Bílá - lyžování - SNOW.cz
Foto

Bílá je jednoznačnou lyžařskou jedničkou Beskyd, a to díky své všestrannosti s ideálními vyúkovými i sportovními terény.

Bílá - sjezdovky

57%43%
4.5 celkem sjezdovek (km)
4.5 zasněžování (km)
2.2 noční lyžování (km)

Bílá - lanovky a vleky

vlek
3
sedačka
1
4300 os./h Přepravní kapacita

Nadmořská výška

518-774 m n.m.256 m

Mapa sjezdovek

Bílá - mapa sjezdovek
  leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec 

Bílá - lyžování

Bílá je malá, kdysi dřevařská vesnička, semknutá dvěma protilehlými zalesněnými svahy. Z vrchu Zbojnická (774 m) se po severním svahu vinou svižné až sportovní tratě, z nichž slalomák je hojně využívaný pro tréninky i závody, na jižním svahu Javoriny (832 m) dominují pohodové modré a cvičné svahy.

Hlavní tratí na severu je krásná a členitá červená (Červená FIS), tvořená úvodním velkým hangem, dvěma terénními zlomy, rovinkou a cílovým hangem menším. Má homolagaci FIS na slalom i obří slalom. Souběžně spadá ještě jedna přímá červená trať (Zelená) s přímou (Tréningová) nebo okružní variantou a největším obloukem ještě modrá sjezdovka (Modrá). Na všechny tratě dosáhne 4sedačka s nástupním kobercem, nahrazující původní kotvu. Kotva doplňuje 4sedačku i v horních třech čtvrtinách severního svahu, další moderní kotva se točí na jižním svahu.

Dvě sjezdovky na mírném jižním a jedna na sportovnějším severním svahu jsou osvětleny – a večerní lyžování v Bílé je u Ostravanů, vzdálených jen 50 km odtud, velmi oblíbené.

Hned u dojezdu tratí jsou restaurace a bufety s posezením i parkoviště, nechybí ani půjčovna, lyžařská a snowboardová škola nebo servis – středisko tak působí velmi kompaktně. Areál je v rukou týchž lidí, kteří jej po celá léta budovali a mají k němu „mateřský“ vztah. Potrubí pro výrobu technického sněhu bylo položeno už koncem 70. let.

Samotná obec Bílá je malebnou beskydskou vesničkou s klasickými dřevěnými stavbami jako kostelík, inspirovaný severskou architekturou, hotel Pokrok nebo horská chata Bílá, občas bohužel doplněnými novější stavební „perlou“, a krásným zdravým lesem.

Bílá - SNOW rating

SAFE-SKI RATIO

960

Terén

sjezdovky:
velikost areálu:

Komfort

lanovky a vleky:
kompaktnost:
ski-in/ski-out:

Klima

sněhová jistota:
chráněné terény:

Atmosféra

genius loci:

Doprava

příjezd:
parkoviště:
Vysvětlivky k ratingu SNOW

PLUS A MINUS

Plus:

  • příjemně členité a svižné severní svahy s několika variantami tratí
  • klidné cvičné terény
  • kompaktní areál s veškerým zázemím v blízkosti parkoviště

Minus:

  • často vysoká návštěvnost
  • nižší nadmořská výška a omezené výhledy do krajiny

Bílá - vyhledání ubytování

Booking.com

Odkazy

Obertauern

Obertauern

Obertauern

Obertauern

Obertauern

Obertauern

SNOW tipy