Lyže univerzal pro ženu - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ

Lyže univerzal pro ženu

20.02.2016 20:08:03 #1 

camy

Prosím o radu, pár let uvažuji o koupi nových lyží, moje jsou 15.leté. Vyzkoušela jsem SCOTT „THE SKI“ SKI, byla jsem z nich nadšená, ale ta cena!! Neměli byste tip na podobné lyže v nižší ceně, 168/63,střední lyžař. děkuji.

20.02.2016 20:23:49 #2 

˘Ö˘Krab muž

>> #1, camy, 20. 02. 2016 20:08:03

Mám Škodu Felicii … vyzkoušel jsem jízdu v Subaru Impreza a byl jsem nadšený … nemáte typ na podobné auto, ale v nižší ceně?

Nepíšeš, jaké máš lyže (ono je to asi v porovnání se ‚The Ski‘ celkem jedno, při jejich stáří 15 let). Také by bylo dobré napsat, v jaké délce se ti Scotty líbily, co Tě na nich tolik zaujalo.

EDIT: Podíval jsem se na ceny pocitově podobných lyží, jsou, světe div se, všechny podobné (Dynastar, Nordica, Salomon).

Budu vycházet z toho, že ‚The Ski‘ je velmi univerzální a při tom snadná lyže do všech podmínek, která toho po jezdci až tak moc nepožaduje. Díky rockeru (prohnutí špičky nahoru) připadají jezdci jako by byly výrazně kratší.
Předpokládám dále, že jsi je testovala v oblíbené dámské délce 155cm (přestože AM lyže bys měla mít delší, tedy v případě Scottů 165 a víc). Lyže ‚The Ski‘ mají parametry 155cm/R=14|18m/88mm šířky pod botou, popř. 165cm/15|19m/89mm.

Máš velkou výhodu, že ses necítila být limitována šířkou lyže, širší lyže se lépe vyrovnávají s rozměklým a rozoraným povrchem.

Podobnou geometrii a dlouhé dřevěné jádro jako ‚The Ski‘ má třeba Sporten Glider 5 EXP, o něco užší 5Glider 5 nebo Glider 5 W dělají i krátké 154 cm.

Hodně záleží, na jakém povrchu a v jaké rychlosti jsi testovala, protože ‚The Ski‘ začnou na ledu a v rychlosti (a v krátkém provedení) ztrácet trochu dech. A na jakém povrchu a jakou rychlostí budeš převážně jezdit. Z mé omezené zkušenosti AM lyže vykazují nejvyváženější vlastnosti většinou cca ve výšce postavy a lehce přes.

Řekl bych, že bys byla podobně unesena jakýmikoliv kvalitními lyžemi s poctivým dřevěným jádrem, třeba Lusti LLTw, Sporten Iridium 5, Iridium.

Líbit by se Ti mohla i cenově dostupná varianta Völkl RTM RT (mají je jen ve 156cm), Atomic Nomad Codec LT SMU …

To, že jsem nelyžař, se snažím už několik let nepříliš úspěšně maskovat psaním příspěvků. Nepomáhá to.

21.02.2016 12:33:42 #3 

camy

Dík za reakci. Lyžím nerozumím, ale asi máš pravdu, že bych byla nadšená i z jiných lyží (je to jako s Tvým přirovnáním k autu) Scoot jsem měla v délce 155cm. Sníh byl rozbředlý. lastně mě nejvíc vyhovovala rychlá reakce lyží a to že „neplavaly“ jako moje staré. Nejezdím v žádných velkých rychlostech. Nejvíce mě zaujalo Tvoje doporučení Völk RTM RT. Přemýšlím o délce, ale 156cm asi bude stačit.

21.02.2016 12:39:06 #4 

˘Ö˘Krab muž

>> #3, camy, 21. 02. 2016 12:33:42

Zúčastni se ještě na pár testovačkách a zkoušej lyže o kousek delší, jsou lepší. Nic jiného Ti neporadím, dokud nevyzkoušíš, neuvěříš. A neomezuj se jen na dámské a nezávodní lyže, třeba v sobě objevíš netušené schopnosti.

To, že jsem nelyžař, se snažím už několik let nepříliš úspěšně maskovat psaním příspěvků. Nepomáhá to.

21.02.2016 12:57:00 #5 

terkad žena

The ski se mi taky líbily (rozbředlý odpolední jarní firn) a v podobných podmínkách mi sedly Voelkl Code Uvo (red, orange, cokoli, je to jedno, jde jen o barvu). 156 cm s rockerem je na tebe asi fakt málo. Jsi jen o dva centimetry menší než já a se 166 cm verzí Speedwall S Uvo nemám problém, kdyby na to přišlo, tak delší bych stále zvládla, jen se mi nechce. A pises, ze jsi stredni lyzar, takze neni duvod kupovat kratke lyze. Nevim, jak jsou na tom ty RTM RT v porovnání s RTM 74, ktere jsem mela na nohach a vracela jsem je po prvni jizde s tim, kde to proboha vzali, ze se na tom neda jezdit. Vibrovalo to jak prase už v celkem nizke rychlosti, lyže leda pro nepřítele. Takze si radeji zjisti, jaky je mezi nimi rozdil a jestli maji ty RT nejakou rozumnou vyztuhu.

21.02.2016 13:13:50 #6 

˘Ö˘Krab muž

>> #5, terkad, 21. 02. 2016 12:57:00

Třeba to bude jádrem: RTM 7.4 obsahuje ‚Woodcore‘ – „Jednoduché dřevěné jádro ve střední části lyže, v oblasti pod vázáním, navržené pro stabilnější a lépe kontrolovaný projev lyže“.
A asi je to něco jiného, než ‚Full Sensor WoodCore‘ u RTM RT, cituji:„Kompaktní dřevěné jádro v celé délce i šířce lyže dává vyspělým modelům lyží Völkl vysokou stabilitu a jistotu při jízdě po hranách…“.

21.02.2016 13:19:31 #7 

terkad žena

Diky za vysvětlení

23.02.2016 10:12:44 #8 

bohous357

>> #5, terkad, 21. 02. 2016 12:57:00

Vybíral jsem lyže pro manželku a o RTM XX jsem uvažoval do té doby, než jsem je viděl v řezu. Woodcore u Völklu znamená dvě špejle po stranách v moři pěnovky, to mne z koupě lyží levné kategorie naprosto vyléčilo. Tak se nediv, kromě toho existuje ještě supermarketová edice RTM7.4 a ta tam snad nemá vůbec nic.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy