Zamyšlení nad výběrem lyží - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ
Domů Diskuze Sjezdové lyže - poradna před nákupem Zamyšlení nad výběrem lyží

Zamyšlení nad výběrem lyží

25.02.2010 14:27:53 #1 

Příspěvků: 69

Milka žena

Tak už se zdá, že jsem definitivně odrovnala své milované Elanky (to jsou ony). Dokud jsem bydlela u rodičů, nebyla jiná možnost jejich skladování než postavené za skříní – a bohužel u topení. Ani pravidelné servisy už skluznici zachránit nemohly a abych na sebemenší rovince musela bruslit, protože skluznice působí jak brzda, mě už nebaví. Zničila jsem si je sama, no. Vzpomínám na článek v časopise, načínalo to „Moje lyžičky…“. Takže teď tedy jiné lyže. Už vím, že nové nechci, člověk obrečí pomalu každý šrám a navíc aby se bál je někde nechat. Jsem takový rekreační pokročilý lyžař, už docela umím sjezdový postoj, na mírné upravené sjezdovce mi jde carvingový oblouk, smýkaným obloukem zvládnu sjet cokoli, i když na rozryté sjezdovce už u toho vypadám jako začátečník. Takže chci něco dobře točivého (s menším radiusem ?), dobře ovladatelného (mám 52 kilo…), aby se mi pěkně zatáčelo na upravené sjezdovce, ale nedělalo výrazné problémy zatáčení v odpoledním sněhu. Neumím si vybrat, kolik pod vázáním a ani jakou délku (mám 170 cm). Abych učinila za dost dámským požadavkům – dámský model mi nevadí, ale asi se musím uchýlit k unisexu, protože moje lyže musí být bezpodmínečně červené… :) Zrovna koukám na lyže na Aukru, přijde mi jako největší blbost kupovat nějaké, které jsem si neprohlídla (aby ta skluznice a hrany nebyly jak u těch mých současných a taky kdo ví, jak jsou staré), ale posuďte, mým požadavkům vyhovují tyto. I když v mém případě je vlastně jedno, jestli je objednám jen tak, protože se obávám, že na lyžích bych stejně nepoznala, v jakém jsou stavu, i kdybych je viděla… Tak jsem se hezky vypovídala, omlouvám se za dlouhý a možná i bezpředmětný příspěvek. Kdybyste pro mě měli nějakou radu podle čeho vybírat, kde kupovat atd., budu Vám vděčná.

25.02.2010 15:08:36 #2 

Příspěvků: 6846

˘Ö˘Krab muž

>> #1, Milka, 25. 02. 2010 14:27:53 Uvažuješ špatně. Každé další lyže musí být lepší, než ty předchozí :=) Toto je nejnižší model. Takový ryborak, spíš tedy mořská okurka. Barva nejezdí, ale vím, že u žen oprávněně rozhoduje. Zkus se určitě podívat po přijatelných nových lyžích. Třeba nebo dokonce i červené a dokonce i červené Elan.

Skladuj raději pod postelí, tam je aspoň tma.

To, že jsem nelyžař, se snažím už několik let nepříliš úspěšně maskovat psaním příspěvků. Nepomáhá to.

27.02.2010 23:11:09 #3 

Příspěvků: 69

Milka žena

Díky za tipy. Dneska jsem se spíš pro zajímavost mrkla na použité lyže v Happy Sportu a všechny byly mnohem „zrasenější“ než ty moje. Takže zítra budu zas pro zajímavost mrkat na internetu. K mé výšce 170 cm jsem si stanovila délku 160 – 165 cm. Moje stávající lyže mají pod vázáním 68 mm, což je na odpolední sjezdovku málo, takže budu hledat něco maličko víc. Ale z červené barvy lyží bych pak slevila už jen na černou. ;) No jo, žena, já vím… Jinak teď mám lyže v místnosti, ve které je přes zimu pod 20°C a i jinak jsou dost daleko od topení, tak ty další už budou OK. Pokud tedy nebudu brát ohled na zájezdy s cestovkama, ze kterých se zásadně vracím s rezem na hranách… :(

28.02.2010 00:02:03 #4 

Příspěvků: 3907

PetrAT muž

Krab má pravdu, další lyže by měla být lepší než jakou člověk měl. Elan A02 byla na chvostu universálek.
Aby se nebořila tak by měla mít pod botou alespoň 70mm.
Délku jsi zvolila správně – okolo 160cm, když spíše preferuješ kratší oblouk.
http://www.teamsport.cz/…ze-strana-7/
http://eshop.blizzard.cz/index.php

01.03.2010 14:03:24 #5 

Příspěvků: 69

Milka žena

Takže ještě jednou díky moc za rady, posunula jsem se dál a vybrala 6 možností (rozhodující kritéria: cena, délka, rádius, šíře pod vázáním a barva). Vyšly mi samé Elanky, ale jelikož se svými současnými (Elan Whistler 4.0) jsem opravdu spokojená, tuto značku i preferuji. Všechny vybrané lyže mi bohužel přijdou dost podobné, i když je mi jasné, že se hodně liší. Přikládám tedy vybrané:

Mohla bych tedy ještě poprosit o pomoc s výběrem? Zopakuji: měřím 170 cm, hmotnost cca 52 kg (takže se trochu bojím tvrdosti lyží vzhledem k mé hmotnosti), carvingový oblouk na mírném upraveném svahu zvládnut. Sjedu cokoli (a ráda), ale mám radši kratší oblouky. Naopak absolutně nezvládám jízdu v odpoledním sněhu. ;) Osobně bych volila Elan Mag 5 nebo Elan Mag Fire 10…

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy