Apres-ski a služby ve středisku Jasná - Chopok - SNOW.cz - lyžování

Jasná - Chopok aprés-ski a služby ve středisku

Jasná - Chopok - apres-ski, relaxace, sport a služby ve středisku

Aprés-ski

Thermal Park Bešeňová

Termální lázně | indoor

V Bešeňové, ležící mezi Ružomberkem a Liptovským Mikulášem, jsou venkovní teplé až horké termální bazény s masážními tryskami kolem dokola obehnané ubytovacími budovami tří hotelů a restauracemi. Je to typicky zábavní podnik, kde nechybí barevné svítící palmy a diskotékové efekty.
Bešeňovské bazény lákají především k slastnému nicnedělání v příjemně horké vodě. Děti mají malý bazének s tryskajícím hříbkem a klouzačkou, větším poslouží jeden vnitřní, poměrně lehký tobogán. Nejhodnotnějším wellness územím a architektonicky i atmosférou nejzdařilejší částí termálních lázní je Vitálny svět („saunový svět“). Díky malému labyrintu chodeb s nižším stropem tvoří velmi útulný prostor plný drobných zákoutí. K uvolnění lákají i lehce erotické malby v odpočinkovém tepidáriu nebo věrná imitace kamenitého potoka u vstupu. Ambice Bešeňové působit luxusně potvrzuje i vyhřívaná lavice z 24karátového zlata.
Podle toho, jaký „balíček“ služeb si objednáte, vás do jednotlivých částí komplexu vpustí turnikety – stačí nosit náramek s čipem, který otevírá příslušné branky, převlékací skříňky i dveře hotelového pokoje.
Zdejší restaurace Babu láká na směs východoevropské a gruzínské kuchyně a hlavně na „sněz a vypij, kolik chceš“.

Tatralandia

Termální lázně | indoor

Největší atrakcí je termální megapark Tatralandia, největší svět vodní zábavy na Slovensku. V areálu je devět celoročních bazénů s teplotou vody až 38 °C. Pro děti je největší zábavou vodní tropický komplex Ostrov pirátů z Karibiku, dospělí ocení rozsáhlý saunový svět se 16 druhy saun a masážních koupelí. Tatralandia nabízí ubytování v chatičkách a každodenní skibus do 15 km vzdálené Jasné.
Tatralandia má výrazně stylizované a barevné vodní atrakce, které jsou sice kýčovité, ale pro děti neodolatelné, v níž se budou cítit jako v říši divů – počínaje „tropickým“ brouzdalištěm a extrémními tobogány, splavnými jen na člunu, konče. Na dětském tropickém ostrově uvidíte palmy, opice, krokodýla, klouzačku vedoucí kmenem stromu či tobogány v džungli.
Z koupacích bazénů jsou v zimě samozřejmě nejoblíbenější ty teplé termální s vodou o teplotě 38 °C. Ve venkovní termální části lze i sportovat – nabízí se vódní pólo a pro děti pak opičí dráha. Jestliže v zimě je počet atrakcí dostatečný i pro mnohahodinovou návštěvu s dětmi, tak v létě je pak ještě násobně větší.
Ubytovací vesničku tvoří chatičkové osady ve stylu rybářském, skautském či westernovém – chatky jsou útulné, bohatě vytápěné, vybavené jednoduchou kuchyňkou, ložnicí a sociálním zařízením – optimálně dimenzované pro rodinku se dvěma dětmi.
V hlavní budově Tatralandie je i bowling, billiard nebo první slovenské 5D kino.
Celý komplex leží v podhůří, na polích u Liptovského Mikuláše a zdáli připomíná mimozemské dílo – barevné, početné tobogány a věže se halí do páry stoupající z vyhřátých bazénů. Chatičková vesnice je vybavena i hřišti, kluzištěm a za dobrých sněhových podmínek i minilyžařským areálkem pro děti. Jde o účelově vystavěný resort, který dokáže zabavit celou rodinu v jakémkoliv ročním období i povětrnosti.

Bruslení | outdoor

Jízda na sněžném skútru | outdoor

Tandemový paragliding | outdoor

Česky mluvící lyžařští instruktoři v oblasti

Jan Kyncl

Jan Kyncl

Jasná - Chopok - Biela Púť
Profil instruktora: Přejít na profil

Aprica

Aprica

Aprica

Aprica

Aprica

Aprica

SNOW tipy

Výška sněhu 60 cm
Otevřené lanovky a vleky 8 z 11
Otevřené sjezdovky 29 z 50 km