Novinky - Serfaus Fiss Ladis - SNOW.cz - lyžování

Serfaus Fiss Ladis novinky

Novinky ve středisku Serfaus Fiss Ladis - nové lanovky, vleky a sjezdovky

Propojení lyžařských areálů See im Paznauntal a Serfaus Fiss Ladis | Projekt

10místná kabinka Komperdell místo staré kabinky | 2023/24

Nová prostorná kabinková lanovka vede oproti původní lanovce v nové trase s mezistanicí (poblíž sedačky Königsleithe) - tu mohou využít mj. méně zdatní lyžaři pro nástup při odpoledním návratu do údolí, kdy již frekventovaná a slunečná návratová sjezdovka bývá obtížně sjízdná. Stejně tak mohou v mezistanici přistoupit a pokračovat vzhůru lyžaři přijíždějící z Fissu, aniž by museli sjíždět do vesničky Serfaus. Desetimístné kabinky nové lanovky mají držáky na lyže integrované přímo v podlaze. V nástupní stanici nové lanovky se nachází velká úschovna, půjčovna i sportovní obchod.

Krytá 8sedačka Zwölfer místo 4sedačky | 2020/21

prodloužená trasa lanovky s nástupní stanicí o 200 výškových metrů níže lépe obslouží sjezdovky v lokalitě Nordseite (Fiss)

400místné metro Dorfbahn Serfaus místo 200místného metra | 2017/18

Bezpečnější zábrany na sedačce Sattelbahn | 2010/11

Na sedačce Sattelbahn je instalován nový typ zábrany – trn mezi nohy s drobnými plošinkami na opření lyží. Oproti klasické zábraně je tato bezpečnější i snadněji ovladatelná, neboť odpadá zmatečné poposedávání a hledání prostoru pro vsoukání lyží na spodní opěrku.

Nové sjezdovky a jejich propojení | 2010/11

V posledních letech se středisko výrazně rozrostlo a zmodernizovalo. Z původní převahy vleků je dnes park ultramoderních lanovek, někdejší často užší tratě jsou rozšířené a doplněné novými variantami, jednotlivé lokality rozsáhlého areálu můžete křižovat po různých trasách – z Zwölferkopfu je nyní možné sjet do Fissu nejen po červené Schönjochabfahrt, ale i po černé Direttissimě, z Fissu do Serfaus vedou kromě dřívější modré Sattel-Süd-Abfahrt ještě tři další červené z vrcholu Mittlerer Sattelkopf, obdobně při cestě zpět, ze Serfaus se lze do lokality Lazid dostat přímou kabinkou anebo přes vrchol Plansegg. Nově vznikly sjezdovky a sedačková lanovka na jižní straně hřebene Sattelkopf, který od sebe dělí Serfaus a Fiss.

Stubaier Gletscher

Engadin Svatý Mořic - Corvatsch

Engadin Svatý Mořic - Corviglia

Engelberg

Vent

Sella Ronda

SNOW tipy