Loser - lyžování - SNOW.cz
Foto

Horská působivost Solné komory je navzdory neoslnivé nadmořské výšce vrcholů, často jen lehce přesahujících hranici 1 500 m, ohromná. Jedním z nejkrásnějších rozhledových míst je lyžařský areál Loser, nesoucí jméno roztodivného skalního útvaru, jenž se nad ním tyčí. Čtyři sedačky a hrst vleků obsáhnou třicítku kilometrů prostorných tratí od lehkých začátečnických až po sportovní, okolo nichž se ve sněhově bohatých letech najde i překvapivě dost volného terénu. Výhledům dominuje kouzelné jezero Altausseer See hluboko dole a Dachstein na obzoru.

Loser - sjezdovky

55%38%7%
29 celkem sjezdovek (km)
12 zasněžování (km)

Loser - lanovky a vleky

vlek
3
sedačka
1
sedačka expres
1
sedačka krytá
2
9900 os./h Přepravní kapacita

Nadmořská výška

850-1770 m n.m.920 m

Mapa sjezdovek

Loser - mapa sjezdovek
  leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec 

Loser - lyžování

Lyžařská aréna pod výrazným kuželovitým skaliskem Loser se rozprostírá na členitých svazích vysoko nad jezerem a stejnojmenným městečkem Altaussee s nadmořskou výškou 727 m. Jak typická divoce malebná krajina Solné komory! Nástup na expresní sedačkové lanovky se nachází o něco výše – v 854 m n. m. Do hlavního loserského areálu se přiblížíte krytou 6sedačkou, na niž navazuje 2- a 4-sedačka až na bezlesý vrchol Hochangeru (1 837 m), odkud lze sjet po neupravené ski-route, černé či obchvatové modré trati a níže v lese pak po prostorné červené „fisce“. Tři kratší popropojované vleky se točí ještě pod sousedním vrhcolem Bräuning Zinken, ale modré a červené sjezdovky už jsou limitované převýšením do 140 m.

Zajímavá je proto ještě protilehlá strana areálu, kam od silnice stoupá druhá zdejší 6sedačka Sandling-Jet, již obklopují červené a modré sjezdovky s 350m převýšením – v horní partii jedné z modrých sjezdovek se nachází i snowpark s tably, boxy, kickery, raily a wallem s copingem ve výšce 7 m.

Mezi nejsilnější stránky střediska patří velmi slušné, tisícimetrové převýšení s kvalitním profilem sjezdovek a samozřejmě půvabná krajina Solné komory.

Z Loser Almu lze vyrazit na skialpinistické túry i procházky na sněžnicích. Díky velkolepým výhledům je slunečné náhorní plató i oblíbeným cílem paraglidistů.

Loser - SNOW rating

SAFE-SKI RATIO

341

Terén

sjezdovky:
velikost areálu:

Komfort

lanovky a vleky:
kompaktnost:

Klima

sněhová jistota:
chráněné terény:

Atmosféra

genius loci:

Doprava

příjezd:

Pobyt

Optimální doba pobytu: 1 - 2 dní
Vysvětlivky k ratingu SNOW

Odkazy

St. Anton am Arlberg St. Christoph Stuben

St. Anton am Arlberg St. Christoph Stuben

St. Anton am Arlberg St. Christoph Stuben

St. Anton am Arlberg St. Christoph Stuben

St. Anton am Arlberg St. Christoph Stuben

Výška sněhu 115 cm
Otevřené lanovky a vleky 88 z 88
Otevřené sjezdovky 274 z 303 km