Lyže pro ženu - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ

Lyže pro ženu

01.03.2018 15:09:18 #1 

sjuzn

Zdravím, vybírám lyže pro sebe s výškou 176cm a váhou 57kg. Nejraději si užívám střední délku oblouků, ač jsem si dokázala pohrát i se slalomkami od Atomicu, raději si oblouky trochu prodlužuji. Nemám problém se do lyží opřít a lyžařka jsem pokročilá, ráda jezdím hodně na hranách a nebráním se ani vyšším rychlostem. Jaké lyže vybrat a co byste doporučili? Já sama koukala na Atomic redster, Head wc rebels, Sporten, Lusti, Rossignol…a sama tápu. Doposavaď jsem měla převážně Atomicy a byla jsem vždy spokojená, tak se jim určitě nebráním. Délku jsem jezdila 156cm tuším, ale nevím, jestli bych se svou váhou snesla i delší? Díky moc za rady :)

01.03.2018 15:34:01 #2 

˘Ö˘Krab muž

>> #1, sjuzn, 01. 03. 2018 15:09:18

Jak moc jezdíš po upravených a jak moc po špatně upravených a rozměklých sjezdovkách? Modré, červené nebo černé?

Ještě bys mohla letos stihnout nějaké testování, třeba Atomic Redster X9 169/R14,6 by se Ti mohl líbit.
Nebo z jiného soudku Head WC Rebels iSpeed 170/16,1, ještě i v délce 175/17m je to dobře točivá lyže, která snadno zkracuje v rychlosti oblouky.
A pak samozřejmě můžeš experimentovat s lyžemi mírně širšími pod patou. U každé značky najdeš v podstatě cokoliv, jen budou třeba mírné rozdíly v naladění a aktuální dostupnosti. Ale výše uvedené dvě (tři) lyže bys mohla vyzkoušet (nebo jim podobné v takovýchto délkách),aby sis udělala jasněji, jak to s Tvým lyžováním je. :-D

To, že jsem nelyžař, se snažím už několik let nepříliš úspěšně maskovat psaním příspěvků. Nepomáhá to.

01.03.2018 15:43:57 #3 

sjuzn

Nejčastěji červené sjezdovky, občas černé. Stav sjezdovek takový, jaký je převážně v česku, takže ráno upravená, odpoledne rozměklá ;) Ale mám příležitosti zajezdit si hned po ránu na čertvě upraveném svahu. Kouknu na ně. Opravdu bys pro mě dal i 169?

01.03.2018 15:47:56 #4 

˘Ö˘Krab muž

>> #3, sjuzn, 01. 03. 2018 15:43:57

Opravdu. Dobrá, mladá, dynamická a technicky jezdící lyžařka je zvládne bez ztráty kytičky, nebude se s nimi zbytečně prát, nechá je jet. Naopak, na univerzální lyžování je délka lyží Tvým přítelem, ale to si musíš vyzkoušet.
U Redsteru X9 ani nemáš moc na výběr, větší délky (175, 181) už jsou spíš pro jinochy a chlapy, tam by Ti v malých rychlostech mohla hmotnost chybět, je to přece jen dost komerční lyže.

To, že jsem nelyžař, se snažím už několik let nepříliš úspěšně maskovat psaním příspěvků. Nepomáhá to.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy