Loser - lyžování - SNOW.cz
Foto

Horská působivost Solné komory je navzdory neoslnivé nadmořské výšce vrcholů, často jen lehce přesahujících hranici 1 500 m, ohromná. Jedním z nejkrásnějších rozhledových míst je lyžařský areál Loser, nesoucí jméno roztodivného skalního útvaru, jenž se nad ním tyčí. Čtyři sedačky a hrst vleků obsáhnou třicítku kilometrů prostorných tratí od lehkých začátečnických až po sportovní, okolo nichž se ve sněhově bohatých letech najde i překvapivě dost volného terénu. Výhledům dominuje kouzelné jezero Altausseer See hluboko dole a Dachstein na obzoru.

Loser - sjezdovky

55%38%7%
29 celkem sjezdovek (km)
12 zasněžování (km)

Loser - lanovky a vleky

vlek
3
sedačka
1
sedačka expres
1
sedačka krytá
2
9900 os./h Přepravní kapacita

Nadmořská výška

850-1770 m n.m.920 m

Mapa sjezdovek

Loser - mapa sjezdovek
  leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec 

Loser - lyžování

Lyžařská aréna pod výrazným kuželovitým skaliskem Loser se rozprostírá na členitých svazích vysoko nad jezerem a stejnojmenným městečkem Altaussee s nadmořskou výškou 727 m. Jak typická divoce malebná krajina Solné komory! Nástup na expresní sedačkové lanovky se nachází o něco výše – v 854 m n. m. Do hlavního loserského areálu se přiblížíte krytou 6sedačkou, na niž navazuje 2- a 4-sedačka až na bezlesý vrchol Hochangeru (1 837 m), odkud lze sjet po neupravené ski-route, černé či obchvatové modré trati a níže v lese pak po prostorné červené „fisce“. Tři kratší popropojované vleky se točí ještě pod sousedním vrhcolem Bräuning Zinken, ale modré a červené sjezdovky už jsou limitované převýšením do 140 m.

Zajímavá je proto ještě protilehlá strana areálu, kam od silnice stoupá druhá zdejší 6sedačka Sandling-Jet, již obklopují červené a modré sjezdovky s 350m převýšením – v horní partii jedné z modrých sjezdovek se nachází i snowpark s tably, boxy, kickery, raily a wallem s copingem ve výšce 7 m.

Mezi nejsilnější stránky střediska patří velmi slušné, tisícimetrové převýšení s kvalitním profilem sjezdovek a samozřejmě půvabná krajina Solné komory.

Z Loser Almu lze vyrazit na skialpinistické túry i procházky na sněžnicích. Díky velkolepým výhledům je slunečné náhorní plató i oblíbeným cílem paraglidistů.

Loser - SNOW rating

SAFE-SKI RATIO

340

Terén

sjezdovky:
velikost areálu:

Komfort

lanovky a vleky:
kompaktnost:

Klima

sněhová jistota:
chráněné terény:

Atmosféra

genius loci:

Doprava

příjezd:

Pobyt

Optimální doba pobytu: 1 - 2 dní
Vysvětlivky k ratingu SNOW

Odkazy

Riesneralm

Riesneralm

Riesneralm

Riesneralm

Riesneralm

Riesneralm

SNOW tipy

Výška sněhu 0 cm
Otevřené lanovky a vleky 0 z 7
Otevřené sjezdovky 0 z 32 km