Wildkogel - lyžování - SNOW.cz

Wildkogel

Rakousko Rakousko - Salcbursko - Bramberg, Neukirchen am Wildkogel

Foto

Nenápadné rodinné středisko Wildkogel, situované mezi Mittersillem a průsmykem Gerlospass, je tvořené severně orientovanou kotlinou středně dlouhých, rodinně pestrých sjezdovek. Z ní přetékají dlouhé tratě i na jižní svah a po něm až k údolním střediskům Bramberg a Neukirchen, odkud vyrážejí vzhůru páteřní kabinkové lanovky. Nevšední atrakcí je 14 km dlouhá, osvětlená sáňkařská dráha do Brambergu, nejdelší na světě.

Wildkogel - sjezdovky

45%40%15%
62 celkem sjezdovek (km)
50 zasněžování (km)
25 ski-route (km)

Wildkogel - lanovky a vleky

pojízdný koberec
5
vlek
5
sedačka expres
3
sedačka krytá
1
kabinka
5
26100 os./h Přepravní kapacita

Nadmořská výška

820-2150 m n.m.1330 m

Mapa sjezdovek

Wildkogel - mapa sjezdovek
  leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec 

Wildkogel - lyžování

Hlavní tratě Wildkogelu vystélají k severovýchodu otočenou horskou kotlinu se spolehlivou nadmořskou výškou cca 1 750 až 2 100 m n. m. pod Wildkogelem, kterou pročesávají dvě expresní lanovky, obsluhující pohodově až sportovně červené tratě s terénním nerovnostmi i mírné modré dálnice. Krátké vleky se točí na mnoha cvičných svazích v blízkosti horní stanice kabinky Wildkogelbahn. Po jižním úbočí do údolí stékají členitější, velmi dlouhé a středně strmé tratě – do Brambergu vede nerušený, členitý červený sjezd až k mezistanici, odkud se začínají střídat krátké hangy s dlouhými úzkými traverzy, zčásti společnými i pro sáňkařskou dráhu. Sjezd do Neukirchenu pokračuje od dolní stanice sedačky Gensbichlalm po poctivě červeném svahu a teprve těsně před městem traverzuje po mírné cestě – končí na okraji centra města, odkud lze dojít cca 300 m pěšky ke kabince nebo se nechat svézt okružní trasou skibusem (interval 20 min.).

Z Neukrichenu am Grossvenediger stoupá ve dvou úsecích starší 6místná kabinka Wildkogelbahn, z Brambergu pak moderní panoramatická 8místná Samragdbahn. Hlavní tratě obsluhují tři expresní a jedna krytá sedačka a jedna kabinka. Hlavní kotlina pod Wildkogelem je dobře přístupná kabinkou z Neukrichenu, při výjezdu z Brambergu ji od stanice kabinky Smaragdbahn zpřístupňuje dlouhý traverz a delším přejezdem jsou připojeny i tratě na Gensbichlalmu.

Výbornou kuchyni má útulná horská chata Wildkogel Alm z masivního dřeva, která je nově postavená, ale zařízená v á la retro stylu.

Unikátní a velmi oblíbenou atrakcí Wildkogelu je 14 km dlouhá sáňkařská dráha, jedna z nejdelších na světě – vede z Wildkogel Almu od horní stanice kabinky z Brambergu až dolů do Brambergu. Sáňkařská dráha je celkově spíš mírná a vine se v četných serpentinách po relativně strmém svahu. Velmi svižný a zároveň prostorný je až cílový hang v Brambergu. Sjezd trvá dle zdatnosti sáňkaře a zastávek 30 min. až 2 hod. Vzhledem k délce dráhy nejde o zážitek pro nejmenší děti, zato o překvapivé dobrodužství pro děti školního věku nebo dospělé, a to zvláště při nočním osvětlení.

Wildkogel - SNOW rating

SAFE-SKI RATIO

420

Terén

sjezdovky:
velikost areálu:

Komfort

lanovky a vleky:
kompaktnost:
ski-in/ski-out:

Klima

sněhová jistota:
chráněné terény:

Atmosféra

genius loci:

Doprava

příjezd:

Pobyt

Optimální doba pobytu: 1 - 3 dní
Vysvětlivky k ratingu SNOW

PLUS A MINUS

Plus:

  • sněhová jistota tří centrálních tratí v hlavní kotlině
  • nástupní stanice přímo u hlavní silnice z Mittersillu do Gerlosu
  • nejdelší a osvětlená sáňkařská dráha na světě

Minus:

  • menší převýšení hlavních tratí (200 až 300 m)
  • užší serpentinovité dojezdy po jižním svahu do středisek

Odkazy

SkiWelt Wilder Kaiser Brixental

SkiWelt Wilder Kaiser Brixental

SkiWelt Wilder Kaiser Brixental

SkiWelt Wilder Kaiser Brixental

SkiWelt Wilder Kaiser Brixental

SkiWelt Wilder Kaiser Brixental

SNOW tipy

Výška sněhu 0 cm
Otevřené lanovky a vleky 0 z 83
Otevřené sjezdovky 0 z 270 km