Boží Dar - Neklid - lyžování - SNOW.CZ

Boží Dar - Neklid

Česko - Krušné hory

Foto

Na Neklidu plyne čas ležérněji než jinde, o čemž svědčí vleky i bufety, co na první pohled leccos pamatují. Jihozápadnímu svahu v horní pasáži dominuje příjemně plochá a široká louka pro pohodově laděné oblouky, strmější sklon mají jen dvě sjezdovky, které odtud protékají lesními průseky níže. Největší atrakcí je velký snowpark, který sem přitahuje freestylovou, jak jinak než pohodově naladěnou komunitu.

Boží Dar - Neklid - sjezdovky

12%79%9%
3.95 celkem sjezdovek (km)
3.55 zasněžování (km)

Boží Dar - Neklid - lanovky a vleky

vlek
5
sedačka
1
5900 os./h Přepravní kapacita

Nadmořská výška

800-1135 m n.m.335 m

Mapa sjezdovek

Boží Dar - Neklid - mapa sjezdovek
  leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec 

Boží Dar - Neklid - lyžování

Jednoduchý, postaršími vleky i chatami vybavený areál na Neklidu má relativně prostorné sjezdovky a oproti známějším střediskům v okolí také slabší návštěvní ruch.

Sjezdařské terény Neklidu spadají po jihozápadně orientovaném svahu od Božího Daru směrem na Jáchymov, přičemž horní partie vyplňují sjezdovky na mírné, prostorné louce a níže se do lesního průseku noří ještě dvě středně strmé tratě. Obě dvě – při pohledu odspodu zleva červená Moser, zprava červeno-černá trať Karas – klesají po zanoření do lesa svižněji než nahoře. Černá sjezdovka Karas je sice o něco strmější, ale stále je spíš poctivě středně strmá než náročně slalomová.

Dopravní páteří areálu je repasovaná 3sedačka s pevným uchycením sedaček, již doprovází ještě souběžná kotva. Postarší jsou i ostatní vleky v areálu, které obsluhují kratší mírné tratě v horní polovině svahu.

Vyhlášený a velmi rozsáhlý je zdejší Nitro snowpark, přitahující na Neklid nadprůměrně vysoké procento snowboardistů.

Kryté občerstvení s venkovní terasou i slunečními lehátky Moser leží kryté lesem přímo u dolní stanice kotvy a 3sedačky, u horní stanice vedle parkoviště je pak jednoduchá dřevěná chata s WC, úschovnou a bufetem Rumburak přímo pod parkovištěm. Bufet působí trochu jako freestylové doupě, ale není tomu tak, na což upozorňují i varovné cedule „v tomto prostoru hulení zakázáno“. Jednoduché zázemí areálu doplňuje pokladna a chatka lyžařské školy. Štěrkové parkoviště leží přímo u horní stanice lanovky a blíže k silnici z Božího Daru na Klínovec je ještě vedlejší nezpevněné parkoviště.

Neklid za své jméno vděčí arktické povětrnosti, která umí holou božídarskou pláň přeměnit v bílé peklo. Za pěkných dnů je Neklid naopak slunečným hřejivým místem s dalekým výhledem do Podkrušnohoří.

Boží Dar - Neklid - SNOW rating

SAFE-SKI RATIO

1494

Terén

sjezdovky:
velikost areálu:

Komfort

lanovky a vleky:
kompaktnost:
ski-in/ski-out:

Klima

sněhová jistota:
chráněné terény:

Atmosféra

genius loci:

Doprava

příjezd:
parkoviště:
Vysvětlivky k ratingu SNOW

PLUS A MINUS

Plus:

  • prostorné a proměnlivě skloněné sjezdovky
  • výhled do Podkrušnohoří
  • nízké ceny

Minus:

  • starší vleky a pomalá sedačka
  • velmi větrné místo při nepříznivém počasí

Odkazy

Sníh Boží Dar - Neklid

Výška sněhu 0 cm
Otevřené lanovky a vleky 0 z 10
Otevřené sjezdovky 0 z 6

Počasí Boží Dar - Neklid

čtvrtek (25.04.) weather / 19°
pátek (26.04.) weather / 15°
sobota (27.04.) weather /