Wildkogel - lyžování - SNOW.cz

Wildkogel

Rakousko Rakousko - Salcbursko - Bramberg, Neukirchen am Wildkogel

Foto

Nenápadné rodinné středisko Wildkogel, situované mezi Mittersillem a průsmykem Gerlospass, je tvořené severně orientovanou kotlinou středně dlouhých, rodinně pestrých sjezdovek. Z ní přetékají dlouhé tratě i na jižní svah a po něm až k údolním střediskům Bramberg a Neukirchen, odkud vyrážejí vzhůru páteřní kabinkové lanovky. Nevšední atrakcí je 14 km dlouhá, osvětlená sáňkařská dráha do Brambergu, nejdelší na světě.

Wildkogel - sjezdovky

45%40%15%
62 celkem sjezdovek (km)
50 zasněžování (km)
25 ski-route (km)

Wildkogel - lanovky a vleky

pojízdný koberec
5
vlek
5
sedačka expres
3
sedačka krytá
1
kabinka
5
26100 os./h Přepravní kapacita

Nadmořská výška

820-2150 m n.m.1330 m

Mapa sjezdovek

Wildkogel - mapa sjezdovek
  leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec 

Wildkogel - lyžování

Hlavní tratě Wildkogelu vystélají k severovýchodu otočenou horskou kotlinu se spolehlivou nadmořskou výškou cca 1 750 až 2 100 m n. m. pod Wildkogelem, kterou pročesávají dvě expresní lanovky, obsluhující pohodově až sportovně červené tratě s terénním nerovnostmi i mírné modré dálnice. Krátké vleky se točí na mnoha cvičných svazích v blízkosti horní stanice kabinky Wildkogelbahn. Po jižním úbočí do údolí stékají členitější, velmi dlouhé a středně strmé tratě – do Brambergu vede nerušený, členitý červený sjezd až k mezistanici, odkud se začínají střídat krátké hangy s dlouhými úzkými traverzy, zčásti společnými i pro sáňkařskou dráhu. Sjezd do Neukirchenu pokračuje od dolní stanice sedačky Gensbichlalm po poctivě červeném svahu a teprve těsně před městem traverzuje po mírné cestě – končí na okraji centra města, odkud lze dojít cca 300 m pěšky ke kabince nebo se nechat svézt okružní trasou skibusem (interval 20 min.).

Z Neukrichenu am Grossvenediger stoupá ve dvou úsecích starší 6místná kabinka Wildkogelbahn, z Brambergu pak moderní panoramatická 8místná Samragdbahn. Hlavní tratě obsluhují tři expresní a jedna krytá sedačka a jedna kabinka. Hlavní kotlina pod Wildkogelem je dobře přístupná kabinkou z Neukrichenu, při výjezdu z Brambergu ji od stanice kabinky Smaragdbahn zpřístupňuje dlouhý traverz a delším přejezdem jsou připojeny i tratě na Gensbichlalmu.

Výbornou kuchyni má útulná horská chata Wildkogel Alm z masivního dřeva, která je nově postavená, ale zařízená v á la retro stylu.

Unikátní a velmi oblíbenou atrakcí Wildkogelu je 14 km dlouhá sáňkařská dráha, jedna z nejdelších na světě – vede z Wildkogel Almu od horní stanice kabinky z Brambergu až dolů do Brambergu. Sáňkařská dráha je celkově spíš mírná a vine se v četných serpentinách po relativně strmém svahu. Velmi svižný a zároveň prostorný je až cílový hang v Brambergu. Sjezd trvá dle zdatnosti sáňkaře a zastávek 30 min. až 2 hod. Vzhledem k délce dráhy nejde o zážitek pro nejmenší děti, zato o překvapivé dobrodužství pro děti školního věku nebo dospělé, a to zvláště při nočním osvětlení.

Wildkogel - SNOW rating

SAFE-SKI RATIO

420

Terén

sjezdovky:
velikost areálu:

Komfort

lanovky a vleky:
kompaktnost:
ski-in/ski-out:

Klima

sněhová jistota:
chráněné terény:

Atmosféra

genius loci:

Doprava

příjezd:

Pobyt

Optimální doba pobytu: 1 - 3 dní
Vysvětlivky k ratingu SNOW

PLUS A MINUS

Plus:

  • sněhová jistota tří centrálních tratí v hlavní kotlině
  • nástupní stanice přímo u hlavní silnice z Mittersillu do Gerlosu
  • nejdelší a osvětlená sáňkařská dráha na světě

Minus:

  • menší převýšení hlavních tratí (200 až 300 m)
  • užší serpentinovité dojezdy po jižním svahu do středisek

Odkazy

Zell am See Kaprun

Zell am See Kaprun

SNOW tipy