Spolupráce Voelkl + DalBello - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ
Domů Diskuze Lyžařské boty Spolupráce Voelkl + DalBello

Spolupráce Voelkl + DalBello

30.07.2009 22:26:26 #1 

Příspěvků: 8275

administrator

(Pavlos, ) Na stránkách Voelklu je zpráva o navázání spolupráce mezi Volklem , Markerem a italským výrobcem DalBello. Jak jsem pochopil z textu, tak Tecnica od roku 2010 bude spolupracovat jen v rámci Tecnica Group a tak Voelkl musel řešit situaci s exklusivním dodavatelem bot.
Zajímavé to bude hlavně v souvislosti se současnou spoluprací firmy DalBello s firmou Elan a jejich provázanost ve freeskiingu ( Glen Plake ).

31.07.2009 10:04:56 #2 

Příspěvků: 8275

administrator

(PetrAT, ) Tak snad se od Dalbella dočkáme nějaké užší sportovní-závodní boty

01.08.2009 10:34:38 #3 

Příspěvků: 8275

administrator

(ivan, ) Řekl bych, že bylo jasné, že značky Jardenu (K2, Volkl, Marker) musejí časem otázku vlastních bot řešit. K2 sice patří Fulltiltboots, ale to jsou jen Flexony využívající starých forem od Raichlí. Ostatní důležití už vlastní boty mají (budiž, s výjimkou právě Elanu). Dalbellu by výroba bot pro Elan, IMO klidně pod názvem Elan, dělat problémy neměla. Vždycky uváděli, že snad třetina jeho produkce je pro jiné, zejména Intersport (coby Tecno Pro). Okopčit něco dobermanoidního by v případě potřeby neměl být takový problém. Nebo si třeba závodní botu nechat udělat od bývalých partnerů v Tecnice v designu Dalbello? Od Garmontu? V situaci, kdy všem bezprecedentně teče do bot :-), si dovedu představit ledacos.
Jak se to ale vyvine doopravdy, těžko odhadovat. Myslím, že se budou dít věci. Celá branže je na tom dost bledě (která dneska není, že), a tak se bude muset tvrdě racionalizovat. Teď právě píšu něco o tom, jak to začalo mávat s lyžováním závodním – dokonce neslýchaně před olympiádou (např. Vonn na Headech?)

01.08.2009 10:49:24 #4 

Příspěvků: 8275

administrator

(ivan, ) Ještě jsem si uvědomil: bez znalosti zákulisí by se mi asi nejlogičtěji jevilo získání značky Dolomite, která je vedle Tecnicy stejně dost upozaděná a přitom stále má image a historii, s níž se lze chlubit. Ale co my víme, třeba ji z konkurenčních důvodů Tecnica nechce pustit? A jak jsem psal výše, mohou se dít věci. Jak dlouho může obr na hliněných nohách (Rossi) táhnout souběžně boty Lange a Rossignol? Když už, tak bych jako Jarden nejradší koupil Lange (loni jsem už psal, že tam nějaký podíl mají) a vrátil tak K2 i Lange „back home“. A do té doby bych to třeba řešil spoluprací s „volným“ Dalbellem.
Jsou to ale samozřejmě jen moje spekulace a úvahy, aby řeč nestála. Třeba je všechno jinak.

01.08.2009 23:16:48 #5 

Příspěvků: 8275

administrator

(Pavlos, ) DalBello dělá hodně dobré boty. Třeba Proton 15 jsou podle mého kvalitní boty. Otázka ale je, jestli dokáže udělat race botu. Takže jako nejpravděpodobnější variantu bych viděl race botu od Tecnicy s nápisy DalBello.
Bude celkem zajímavé sledovat závodníky Voelkelu (třeba Mannni Prangera nebo Jimmy Cochrana ) v čem nastoupí do prvního závodu sezóny.

Třeba to bude něco jako tohle:
<img src=„http://s­klad.obrazku.cz/o­br161871_dal.jpg“ alt=„Sklad.Obraz­ku.Net“ />

02.08.2009 17:24:06 #6 

Příspěvků: 8275

administrator

(ivan, ) Nečekal bych, že ve stávající ekonomické situaci bude firma honemhonem vyvíjet vlastní závodní botu a závodník v olympijské sezoně boty měnit. Za normálních okolností může sezonu absolvovat v dosavadních. Každý úspěch je přece reklama. Niki Hosp taky jezdila na Volklech a ve Fischerkách.
Podobně zajímavé bude, jaké boty budou používat ti, kdo odešli od Rossignolu.
Oblíbeným postupem bývalo koupit člověka, který dělal boty v zavedené firmě a s ním i potřebné know-how. Takhle snad vznikly Raptory, Garmont udělal F1 díky maníkovi od Salomonu.

03.08.2009 17:36:56 #7 

Příspěvků: 8275

administrator

(Pavlos, ) Otázkou zůstává, ak je smlouva postavena. Je jasné, že do konce tohoto roku budou firemní jezdci jezdit Tecnicy. Po 1.1.2010 by měli obout Dalbella :-))))
To mi taky v olympijské sezóně připadá více než úsměvné. Proto jsem zvědavý v čem nastoupí Manni po novém roce.

04.08.2009 10:39:12 #8 

Příspěvků: 8275

administrator

(PetrAT, ) Niki mě překvapila. Po tolika letech na offsetech přezula na Tecniky, které nikdy o offsetu nic nezmiňovaly.

04.08.2009 19:07:08 #9 

Příspěvků: 8275

administrator

(Pavlos, ) Je známo, že Dalbello už na loňskou angažovalo a href=„http://­en.wikipedia.or­g/wiki/Christi­an_Mayer_(ski­er)“>Christia­na Mayera. Ten se už vloni mohl podílet na vývoji race plugu. Zkušenosti určitě má.

04.08.2009 19:09:03 #10 

Příspěvků: 8275

administrator

(Pavlos, ) na wikipedii a jeho web.

05.08.2009 10:05:01 #11 

Příspěvků: 8275

administrator

(MichalV, ) Zdravím, jak to tedy je, Vonn má jezdit na HEADECH. Jsou nějaké nové informace. Díky Michal.

05.08.2009 13:11:38 #12 

Příspěvků: 8275

administrator

(ivan, ) Vem si to tak. Tátův kámoš Johann udělá bezva boty (napřed Rexxam, potom Fischer) a tyhle boty ti úplně senzačně napasuje. Jezdíš v nich a daří se ti. Firma dodávající lyže by tě sice měla ráda na svých botách, ale ty věříš tomu, v čem se ti zatím dařilo. Věříš Johannovi, že ti ty boty udělá úplně nejlíp, jak se dá, víš, že je to borec. Kdykoliv k dispozici. Vyhraješ Svěťák. Nádhera. Jenže furt tady je ten tvůj hlavní chlebodárce, který ti servíruje lyže Volkl, vázání Marker a měl by tě rád v Tecnicách. Coby vítěze Svěťáku ti nebude dávat kudlu na krk, ale udělá to stejně jako jiní přes peníze. Co uděláš? Lyže sedí, máš dobrou smlouvu, jiným se v botách daří, možná je vyzkoušíš a nevypadá to zle. A tak si přidáš i boty. So simple, dear Watson.
Ale mohly tam hrát roli i jiné věci, nevím, třeba se mohli fotříci pohádat v hospodě nebo o prachy, třeba jí ty Tecnicy nakonec sedly stejně dobře nebo i líp? Johann mi o tom svého času, ještě když měla Fischerky, říkal, že ji nikdy nenutil ani nepřemlouval a nechával to na ní.

