Jaké lyže pro průměrného lyžaře spíše na delší oblouk? - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ
Domů Diskuze Sjezdové lyže - poradna před nákupem Jaké lyže pro průměrného lyžaře spíše na delší oblouk?

Jaké lyže pro průměrného lyžaře spíše na delší oblouk?

31.01.2016 21:04:41 #1 

marpie

Před pár lety (2009) jako mírně pokročilý smykař samouk (tou dobou trápící se na klasických lyžích 190cm, které mi pořídil švagr) jsem si pořídil ve výprodeji Elan Speedster GT 160cm R14,9m ( http://www.akcniceny.cz/…n-10-513576/ ). To mne celkem nakoplo a stal se ze mne řekl bych průměrný lyžař vyznávající rychlejší jízdu (nepřibrzdil mne ani úraz ramene s trvalými následky po vjetí do pruhu čerstvě vyrobeného hlubokého technického sněhu uprostřed sjezdovky ve značné rychlosti) a spíše střední až delší oblouk.Mám 180cm 80–85kg jak kdy a 42 let. Stávající lyže jsou dobré na upravené spíše měkčí a mírně rozježděné sjezdovce ale na rozbitější už nic moc a na ledových plotnách mi většinou ustřelí. A na vysloveně rychlou jízdu kterou si chci občas užít už na nich nemám dobrý pocit a cítím že to pro ně není ta pravá káva. Musím ale zase uznat, že mi tyto lyže šetří má kolena načnutá artrózou. Tak nějak cítím, že bych je už měl obměnit, ale netuším za co. Říkám si asi nějakou univerzálku spíše pro ten středodlouhý oblouk ale aby mi šetřila kolena a mohl na nich jezdit jak na upravené tak rozježděné sjezdovce. Co byste mi doporučili při rozpočtu dejme tomu cca do 10tis, když bude méně zlobit se nebudu :) .

31.01.2016 21:57:45 #2 

PetrOstap muž

No hlavně nějaký dospělácký, co je to jezdím rychle a na těch tvých bych se bál taky. Ale ve vedlejší diskuzi tu chválili Lusti PWR, ale jsou lehce nad limit. Takže nejdřív bych pročet zdejší diskuze o výběru lyží.

31.01.2016 22:18:36 #3 

marpie

Je mi jasné že pojem rychle je relativní. Mi to tak alespoň připadá – dost lyžařů na sjezdovkách předjíždím. Teď jsem byl v Itálii a měl jsem denní maximálky kolem 70km/h (když jsem zkusil jet co to dá tak jsem měl 84km/h ale to už jsem se na těch lyžích opavdu bál). Na českých sjezdovkách mívám maxima kolem 55–65km/h. Aktuální rychlost při jízdě která mi nejvíc vyhovuje nevím, vždycky vím až denní maximálku. Popsal bych to asi tak, že na modré se nudím, červenou si užívám, černou sjedu ale už to vetšinou není požitek z jízdy.

Jinak Lusti PWR jsem nenašel jen CWR

01.02.2016 09:44:09 #4 

˘Ö˘Krab muž

>> #1, marpie, 31. 01. 2016 21:04:41

středodlouhý oblouk je asi tak jaký?
Chceš znovu vykrojení téměř slalomové, jako mají Tvé stávající lyže, nebo skutečně na střední oblouk, tj zhruba něco mezi R17 – 27m, což už by více odpovídalo rychlé jízdě a spíše střednímu až delšímu oblouku?

kolena načnutá artrózou – jak moc jezdíš smykem, jak moc ovládáš lyže rotacemi? Jak jsi na tom s carvingem?

Lusti CWR 176cm/R18/84mm nebo SCTw 176/R15/77mm jsou nad Tvůj limit. V limitu třeba něco jako Blizzard R-Power FS 181/19/68 – ale je to normální úzká lyže.

To, že jsem nelyžař, se snažím už několik let nepříliš úspěšně maskovat psaním příspěvků. Nepomáhá to.

01.02.2016 14:48:41 #5 

marpie

Smykem si myslím jezdím minimálně snažím se především o carving na hranách. Není ale takový že bych se rukou dotýkal sněhu. Jsem vysloveně samouk a určitě chyby dělám a mám zažité. Teď v Itálii jsem si i prohlížel svou stopu a byly to v oblouku vysloveně dva zářezy do povrchu a sinusoida. Poloměr nevím nedokážu odhadnout ale porovnáním proti většině lyžařů za kterými jsem jel nebo po nichž byly patrné rýhy jsem měl oblouk o něco delší. Řekl bych že si přismýknu když už je rychlost nad můj limit a chci jet pomaleji než když bych jel svým stylem což bývá právě na černé sjezdovce nebo se blížím k lyžaři který jede pomaleji a nemám bezpečné místo na předjetí. V okamžiku kdy smykuji mám problém s nahrnutými kupkami sněhu u carvingu je projedu mnohem snáze. Středodlouhý je můj osobní název pro střední až delší oblouk který podle svého mínění jezdím.:) Styl asi moc hezký nemám jezdím tak nějak přikrčený – cítím se tak jistěji. Vykrojení stávajících lyží je tak max. co by mohlo být, menší poloměr nechci určitě, ale rád bych zkusil i trochu větší R dejme tomu kolem 17m. Jsem z Ostravy je tady testcentrum Lusti a Sporten tak si když tak něco zkusím půjčit. Škoda že jsem propásl jejich testovačku na Vaňkáči. Pojedu ještě na týden do Velkých Karlovic na Kyčerku tak si možná na ten týden zkusím nějaké půjčit.

Jinak zkusil jsem projet nabídku Českýchlyží z Ostravy a zaujaly mne právě Lusti CWR 171cm, Sporten Pumped Up 172cm což je stejné jako Glider 5 EXP které ale v požadované délce nejsou dostupné. Pokud by to stálo za to tak ten příplatek nad limit dám.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy