Lyze - zacatecnik - Diskuze - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ

Lyze - zacatecnik

21.11.2017 16:21:34 #1 

kaplar.adam

Zdravim jsem novacek chystam se na 1 sezonu a chtel bych poradit jake lyze delkou, radiusem vybrat pro amatera zacatecnika. Vaha 105kg,vyska 185cm.

Budu rad za kazdou odpoved diky moc

22.11.2017 08:05:39 #2 

˘Ö˘Krab muž

>> #1, kaplar.adam, 21. 11. 2017 16:21:34

To máš těžký.
Budeš se učit sám nebo využiješ služeb nějaké školy? A půjdeš do školy jednou nebo máš v plánu víc návštěv? Hodláš to dopracovat na „dostanu se ze svahu“ – jako 85% všech lyžařů; zabere tak 14 dní na svahu? Nebo se chceš naučit lyžovat – tak do 5% lyžujících; zabere 14 let na svahu?

Obecně, s takovou hmotností, nekupuj nejlevnější pěnové lyže, začni rovnou celodřevěnými, pro začátek stačí bez titanalů. Měly by se Ti líbit, za jízdy na nich stejně hned tak nic nepoznáš.
Daleko větší pozornost věnuj výběru bot, hlavně, aby nebyly moc velké (stejně budou). Určitě neber boty s flexindexem/tuf­hostí FI moc pod 100. Všelijaké levné boty FI 65–75 Ti náležitě neposlouží, tedy ne na lyžování, na postávání u bufetu jsou naprosto OK.

Ještě jedna rada: sjedeš po pár dnech cokoliv, i černou, ale zalyžuješ si na mírném.Takže prvních pár dnů na dětské loučce (nestyď se) a první rok na mírných modrých sjezdovkách, aby to k něčemu bylo. Lyže pečlivě brousit a mazat, ne jen jednou za sezónu. Pak jedou i na placce a dobře se ovládají.

To, že jsem nelyžař, se snažím už několik let nepříliš úspěšně maskovat psaním příspěvků. Nepomáhá to.

22.11.2017 10:53:00 #3 

kaplar.adam

Chystam se na zaklady jednou do skoly a podle toho jak velke kopyto budu uvidim. Kolem sebe mam partu kamaradu kteri lyzujou x roku a pomuzou s technikou a naucenim.

Boty jiz koupene mam jsou to https://www.skier.cz/…100-2016-17/?… Prave flex 100 mi byl doporucen vzhledem k vaze.. Koupil jsem je z druhe ruky byli jete tyden a staly 3700..jak nove.

Lyzi na inzertnich serverech je mraky a druhu je tolik ze vubec nevim.

Chci lyzovat tak 2× mesicne zimnim a nekdy zimni dovolena. To ze budu jezdit na modre lehci sjezdovce je mi jasne jelikoz kdyz sem byl min.vikend v tatrach i modra se mi zdala jako brutalni kopec :D

Jeste k lyzim.. Je jich kopec a tudiz pro me jako novacka je to nasup v kterem se nevyznam. Delku dle me vysky bych videlasi od 168do175cm ale co dalnetusim. Libi se mi lusti i na bazosi jsou jedny ale info o nich je lusti skicross a psano pro pokrocile az profesionalni lyzare takze to pro me nejspis nebude :D

I tady na bazaru je dost lyzi za fajn penize dokazal by si mi rict do kterych bych mohl jit ? Napr https://snow.cz/…ad-black-eye

Nebo spise tyto?

https://snow.cz/…-x-shape-stx

Starsi lyze mi prijdou jako nejlepsi moznost vyzkouset sezonu dve na starsich a pote investovat.

23.11.2017 08:34:19 #4 

˘Ö˘Krab muž

>> #3, kaplar.adam, 22. 11. 2017 10:53:00

Aha, takže dostat se dolů ze svahu. Pak je úplně jedno, jaké lyže si koupíš, hlavně, aby se Ti líbily a vypěstoval sis k nim ten správný citový vztah. Zopakuji se: nekupuj nejlevnější pěnové lyže, začni rovnou celodřevěnými, pro začátek stačí bez titanalů. Měly by se Ti líbit, za jízdy na nich stejně hned tak nic nepoznáš. Několik let totiž poznáš maximálně jen to, jestli jsou trochu ostré a nějak namazané, zbytek nebudeš potřebovat řešit.

A to myslím naprosto vážně.

To, že jsem nelyžař, se snažím už několik let nepříliš úspěšně maskovat psaním příspěvků. Nepomáhá to.

23.11.2017 19:58:20 #5 

kaplar.adam

Dobra :-) dekuju krabe

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Hledat v diskuzi

Články

14.12.2017

Vyhlášení vítěze soutěže Poznej a vyhraj: Pro děti i borce Světového poháru

Na jihu Horního Rakouska se nachází prázdninová obl...
14.12.2017

Jarňáky v Grisoňsku (4): Obersaxen - severní svahy jako lyžařovo vykoupení

Když jsem se vydal do střediska Obersaxen, znovu js...
14.12.2017

Salomon X-MAX 12 - jistota pro celý den

Salomon už mnohokrát dokázal, že celodenní univerzá...
13.12.2017

Tecnica Mach 1 - dokonale padnoucí výkonnostní lyžařská bota

Otevřít přezky, nazout, zavřít přezky a je to! To, ...
12.12.2017

K2 Thermic: Konec studených nohou

Většina lyžařů se potýká se zimou v lyžařských botá...
11.12.2017

Brýle Giro s technologií VIVID: dny oslnění jsou u konce

VIVID ZVYŠUJE KONTRAST, POSILUJE SEBEVĚDOMÍ...