05.08.2009 13:38:34 #13 

Příspěvků: 8275

administrator

(ivan, ) No, nevím nevím. Udělat botu, která bude opravdu fungovat, zase není tak jednoduché, aby k tomu mohl zásadněji přispět sportovec, který je celou kariéru vždycky jenom obul, použil a zul. Jeho roli v případném „vývoji“ boty bych rozhodně nepřeceňoval, jakkoli nechci Ch.M. podceňovat. Ale nevím o tom, že by se nějak v potřebných oborech vzdělal a školil. Stát se odborníkem přes boty je IMO práce na roky. I proto je špičkových botařů na světě jen pár. Herbert Auer mi to kdysi odhadl „tak na deset“. I když ho nařknu z elitářství a hodně přidám, pořád mi to víc než 40 či snad maximálně 50 nedá. Lidí, kteří se botami profes(ionál)ně zabývají roky. I proto se, jak jsem psal výše, botaři kupují. (A boty kopírují, takže udělat nějaký ten dobermannovský klon zase nemusí být tak nemožné. Ale to bych se zase vracel ke svým předchozím spekulacím.)

05.08.2009 13:44:56 #14 

Příspěvků: 8275

administrator

(ivan, ) Co vím z internetu, tak je momentálně zkouší na Zélandu a vypadá to na hotovou věc. A jestli i ji coby současnou největší superhvězdu alpského lyžování nutili u Rossi jezdit za polovinu loňských peněz, ani se jí nedivím.
Za zajímavé považuju, jak do toho Eliasch šlape. Nevím, jestli je na tom tak dobře, že si může přidat do portfólia další hvězdu. Nebo možná riskuje s tím, že právě když je doba zlá, vyplatí se investovat a nakupovat levněji závodníky? Fakt je, že s Riesch a Vonn razantně oslovuje dva největší trhy poté, co Miller, Maier a Cuche už na nich svoje odvedli (no, jak kdo, zrovna z Bodeho asi dost šedivěli).
Jo a Šárka to možná bude mít ve firmě o chloupek těžší, ale stejně by už měla jezdit jenom SL a GS, a tam s dobrými lyžemi takový problém není.

06.08.2009 00:20:14 #15 

Příspěvků: 8275

administrator

(marťas, ) No, někde jsem si přelouskl na svazovým webu v jedné diskusi na místním fórum že prý se rozešla s fotříkem, coby trenérem a dosti se to tutlá. Bral jsem to spíš jako dobrý vtip, ale žeby jak se říká není šprochu ? Jestli teda někdo něco o tom víte?

06.08.2009 09:39:12 #16 

Příspěvků: 8275

administrator

(ivan, ) Ahoj Marťas, přiznám se, že mám zásadní pracovně-soukromé zábrany komentovat právě tuto kauzu. Tady a teď uvedu jenom to, že Petr senior, když jsem se ho na to v červnu ptal, toto popřel s tím, že budou zkoušet nový model. V něm on se bude víc starat o Petra juniora, který letos vyhrál Evropský pohár v SG, vyjel i nějaký svěťákový bodík, má prý nejrychlejší lyže, jaké kdy měl a mohl či měl by to posunout dál. A při té příležitosti mi Petr říkal o tom soustředění Šárky na točivé discipliny. Pochopil jsem to (snad správně) tak, že přiznali, že ona přece jenom nemá pro rychlé lyžování ten správný „killer instinct“ (a/nebo cit pro skluz apod., to už bych spekuloval, a taky hodně rychlé lyže nejsou samozřejmostí, tím spíš, když je vyzobou Maria a nejspíš i Lindsey), a kromě toho zbyde víc prostoru a času na točivé věci.
Takže si to přeber. Já opravdu nechci být tím, kdo to bude rozmazávat proti Petrově vůli. Známe se 15 let, kdysi jsme se spolu o lyžování dost bavívali, a pořád mám pro něj, a nakonec i pro jeho děcka, dost slabost. Pravdou je, že jsem se dost divil, že to média už nevytáhla, když už prý o tom na jaře psali i na Slovensku. (Jsou ti skvělí novináři, jak je tu v jedné diskusi vychvaloval jeden z nich, tak ohleduplní, nebo neinformovaní?) Je to ale stejně jen otázkou času.
Ale abych při létě přece jenom trochu „drbnul“, enfant terrible Petr starší prý úspěšně pokračuje v psaní svých pamětí. A na žaloby prý je připravený, takže si jistě nebere servítky.

