Travaři... - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ

Travaři...

06.09.2009 16:52:16 #1 

Příspěvků: 8275

administrator

(HonzA, ) Němec se stal trojnásobným mistrem světa, Gardavská slavila dva triumfy – Čeští travní lyžaři Němec a Gardavská mají z mistrovství světa sedm medailí.

07.09.2009 12:01:37 #2 

Příspěvků: 8275

administrator

(marťas, ) Kromě tohohle výše uvedeného článečku jsem o tom MS z Bad Tatzmannsdorf nenašel ani na ofiko grasski webu zatím vůbec nic.Tak doufám že tam někdo ještě něco pověsí. Jinak Honza Němec je co se týče techniky lyžování na trávě úplně někde jinde. Má fantastickou stabilitu a umí v bránách zajet slušný rozsah i na hrbolatý louce kde hodně lidem dělá problémy udržet ty lyže vůbec jenom v oblouku. Co vím z doslechu tak minulý rok zkoušel zahraniční angažmá v Kostarice ale nějak se zaseklo vyřizování formalit na tamějších úřadech.

07.09.2009 13:33:56 #3 

Příspěvků: 8275

administrator

(ivan, ) Jo, Hansi je na trávě borec. On tedy umí i na sněhu, mně se to, jak jezdí, líbí, i když je to trochu svérázné, snad poznamené tou trávou? Jestli budou nějaké akce VL na Dolní Moravě, mohl by tam být.
Zahraniční licenci sháněl, dlouho se mluvilo o Emirátech, ale možná už příznivou dobu propásl, FIS to kauzách Pepi Strobl (Slovinsko), Kilian Albrecht (Bulharsko) a pár dalších (někdo za Moldávii) hodně zpřísnila, tuším jsem o tom (loni) něco krátkého psal. Rainer Široká Tlapka z Pitztalu chce už několik let pro synátora totéž, lovili někde v Kazachstánu nebo podobně (nepamatuju přesně) a nějak se jim nedaří.
Že to není v médiích, mě nepřekvapuje. Všichni přece vidíme, jak je vedle pár hlavních sportů stále méně prostoru pro „zbytek“. Kdysi to bylo „spravedlivější“ i proto, že každá medaile, byť třeba z rybolovné techniky, se prezentovala jako důkaz převahy socialistického sportu a potažmo i systému. Dneska už jde jen o atraktivitu a čtenost/sledovanost a podle toho to vypadá.

07.09.2009 16:22:13 #4 

Příspěvků: 8275

administrator

(HOnza, jv5p@e-nisa.cz) – nás lyžařů a pisálků, že se zhlížíme v kvalitě toho co děláme a co napíšem a neprosazujeme v médiích všudypřítomný neumětelství – jako například snowboardisti a koneckonců i skikrosaři… Sportovní úroveň sjezdařů je neporovnatelně vyšší než u snb i než skikrosařů, ale ten maglajz kolem je mnohonásobně nesrovnatelnější ve prospěch těchhle superborecvolepařba-rámus" sportů – a vo tom to je!!!! :-).

07.09.2009 16:54:59 #5 

Příspěvků: 8275

administrator

(ivan, ) HOnzo, mohl bys prosím první souvětí napsat nějak (pro mě) srozumitelněji?

07.09.2009 18:12:49 #6 

Příspěvků: 8275

administrator

(HOnza, jv5p@e-nisa.cz) ani já, když jsem si to po sobě teď přečetl, tak tomu nějak nerozumím :-)… No, chtěl jsem tím říct, že ti co píšou např. o sjezdovám lyžování jsou až příliš odborníci – slušní a solidní, protože o tom dost vědí (např i Ty). ZA TO, ŽE JSOU KVALITNÍ VÝKONY V NĚKTERÝCH SPORTECH NA OKRAJI ZÁMU MOHOU TI, KTEŘÍ O NICH NEJSOU SCHOPNI PSÁT S ONÍM NABUBŘELÝM A DNES UŽ ASI NUTNÝM DRAJVEM… :-)

07.09.2009 21:34:52 #7 

Příspěvků: 8275

administrator

(ivan, ) Obávám se, že jsi mimo. To, co napíšu já, Karel Hampl nebo kluci z Nordicmagu, je pro veřejnost naprosto irrelevantní, protože se to k ní vůbec nedostane. I kdybych napsal článek o tom, s kým šuká Šárka, tak je to naprosto nic proti tomu, co naservírují i ti největší laici v mainstreamu. Pokrytí sportu pro veřejnost nevzniká v médiích oborových, nýbrž celoplošných. O tom, že některé sporty jsou na okraji (mediálního) zájmu, nerozhodují lidé z těch sportů, ale v první řadě a zdaleka nejvíc mediální atraktivita.
Ale přinutil jsi mě dohledat jeden můj starý text (rok 2000) k tématu. Asi bych ho dal na blog, chvíli vydrž.

07.09.2009 23:54:36 #8 

Příspěvků: 8275

administrator

(marťas, ) Ono ani závodní sjezdové lyžování v zimní podobě na tom není z hlediska sledovanosti a zájmu médií o dost líp než to grasski. Souhlas s tím že poptávku ovlivňují celoplošná média.U nás v česku vede fotbal, hokej a pak pak je mezera.Já myslím že není důležitý ani tak přitáhnout informace o sportu do médí jako přesvědčit ty lidi aby ten sport na aspoň nějaký určitý výkonnostní úrovni zkusili a dělali. A na toto se jim ale musí připravit prostor a podmínky. Konkrétně třeba u toho grasski je ta kvalita trávních ploch většinou docela úděsná.Můj názor je že pokud se má někde začít tak je to tady v tomhle.Za předpokladu že mám rovnou louku můžu pojezdit hodně dobře a se slušným rozsahem.Na rozbitým a hrbolatým je to na grasski spíš ale boj o to se tam vejít a dojet celej než ještě zajet nějaký rozsah.Dost rodičů si to potom rozmyslí když přijde kluk nebo holka domů pomlácený.Tenhle sport je hodně o tom si buď brigádnicky ve volným čase a nebo stavební investicí za nemalé peníze vybudovat rovnou louku a tu potom udržovat.Vypadá to jako začarovaný kruh ale jinudy podle mě cesta k většímu rozvoji a popularizaci nevede.

08.09.2009 06:29:37 #9 

Příspěvků: 8275

administrator

(ivan, ) Lyžování na trávě podle mě vždycky bude malou disciplinou. Šanci zaujmout má už roky a nikdy se mu to nepodařilo. Dokonce ani v dobách, kdy se tady za železnou oponou horlivě hledala alternativa za ledovce a na prodloužení sezony a vybudovalo se tu vedle Velké Británie nejvíce svahů s umělou hmotou. Prostě na masovost nemá, určitě bys uměl líp než já vypočítat nebo odhadnout, proč. Zkusím jediné obecné: je to „zimní letní sport“, a to je divná kombinace.
Naprostá většina sportů bude vždy „malými“. Velkých zkrátka může být jen pár.
Zimní lyžování je fenomén a točí se v něm i peníze. Tráva ani jedno z toho.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy