Oboustranný canting - nastavení - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ
Domů Diskuze Lyžařské boty Oboustranný canting - nastavení

Oboustranný canting - nastavení

18.10.2015 09:50:31 #1 

Boryš

Koupil jsem boty Nordica Sportmachine 100. Mají oboustranný canting. Chci se ujistit ve způsobu jeho nastavení.

Podle obrázků v přiložené knížečce jsem pochopil, že s natočením šroubu na jedné straně se komín nakloní od základní polohy na jednu stranu, při natočení šroubu na druhé straně na druhou stranu, a že ten pohyb komínu je provázaný s natočením šroubu.I logika mi říká, že kdyby to byl systém „povolit, nastavit sklon, utáhnout“ tak by stačil jeden šroub.

Takže chápu to správně, že při „X“ nastavuji jedním šroubem, při „O“ druhým šroubem a úhel komína je závislý na úhlu natočení šroubu? Strýčka Gůgla jsem se ptal, ale se mi nezadařilo z něj dostat odpověď.

18.10.2015 12:17:13 #2 

PetrAT muž

18.10.2015 14:47:05 #3 

Boryš

>> #2, PetrAT, 18. 10. 2015 12:17:13

Tak již to vím. Platilo napřed řež a potom měř. Je tam excentr, nějaký nepravidelný tvar, protože natáčení jde přes několik odporů pro zajištění polohy. Při šipce dolů je komín na straně seřizovaného udělátka v nejnižší poloze, při šipce nahoru je komín na straně seřizovaného udělátka v nejvyšší poloze. Takže nastavení vpravo vyklání komín (jeho vrch) doleva, nastavení vlevo doprava. Doufám že to mají funkční a že nastavení cantingu si nebude žít vlastním životem, případně že se to nevymačká.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy