Apres-ski a služby ve středisku Stubai - SNOW.cz - lyžování

Stubai aprés-ski a služby ve středisku

Stubai - apres-ski, relaxace, sport a služby ve středisku

Aprés-ski

Lezení v ledu | outdoor

V údolí Stubaital je celkem 12 míst vhodných k lezení v ledu, například 20 metrů vysoká ledová lezecká věž u horní stanice lanovky Gamsgarten na Stubaiském ledovci nebo zamrzlé přírodní vodopády Grawa Wasserfall a Pinnistalfall. Začít lze úvodním kurzem, který se koná každý pátek ve 13 hodin na Stubaiském ledovci. Využívání ledové lezecké věže je bezplatné, ale nezbytným předpokladem k němu je základní znalost odpovídající jisticí techniky. Lezení je možné od poloviny prosince do konce března.

Sáňkařská dráha | outdoor

Z 11 sáňkařských drah všech stupňů obtížnosti o celkové délce celkem 60 km je pět z nich osvětleno pro večerní sáňkování. Nahoru se sáňkaři dostanou pěšky nebo lanovkou. Nejpohodlnější variantou je výjezd kabinkovou lanovkou z Neustiftu na Elfer, z Miedersu na Serles anebo z Fulpmesu do oblasti Schlick 2000. Všechny tyto lanovkami dostupné sáňkařské dráhy mají večerní provoz, čtvrtou osvětlenou je sáňkařská dráha Gleins v Schönbergu (denní i večerní provoz). Hezkým cílem sáňkařského výletu je divoce romantické údolí Oberbergtal. Pohodlná trasa krásnou krajinou vede na horské chaty Auffangalm a Brandstattalm. Tajným tipem je 4 km dlouhá osvětlená trasa od kláštera Maria Waldrast, kde je možnost občerstvení a odkud vede dolů s velkolepým výhledem do údolí Wipptal.

Tandemový paragliding | outdoor

Od horní stanice lanovky Elfer nebo ze skiareálu Schlick 2000 létají téměř denně turisté v tandemu se zkušenými piloty i profesionální paraglidisté. Nejlepší paragladisté se každý rok sjíždějí na soutěž Stubai Cup, kdy se obloha promění v pestrobarevné puzzle padákových kluzáků.

Zimní vycházkové cesty | outdoor

88 km zimních turistických cest

Česky mluvící lyžařští instruktoři v oblasti

Lesana Stolárová

Lesana Stolárová

Stubaital
Profil instruktora: Přejít na profil

Whakapapa

Mölltaler Gletscher

Kaunertaler Gletscher

Ovčárna - Praděd

Zugspitze

Sölden

SNOW tipy