Telgárt - lyžování - SNOW.cz
Foto

Telgárt patří mezi méně známá, ale o to pozoruhodnější střediska na samém východě jižní strany Nízkých Tater na pomezí Slovenského ráje a Slovenského rudohoří. Obecní středisko, ležící poblíž silnice vedoucí směrem z Brezna do Popradu, nabízí solidní převýšení 400 metrů a sportovní sjezdy dlouhé až 1,5 kilometru. Malebné scenérie Horehronského podolí stejně jako pohledy na nedalekou skoro dvoutisícovou Kráľovu hoľu potěší i lyžařovo oko.

Telgárt - sjezdovky

14%44%42%
7 celkem sjezdovek (km)
3.4 zasněžování (km)

Telgárt - lanovky a vleky

vlek
4
3400 os./h Přepravní kapacita

Nadmořská výška

900-1340 m n.m.440 m

Mapa sjezdovek

Telgárt - mapa sjezdovek
  leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec 

Telgárt - lyžování

V Telgártu je celkem 7 km tratí všech náročností (jedna černá, dvě červené a tři modré) ve dvou lokalitách – Tresník a Stodolisko. Stodolisko má dva nenáročné svahy pro děti a začátečníky, v provozu jsou podle sněhových podmínek dva vleky. V lokalitě Tresník jsou také dvě pomy, dlouhé 1 000 a 1 500 metrů, a pět tratí všech náročností. Nejpřitažlivější je zasněžovaná „jednička“ podél dlouhé pomy a dále „dvojka“, vedoucí lesním rukávem z vrcholu ke kratší pomě. Samotný sjezd okolo kratší pomy je nenáročný stejně jako nejvýše položené partie svahu. Zasněžování nepokrývá celé středisko, nicméně pro provoz hlavních tratí je dostatečné.

Návštěvníci Telgártu nejspíš nejvíce ocení lidové ceny, malebné prostředí a relativně dlouhé sportovní sjezdy, které ani po celodenním lyžování nenudí. Nedostatek v podobě chybějící lanovky se dá brát i jako výhoda – svahy nejsou nikdy přelidněny.

Zázemí hledejte v lokalitě Stodolisko, v samotné obci Telgárt anebo u nástupní stanice dlouhé tatrapomy. Ubytování můžete hledat také v nově postavených apartmánech přímo u hlavního bezplatného parkoviště přímo pod vleky. Do Telgártu můžete přijet i vlakem – cesta od Margecan (směr od Košic) je impozantním zážitkem pro milovníky tunelů, mostů a zajímavých železničních pasáží vůbec.

Telgárt - SNOW rating

SAFE-SKI RATIO

490

Terén

sjezdovky:
velikost areálu:

Komfort

lanovky a vleky:
kompaktnost:

Klima

sněhová jistota:
chráněné terény:

Atmosféra

genius loci:

Doprava

příjezd:
Vysvětlivky k ratingu SNOW

Odkazy

Schladming Dachstein

Schladming Dachstein

Schladming Dachstein

Schladming Dachstein

SNOW tipy