Ostružná - lyžování - SNOW.cz
Foto

Nedaleko Ramzovského sedle v klidném údolí potoka Ostružinky se nachází útulný rodinný areál Jonas Park s nenáročnými sjezdovkami, který slibuje pohodové lyžování především dětem.

Ostružná - sjezdovky

50%50%
2.1 celkem sjezdovek (km)
1 zasněžování (km)

Ostružná - lanovky a vleky

vlek
4
2600 os./h Přepravní kapacita

Nadmořská výška

700-835 m n.m.135 m

Mapa sjezdovek

Ostružná - mapa sjezdovek
  leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec 

Ostružná - lyžování

Jonas Park Ostružná je malé středisko s mírnými sjezdovkami, klidným provozem a ubytováním přímo na sjezdovce. Lyžařský svah tvoří 500 m dlouhá a 400 metrů široká louka s příjemným sklonem, příjemně rozčleněná skupinami stromů a obohacená mírnými terénními nepravidelnostmi. Svah končí dojezdem do roviny, což je pro začátečníky ideální konfigurace. Přímo ze svahu se dostanete do restaurace, na toaletu či vyhlídkovou terasou, odkud je vidět na velkou část sjezdovek, a rodiče tak mohou sledovat své dítě po celou dobu lyžování.

V dětském parku slouží nejmenším a začínajícím lyžařům kolotoč, kde se děti mohou držet pevné opěry a poprvé se pomalu pohybovat na lyžích. O malý stupeň náročnější je pohyblivý koberec, který je s délkou 130 m dokonce nejdelší v ČR. Ten malé lyžaře bez námahy dopraví do mírného svahu. Pro ty, kteří už zvládnou i koberec, je připraven lanový vlek, který je vytáhne do mírného svahu už „po vlastních“. Samozřejmostí je lyžařská škola a školička s velkým množstvím herních prvků.

V nové restauraci s vyhlídkovou terasou přímo na svahu vycházejí vstříc dětským návštěvníkům nejen nabídkou jídel, ale i dětským koutkem.

Do Jonas Parku Ostružná můžete přijet i vlakem – pro cestující je připraven odvoz z nádraží přímo do areálu. V rámci projektu ČD Ski získáte až 20% slevu na skipas.

Ostružná - SNOW rating

SAFE-SKI RATIO

1240

Terén

sjezdovky:
velikost areálu:

Komfort

lanovky a vleky:
kompaktnost:

Klima

sněhová jistota:
chráněné terény:

Atmosféra

genius loci:

Doprava

příjezd:
Vysvětlivky k ratingu SNOW

PLUS A MINUS

Plus:

  • mírné, klidné sjezdovky
  • dětský park
  • ubytování přímo na svahu

Minus:

  • žádné terény pro náročnější

Odkazy

Skiresort Černá hora - Pec

Skiresort Černá hora - Pec

Skiresort Černá hora - Pec

Skiresort Černá hora - Pec

Skiresort Černá hora - Pec

Skiresort Černá hora - Pec

SNOW tipy