Kappl - lyžování - SNOW.cz
Foto

Přímo naproti slavnému Ischglu se na jižním svahu údolí Paznauntal vyhřívá vesnička Kappl a velmi slunečnou dispozici má i celý její lyžařský areál.

Kappl - sjezdovky

25%62%13%
40 celkem sjezdovek (km)
30 zasněžování (km)

Kappl - lanovky a vleky

vlek
5
sedačka
1
sedačka krytá
2
kabinka
1
12515 os./h Přepravní kapacita

Nadmořská výška

1175-2700 m n.m.1525 m

Mapa sjezdovek

Kappl - mapa sjezdovek
  leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec 

Kappl - lyžování

Hlavní lyžařské patro se rozpíná na jižních svazích dvouatřičtvrtě­tisícového Alblittkopfu, lehce zbrázděného skalkami a dolíky. Jeho přirozený spád je spíše strmější – terény pro začátečníky a rekreační lyžaře jsou tak omezené, o to ale atraktivnější pro středně zdatné až náročné. Hraví lyžaři ocení, že jsou příjemně zachované terénní nerovnosti sjezdovek.
Černé sjezdovky olizují svahy podél všech tří sedačkových lanovek v horním patře areálu, dominantní jsou ale přeci jen červené – široké a příjemně svižné. Modré sjezdovky se musí „svižnosti“ svahu přizpůsobit tím, že traverzují cik-cak. Jediná přímá a lehká carvingová pláň se rozlévá podél vleku Alblitt, velmi milá je ale i červená dálnice Lattenabfahrt, která klesá z nejvyššího vrcholu postranním údolíčkem daleko od lanovek a vleků.

Z údolí pomalu stoupá starší 4místná kabinka, která může ve špičkových dnech působit jako špunt, nahoře jsou ale dvě rychlé 4sedačky s bublinou, jedna pomalá 2sedačka a dva kratší vleky, což slibuje velmi dobrý poměr přepravní kapacity k ploše sjezdovek.

Dětský výukový park se nachází na slunečném místě u horní stanice kabinky, veškeré zázemí je přímo v místě.

Centrální samoobslužná restaurace Sunny Mountain má panoramatickou terasu a kromě známých tyrolských pokrmů nabízí třeba Ochsenfetzen – hovězí krkovičku na grilu, jakýsi „malý steak“. Další tři horské chaty jsou rozeseté u nástupních stanic sedaček v horním patře areálu.

Díky úprku lyžařů do blízkého Ischglu vládne v Kapplu mnohem komornější provoz, snad jen kromě období školních prázdnin, neboť právě pro děti je Kappl spolu s Galtürem nejpřívětivějším střediskem v údolí.

Kromě sjezdovek je tu dobře dostupný a poměrně bezpečný freeridový terén, náročnější mohou podniknout i skialpinisticko-freeridový výlet ze St. Antonu přes Kappl až do švýcarského Samnaun. Jako nelyžařskou atrakci má Kappl ve spodním patře areálu i sáňkařskou dráhu.

Nástupní stanice kabinky Diasbahn se nachází přímo u hlavní silnice v údolí Paznauntal, parkoviště je přímo u stanice anebo přes ulici, a to zdarma. Údolím projíždí i několik linek skibusů.

Kappl - SNOW rating

SAFE-SKI RATIO

310

Terén

sjezdovky:
velikost areálu:

Komfort

lanovky a vleky:
kompaktnost:

Klima

sněhová jistota:
chráněné terény:

Atmosféra

genius loci:

Doprava

příjezd:

Pobyt

Optimální doba pobytu: 1 - 3 dní
Vysvětlivky k ratingu SNOW

PLUS A MINUS

Plus:

  • široké sjezdovky se sportovním nádechem
  • všechny tratě dosažitelné ze dvou expresních sedaček
  • slunečné svahy i v lednu
  • bezpečný off-piste v dosahu sjezdovek

Minus:

  • omezené terény pro méně zdatné
  • místy úzká místa na dojezdu do údolí

Odkazy

Hochficht

Hochficht

Hochficht

Hochficht

Hochficht

Hochficht

SNOW tipy

Výška sněhu 65 cm
Otevřené lanovky a vleky 9 z 9
Otevřené sjezdovky 11 z 15