečníků na sjezdovkách
  • dlouhý přejezd lanovkou mezi Madonnou a Pinzolem
  • jižní svahy v Madonně na jaře brzy měknou

Campiglio Dolomiti di Brenta - komerční prezentace

Lyžařské zájezdy - Dolomiti Brenta - od 6 740 Kč


Hledáte v tomto středisku vhodné ubytování? Hotel s wellness, u sjezdovky nebo třeba apartmány s výhledem na zasněžený svah?
Oslovte nás pro nezávaznou nabídku, rádi Vám poradíme s výběrem, máme více než 25 let zkušeností. Více na www.consultour.cz

Odkazy

Horní Mísečky

Horní Mísečky

SNOW tipy