10.08.2009 21:16:48 #17 

Příspěvků: 8275

administrator

(HonzA, ) viz článek na iDnes.cz

11.08.2009 12:48:27 #18 

Příspěvků: 8275

administrator

(ivan, ) Neví někdo, kde a kdy to bylo v ČT? Mělo by to být dohledatelné na netu. Ale sotva řekli víc, než co pak opsala ČTK. Když jsem před pěti dny psal, že je to otázka času, netušil jsem, že tak krátkého. Ale aspoň má lyžování téma, kterým se zaručeně dostane do médií.

11.08.2009 13:18:21 #19 

Příspěvků: 8275

administrator

(PetrAT, ) Dnes ráno to bylo ve zprávách

11.08.2009 13:51:39 #20 

Příspěvků: 8275

administrator

(Honza, ) Ahoj Petře, nevíš zhruba v kolik to bylo? Dalo by se to najít na iVysilani.cz 11.8.2009. Včerejší sportovní noviny tam bohužel nejsou, tak to možná najdeme v ranním vysílání.

11.08.2009 14:04:09 #21 

Příspěvků: 8275

administrator

12.08.2009 09:06:31 #22 

Příspěvků: 8275

administrator

(Honza, ) Díky, tak tam je toho ještě míň než v článku…

12.08.2009 12:07:31 #23 

Příspěvků: 8275

administrator

(ivan, ) Štěk ve zprávách 11/8 v rámci ranního bloku ČT 1 už mohl být jen reakcí na původní informaci ČT z 10/8. Ale jestli to původně bylo v BBS, mám smůlu, ty na netu k přehrání opravdu nejsou.
Bude to zajímavé. Já to vidím následovně. Závodník na úrovni světové špičky už potřebuje buďto
 – skutečně špičkového trenéra (u nás nejsou, jeden působí v USA a druhý si užívá s dětičkami v Austrálii), který dokáže pomoci s těmi jemnými detaily, jež borec ještě může vylepšit,
nebo
 – pokud je pohybový génius (coš Šárka není, je spíš vydřená), vytvořit mu podmínky a nechat ho tvořivě uplatňovat to, co takový borec cítí a co mu napoví stopky. Jako to prý dělal starý Helmut Girardelli, který dal prachy, pak už spíš pod kopcem bafal z doutníčku a všechno bylo na mladém.
Ideální pak jistě je kombinace obého. Tak to asi měl Tomba: od tatíka a posléze i od sponzorů dost peněz a v Gustavu Thoenim člověka s dobrým okem, z vlastní zkušenosti znalého špičkového lyžování do posledního detailu.
Starý Petr si do lyžování zřejmě přinesl slušné oko, jež mu kromě dalších ctností jak vlastních, tak i Šárčiných umožnilo děvče nezmršit a dovést na úroveň, na kterou ji jako laik vlastně nikdy dostat „nemohl“. Teď bude důležité, jak se s potřebou vidět velmi sofistikované věci poperou hoši okolo Šárky. V podstatě Machytka, protože přítel kondiční šéftrenér by se asi musel okolo lyžování motat ještě hodně dlouho, aby mu začal rozumět.
A samozřejmě půjde o peníze, které seženou (krize a do toho vlastně dva minitýmy se svěťákovým programem). O psychiku v nezvyklé personální situaci. Podle všeho i o hormony. A o další dílčí věci, např. zda se Šárce podaří skamarádit s delší slalomkou, která, jak se zdá, by u velkých bab jako Lindsey, Maria a nakonec i Šárka mohla být jedním z předpokladů úspěchu.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy