Bouřňák - lyžování - SNOW.cz
Foto

Krušnohorský Bouřňák je domovským kopcem Teplic, ale dobře dostupný je díky své poloze na úpatí Krušných hor také ze západní části Prahy. Sjezdovky stékají z vrcholu severovýchodním a jižním směrem a překvapí svou pestrostí a slalomák i značným sklonem. V okolí vede udržovaná spleť běžeckých stop. V sezóně 2013/14 vyvrcholily pozemkové spory, které znemožnily plnohodnotný provoz střediska.

Bouřňák - sjezdovky

51%37%12%
5.7 celkem sjezdovek (km)
1.5 zasněžování (km)
0.7 noční lyžování (km)

Bouřňák - lanovky a vleky

vlek
5
2940 os./h Přepravní kapacita

Nadmořská výška

589-869 m n.m.280 m

Mapa sjezdovek

Bouřňák - mapa sjezdovek
  leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec 

Bouřňák - lyžování

Život lyžařského areálu v obci Mikulov je spojen s teplickým lyžařským oddílem Lokomotiva, jehož kořeny vedou až do 19. století, kdy se v Krušných horách objevily první lyže. Až do padesátých let vládly aktivity běžecké, poté se oddíl angažoval v závodním lyžování sjezdovém a vznikly první tratě na Bouřnáku.

Sportovní duch sjezdovek převažuje i dnes – hlavní tratí je třičtvrtěkilo­metrový černý slalomák, lesním průsekem vedou souběžně dvě červené. Na jižní straně Bouřňáku se vine další – zhruba kilometrová – červená, která nese jméno Hrobská podle jména obce v údolí. Zdejší modrá je velmi dlouhá (2,5 km), ale „cestovitá“ a nevyzpytatelná, vedoucí po úbočí z vrcholu do Mikulova. Kratší dětský vlek je poblíž parkoviště (Údolíčko).

Bouřňák je jedním ze středisek, které dosud křižují jen vleky – kotvy a pomy. Ve špičkách sezony mohou být fronty, ale sjezdovky díky tomu zůstanou volné.

Běžecké tratě se koncentrují kolem Nového Města v Krušných horách, kde je start okruhů závodních (homologovaných) i turistických. Po nově zbudované Krušnohorské magistrále je možné doběhnout romantickou krajinou přes Cínovec až na Komáří vížku.

Bouřňák - SNOW rating

SAFE-SKI RATIO

520

Terén

sjezdovky:
velikost areálu:

Komfort

lanovky a vleky:
kompaktnost:

Klima

sněhová jistota:
chráněné terény:

Atmosféra

genius loci:

Doprava

příjezd:
Vysvětlivky k ratingu SNOW

PLUS A MINUS

Plus:

  • sjezdovky všech obtížností s plnokrevným slalomákem
  • příznivé ceny
  • snadná dopravní dostupnost

Minus:

  • nevhodná modře značená sjezdovka
  • slabší sněhové poměry
  • pozemkové spory ohrožující provoz střediska (v r. 2014)

Odkazy

Hochrindl

SNOW tipy

Výška sněhu 0 cm
Otevřené lanovky a vleky 0 z 7
Otevřené sjezdovky 0 z 20 km