Apres-ski a služby ve středisku Gastein - SNOW.cz - lyžování

Gastein aprés-ski a služby ve středisku

Gastein - apres-ski, relaxace, sport a služby ve středisku

Ubytování

Hotel Sendlhof: wellness v bačkorách

Čtyřhvězdičkový hotel na okraji centra Bad Hofgasteinu dokonale maskuje svou relativní velikost útulností interiéru, rodinnou atmosférou (koneckonců je v rodinných rukou) a bohatou zónou wellness s rozlohou 1 100 m2, do níž se pohodlně vejde termální bazén, sauny, parní jeskyně, vířivka a samozřejmě odpočívárna. Ceny za osobu a noc s opulentní ¾ penzí začínají lehce pod 100 eur.

Aprés-ski

Alpentherme (Bad Hofgastein)

Termální lázně | indoor

Jeden z nejznámějších termálních parků nepostrádá žádnou položku wellness nabídky – má rozsáhlý vodní svět s bazény, proudy a protiproudy, vířivkami a masážními tryskami (Relax World), stejně tak i velký svět pro děti (Family World). Utéci z rušného prostředí se dá do světa saun (Sauna World), jehož specialitou je venkovní ledové jezero. V centrálně umístěné odpočívárně můžete doplnit tekutiny pramenitou vodou přímo ze zřídla. Určitě si nenechte ujít tzv. Aufguss – saunový „nášup“ podávaný každou půlhodinu. Saunamajstr nejprve ovlhčí vzduch několika vědry vody vylitými na kamna a poté pekelně horký vzduch „roztočí“ ručníkem a každému z návštěvníků dopřeje i přímý závan. A zdejší saunamajstři patří k velmi poctivým a výdržným. V Alpentherme najdete i fitness centrum (Sports World).

Felsentherme (Bad Gastein)

Termální lázně | indoor

Bruslení | outdoor

Heilstollen

Léčebné centrum | wellness

Hledání zlata kdysi přivedlo horníky k jinému objevu – tajemného „tepla“ ve skále. Zlatokopecké štoly se tak proměnily v jedinou radonovou jeskyni na světě. Léčebné účinky radonu byly prokázány až později, nicméně stále nejde o „etablovanou“ metodu. Nejde přímo o vyléčení, ale o zmírnění příznaků nebo prevenci, přičemž účinky se podle lékařů projevují na buněčné úrovni pacienta. Vysoká teplota v jeskyni (37 až 41,5 °C) vyvolá „umělou“ horečku a s ní i ozdravné procesy v těle.
Zkušební půlhodinovou terapii mohou ve volném odpoledni vyzkoušet i lyžaři, jinak je léčebnou kúru potřeba podstoupit nejméně 6x.
Samotné radonové terapii předchází pohovor s lékařem, který vždy celou skupinu zhruba 100 účastníků následně do tunelu doprovází. Pak se jede v plavkách a županu zhruba čtvrt hodiny malým hornickým vláčkem do nitra hory, kde je celkem pět zastávek s lehce rozdílnou teplotou a vlhkostí vzduchu – pocitově je horko jako v tropech, zpočátku může být i nepříjemné ztížené dýchání. Na lůžkách, připravených přímo v tunelu, se 30 minut inhaluje, a nakonec zase vláčkem zpět.

Gastronomie

Feng-šuej restaurace Unterbergwirt

Unterbergerwirt je na první pohled klasický statek, kde je ale přeci jen leccos jinak. I neznalci východního účení bude uvolněná domácká atmosféra velmi příjemná, natožpak výborná – typická rakouská, ale „odlehčená“ – kuchyně. A v čem spočívá gastronomická filosofie feng-šuej? Snad v podílu jednotlivých typů surovin, chronologii přípravy a hlavně v tom, že vám po večeři „nepraská“ břicho. A to si klidně jako dezert můžete dát salcburské noky (Salzburger Nockerl), prý nejlepší v Rakousku – neuvěřitelně nadýchaný dezert ze šlehaných vajíček s cukrem.
Ceny hlavních jídel jsou v rozmezí 20 až 25 eur, restaurace je oceněna jednou „čepicí“ Gault-Millau.

Donovaly

Donovaly

Donovaly

Donovaly

Donovaly

Donovaly

SNOW tipy

Výška sněhu 0 cm
Otevřené lanovky a vleky 1 z 16
Otevřené sjezdovky 0 z 18