Vyšná Boca - lyžování - SNOW.cz
Foto

Bačova roveň je malým střediskem v centrální části Nízkých Tater. Leží v obci Vyšná Boca přímo u hlavní silnice č. 72 spojující Liptov a Horehroní. Lyžování se odehrává v nadmořské výšce od 1 000 do 1 200 metrů na třech tratích v celkové délce 2 kilometrů. Ve středisku kromě lanové dráhy nechybí nic podstatného.

Vyšná Boca - sjezdovky

10%45%45%
3 celkem sjezdovek (km)
3 zasněžování (km)

Vyšná Boca - lanovky a vleky

vlek
3
1800 os./h Přepravní kapacita

Nadmořská výška

990-1350 m n.m.360 m

Mapa sjezdovek

Vyšná Boca - mapa sjezdovek
  leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec 

Vyšná Boca - lyžování

Kromě dvou velikánů na Chopku a Donovalech se v Nízkých Tatrách nacházejí střediska střední velikosti typu Šachtičky, Čertovica a pak desítky menších, mezi která by patřila i Bačova roveň – Vyšná Boca. Svou velikostí nemůže větším sousedům příliš konkurovat, nicméně díky tomu, že k většině těchto středisek je Bačova roveň velmi blízko, nabízí se široké možnosti lyžařské autoturistiky. Není problém lyžovat každý den v jiném středisku, aniž byste za volantem trávili dvě hodiny jízdy. Na sjezdovkách v Boci nenajdete žádné záludnosti – jsou přehledné, dostatečně široké a pravidelně udržované.

Bačova roveň je velmi zářným příkladem toho, jak se z malé a krátké sjezdovky „za hotelem“ dá během pár let vybudovat středisko, ve kterém se konají mezinárodní akce FIS. Plány na další rozvoj střediska a propojení s nedalekým střediskem Čertovica jsou již narýsované a připravuje se výstavba centra Boca resort, pro který se vypořádávají pozemky.

Nádherná příroda, ojedinělá lidová architektura, denně upravované a zasněžované tratě, přijatelné ceny, příjemné zázemí hotelu Barbora a relaxační služby nejen hotelu, ale i nedalekého akvaparku Tatralandia – to jsou hlavní trumfy Vyšné Boci.

Vyšná Boca - SNOW rating

SAFE-SKI RATIO

600

Terén

sjezdovky:
velikost areálu:

Komfort

lanovky a vleky:
kompaktnost:

Klima

sněhová jistota:
chráněné terény:

Atmosféra

genius loci:

Doprava

příjezd:
Vysvětlivky k ratingu SNOW

Odkazy

Mölltaler Gletscher

Kaunertaler Gletscher

Pitztaler Gletscher

Stubaier Gletscher

Engadin Svatý Mořic - Corvatsch

Engadin Svatý Mořic - Corviglia

SNOW tipy