Snowblade pro ženu - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ

Snowblade pro ženu

01.03.2015 10:40:31 #1 

Mariee

Ahoj,

hledám pomoc při vyberu snowblade pro mne. Jsem žena, lyzuji na dobre urovni a vážím necelých 50kg. Blade jsem zažila před lety na škole, kdy jsme je užívali při trasování nevidomých nebo vozíčkářů. To jsem je ale nafasovala a nemusela vybírat. Nyní je chci především proto, ze máme malé děti co se učí lyžovat.

Poradíte?

Díky m.

01.03.2015 10:58:21 #2 

˘Ö˘Krab muž

>> #1, Mariee, 01. 03. 2015 10:40:31

Pokud trváš na přímo na bladech, tak je celkem jedno, co si koupíš, proběhni výprodeje nebo tady nebo kdekoliv jinde. Stejně to bude na Tebe všechno celkem hodně tuhé, ale na klouzání se po svahu dostačující.
Ale pokud nehodláš jezdit vysloveně hodně často pozpátku, tak bych zkusil spíš něco jako FCT 120, protože se to dokáže (i díky konstrukci) chovat jako lyže a parametry oblouku ±odpovídá nejkratším dětským lyžím.
Navíc si na nich opravdu zalyžuješ i na dětském plácku, kde se budeš asi s dětmi často vyskytovat.

Pokud budeš učit pokročilé děti mimo plácek, kup si normální 155cm měkčí slalomky, třeba Sporten AHV RC.

To, že jsem nelyžař, se snažím už několik let nepříliš úspěšně maskovat psaním příspěvků. Nepomáhá to.

02.03.2015 09:01:11 #3 

Gravedigger

to se mi nezda byt dobry napad, jezdit s detma na snowbladech. to by ty deti neodkoukaly nic dobreho. naopak, cim delsi a mene tocive lyze, tim, chte nechte, cistsi technika zataceni a tim lepsi vzor pro deti.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy