pujde tohle dohromady???
28.02.2010 17:46:55 #1
zdravim , kupuju Lusti FCT 145 cm(bez vazani) a chtel bych na ne dat tohle
vsechno , zajimalo by me to jestli to pujde dohromady
- tohle vazani tyrolia 360 (stare asi 17 let)
nebo tohle salomon 6 10 (stare asi 10 let)jsem se jeste nerozhodl ktere asi budu preferovat salomon

- deska tyrolia carvplatte 10mm
+ lifter 12mm
bych to chtel nejak skloubit dohromady, tak poradte zda to pujde, eventuelne poradte co jineho. dik moc
28.02.2010 22:12:30 #2
>> #1, rADEk, 28. 02. 2010 17:46:55
Ta stařičká Tyrolka už určitě není indemnifikovaná = neuvažovat. Ten Salomon by mohl jít, ale foto je tmavé a označení nedostatečné.
Desky a vázání: zkus si představit, jak to skládáš na sebe a jak ti (ne)budou pasovat otvory. Nejlevnější alternativou je cca 10mm plast, z něhož nařežeš liftery pod špičku a patu vázání, přiděláš na spodní desku a do nich našroubuješ vlastní vázání.
Jinou možností je koupit vyšší desku. Tu už dneska nabízejí jen specialisté, u nás zejména carv.cz
01.03.2010 16:14:15 #3
ok takze salomon C6 10, koukal jsem ze je uz to vazani s nejakou integrovanou deskou , takze pri vysce cca.2,5cm nad lyzi by mohla stacit pouze dodatecna deska 10mm. na lifter se vyprdnu. jdu hledat vhodnou desku , nevite nekdo o nejake vhodne za rozumne penize??? navic jak zjistim zda je kompatibilni s tim salomonem C6 10???
01.03.2010 17:52:00 #4
tak jsem na netu v rozumne cenove relaci objevil pouze tyto dve desky- MARKER – Carving Plate 10 mm a TYROLIA – Carving Plate 10 mm. tak kterou z nich zvolit a zda pujde na toho salomona C6 10. hledal jsem ale, obe desky jsou vsude prakticky bez jakekoliv technicke specifikace, takze zjistit zda me bude k necemu s vazanim je nemozne. poradte
01.03.2010 18:18:07 #5
Hele, my „rejsáči“ desky už moc neprožíváme. Většinou už něco na lyži je a honba za co nejvyšším postavením (myslím samozřejmě na lyžích nad sněhem) už dávno skončila, taky proto, že se lyže rozšířily.
Taky „aftermarket“ desek, tedy samostatně prodávaných, už je dneska málo. Takže si moc nevybereš. Jedna levná podobná jako druhá. Ty potřebuješ nepředvrtanou, aby ti tam šly šrouby z toho Salomonu. Anebo to, co jsem ti psal včera: spodní desku na lyži jakoukoliv (myslel jsem, že ty vyobrazené máš) a na ni to plastové „mezipatro“, které žádné díry mít nebude a budeš tam moct to svoje vázání bez problémů přidělat.
Jestli nechceš vykloženě lehat na sníh a nemáš extra velkou = i širokou botu, deska cca 10 mm + sbastlený lifter 10 mm + vázání 25 mm by ti mělo stačit.
Jinak ale téma „jak osadit funcarver 145 cm“ je nejlíp řešit na carvu. Tam tím pořád žijou a jsou na tyhle lyže specialisti.
01.03.2010 18:42:40 #6
tak jsem jeste nasel desku carv ca II a desku tyrolia SP16, jak jsem psal na lifter se vyprdnu tech 25mm vazani plus 10mm deska musi stacit. ted tedy nevim kterou- na vyber mam desky – carv CA II, tyrolia SP 16, tyrolia carvingplatte 10mm a marker carvingplatte 10mm. poradte kterou vybrat. dik moc
02.03.2010 18:13:43 #7
takze vse bude jinak, mel sjem dlouhy hovor s servismanem z zelezne rudy co tam ma ten servis ( mimochodem premeroval jsem s nim co me naostrili v plzni hannahu a ten jejich uhel 88 stupnu mel tak 89. 5–90, takze k nim uz nikdy nic nedam) a nakonec koupim na carv.cz magnesiovou desku(kolibku) pod vazani o tlousce 3 cm a bude to cenove skoro stejny a vysledek nepomerne lepsi. dik vsem za rady
Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.