Kněžický vrch - lyžování - SNOW.cz
Domů Střediska Česko Krkonoše Kněžický vrch

Kněžický vrch

Foto

Kněžický vrch u Vrchlabí, jedno z nejsnadněji dostupných krkonošských center, se rozléhá na prostorné louce, a je tak zcel zaměřen na děti, které se učí lyžovat. Bohužel každá ze dvou zdejších lanovek tvoří „areál“ s vlastním skipasem, a nelze tak využít potenciál celého svahu.

Kněžický vrch - sjezdovky

64%36%
8.25 celkem sjezdovek (km)
7.2 zasněžování (km)

Kněžický vrch - lanovky a vleky

vlek
3
sedačka
1
4600 os./h Přepravní kapacita

Nadmořská výška

550-710 m n.m.160 m

Mapa sjezdovek

Kněžický vrch - mapa sjezdovek
  leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec 

Kněžický vrch - lyžování

Hlavní svah tvoří široká louka s občasnými ostrůvky stromů, po němž klesá sedm variant mírných a prostorných tratí s délkou až 1 250 m. Vršek svahu je plochý, pak následuje krátký, „červenější“ úsek a dlouhý mírný dojezd – prakticky ideální profil pro začátečníky i mírně pokročilé. V horní části odbočuje do bočního mělkého žlabu ještě krátká, svižnější červená sjezdovka Rokle. Bohužel zde neplatí společný skipas, neboť se jedná vlastně o dva „areály“ (větší a modernější Kněžice a menší Kebrlák).

Hlavní svah je orientován k východu, a tak je za pěkného počasí už od rána zalitý sluncem. Většinu návštěvníků tvoří rodiče s dětmi, a tak na svahu bývá poměrně klidný a bezpečný provoz.

Nahoru se dostanete expresní 4sedačkou Kněžický Expres (areál Kněžice) anebo starší 3sedačkou (areál Kebrlák), červenou Rokli pak obsluhuje kotva, patřící k areálu Kněžice. V dolní části kněžického areálu je ještě nekonečné lano v lyžařské školce a dětská poma.

K občerstvení slouží jednoduché bufety u nástupních stanic s „typickou“ nabídkou párků, klobás a langošů, plnohodnotnou restauraci pak najdete v penzionu Imlauf.

Z obchvatu Vrchlabí jsou velmi výrazně značené dvě odbočky k jednotlivým, kapacitně omezeným parkovištím – nejlepší volbou je bezplatné a asfaltové parkoviště P1, které leží přímo pod novou 4sedačkou. Při největším náporu návštěvníků nezbývá než využít „polní“ parkoviště P2 přímo podél sjezdovky. Parkoviště P3 se nachází pod 3sedačkou Kebrláku.

Kněžický vrch - SNOW rating

SAFE-SKI RATIO

558

Terén

sjezdovky:
velikost areálu:

Komfort

lanovky a vleky:
kompaktnost:

Klima

sněhová jistota:
chráněné terény:

Atmosféra

genius loci:

Doprava

příjezd:
parkoviště:
Vysvětlivky k ratingu SNOW

PLUS A MINUS

Plus:

  • velmi prostorný svah vhodný pro začátečníky a děti
  • dopravní dostupnost

Minus:

  • jen lehké, jednotvárné terény
  • dva areály s vlastním skipasem na jednom svahu

Odkazy

Gerlitzen

Gerlitzen

Gerlitzen

Gerlitzen

Gerlitzen

Gerlitzen

Výška sněhu 0 cm
Otevřené lanovky a vleky 0 z 20
Otevřené sjezdovky 0 z 45 km