Sporten ILLUSION/MYSTIC/SPIRIT pro začínající lyžařku? - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ
Domů Diskuze Sjezdové lyže - poradna před nákupem Sporten ILLUSION/MYSTIC/SPIRIT pro začínající lyžařku?

Sporten ILLUSION/MYSTIC/SPIRIT pro začínající lyžařku?

10.01.2016 14:23:21 #1 

Setim

Zdravím všechny, evergreen :-?, prosím o pomoc s výběrem lyží pro ženu absolutní začátečnici. Sám jsem neznalý problematiky (jezdím na prkně) a absolutně tápu v nepřeberném výběru lyží v nižšich cenových relacích (Sporitisimo, Hervis, profi shopy…),rady tipu "bez dřevěného jádra jsou to srač.y, za 5tisíc to nejsou lyže apod. nebo pro ženskou na 3 krát za zimu lyže za 5ku ze sportisima super, nebo radši jeté atd. Půjčovny asi ne, chtěla by si zvyknou na své a potom na nich jezdit a nemít pokaždé jiné, lyžáky již objednány své. Známý nás směruje na značku Sporten modely ILLUSION/MYSTIC/SPI­RIT z důvodu dobrého poměru cena/výkon. Je to asi absolutní finanční strop co jsme ochotní do vybavení investovat. Poslouží některé z nich dobře pro standartního rekreanta, nebo se ještě podívat za podobné peníze jinde? Výška postavy 173cm, váha 58kg. Děkuji za pomoc.

10.01.2016 15:39:48 #2 

˘Ö˘Krab muž

>> #1, Setim, 10. 01. 2016 14:23:21

A sportuje žena jinak? Jak snadno se učí pohybové věci? Tančí?

Illusion existují bez dřevěného jádra nebo s ním, Spirit mají tenkou dřevěnou planžetu, Mystic je v podstatě totéž s jiným obrázkem.
Šířky lyží se nijak zásadně neliší, Spirit/Mystic jsou nepatrně točivější.

Délky lyží připadají v úvahu 158/166 nebo 156/164 cm. Na samostatné „dostat se dolů ze svahu“ jí přijdou lepší ty kratší varianty, na těch 160cm+ se už dá i trochu lyžovat.

Za stejné peníze se dají koupit daleko lepší AHV RC 155cm, když pěnovky, tak Daemon 160cm za polovic nebo Cobalt 158cm s jiným obrázkem. Se dřevem by šel i Spider 160cm (popř. v červené barvě).

Za mě kvalitativně jednoznačně AHV RC, zajezdí si na nich i začátečník na dětské loučce. A protože se jedná konstrukčně o derivát slalomek, budou bohatě stačit i v dámské délce 155cm. Jen je třeba je občas namazat (mají, tuším, sintrovanou skluznici) a nabrousit hrany, aby jely.

To, že jsem nelyžař, se snažím už několik let nepříliš úspěšně maskovat psaním příspěvků. Nepomáhá to.

11.01.2016 10:28:21 #3 

Setim

Děkuji za info, co se týče sportování mé ženské tak fitko, nějakej fitbox a tak. Co si z toho teda vzít? Nejlepší koupě AHV RC asi když by to myslela do budoucna s lyžováním trochu vážně, a když jedny z těch třech tak je to vlastně na normální svezení z kopce jedno které, jen vzít ty delší a vyjde to na stejno? Třeba i ty nejlevnější ILLUSION? Je my jasny jak se na to lidi co fakt lyžují naplno dívají, nechceme jen v tom vybavení utopit horentní sumu peněz kvůli 5–10 dnům na horách ročně, ale ani nekupovat nějakou šitku ze sportisima ve slevě z 6000 na 2999 :-).

11.01.2016 12:44:09 #4 

bonup muž

>> #3, Setim, 11. 01. 2016 10:28:21

Souhlasím s Krabem AHV RC budou ideální, vůbec nedejte co je napsáno na popisu lyže u výrobce a jděte k tomu nejlepšímu za co jste ochoten zaplatit a to budou právě AHV RC. Já bych se dokonce na vašem místě poohlédl po starším modelu AHV 05 SL je za stejnou cenu a o dost lepší (má je kluk model r. 2013 koupeny ve výprodeji nové). Sám jsem ačkoli ne úplný začátečník udělal několik chyb a vybíral dle popisu – už jsem líný a chtěl jsem hodné lyže a koupil Sporten Phase WD a nakonec se ukázalo, že to byla největší chyba stačilo se postavit na jiné lyže a hned to šlo – dík Krabe za lekci a RCT, včera jsem poprvé testoval AHV06 a ono mi to šlo. Sice na videu a podle měřítek zdejších odborníků by to nebylo bez chybičky, navíc jsem si sebou vozil housera který se mě drží už skoro 14 dní (s růžovou tabletkou jsem to ale dal),ale já byl spokojený jako nikdy. Doporučuji koupit lepší lyže než horší – nemyslím značku myslím konstrukci. Přede mnou na to přišlo mnoho jiných, ale opakování je matka moudrosti. Co závěrem, jedno moudro možná na něj ještě nikdo nepřišel. Na rozhýbaní housera jsou nejlepší slalomky, myslel jsem že ráno nevstanu a překvapení já se dokonce i ohnu. :-)

12.01.2016 08:45:05 #5 

Setim

Díky za názory a tipy, zkusím to nějak zhodnotit a něco vybrat. Ty AHV RC vypadají jako super volba, možná z nich máme trochu zbytečný respekt a skončí to u těch Misticů v delším provedení. Ještě mě týpek v půjčovně láme na Lusti (teď přesně nevím to označení, cenovka kolem 5500,–)uvidíme. Díky za pomoc.

12.01.2016 11:07:51 #6 

˘Ö˘Krab muž

>> #5, Setim, 12. 01. 2016 08:45:05

U Lusti se v této kategorii také nedá šlápnout vedle, leda v délce. Za takto nízkou cenu to mohou být snad jen BCT, pro vás v začátečnické délce 160 cm, skluznice extrudovaná, capové provedení, dřevěné jádro.

LUSTI BCT

Pokud by to byly snad nějaké starší ročníky FCT (ještě s bočnicí po celé délce),tak to jsou strašné samotočky, na kterých se dá vyblbnout dosytosti, ale lyžovat moc ne, navíc by je při učení hodně osekala.

To, že jsem nelyžař, se snažím už několik let nepříliš úspěšně maskovat psaním příspěvků. Nepomáhá to.

12.01.2016 11:30:15 #7 

TomáS muž

>> #5, Setim, 12. 01. 2016 08:45:05

Poslal jsem ti nabídku na mail. Mám doma 160cm 2× jeté Dynastary s krásnou deskou a Lookem PX12 za 4.000. T

12.01.2016 19:48:41 #8 

Setim

>> #7, TomáS, 12. 01. 2016 11:30:15

Děkuji za nabídku, určitě zvážím…

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy