Dalbello Panterra 120 - Nordica Speed(Sport)machine 120 - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ
Domů Diskuze Lyžařské boty Dalbello Panterra 120 - Nordica Speed(Sport)machine 120

Dalbello Panterra 120 - Nordica Speed(Sport)machine 120

08.12.2018 22:15:51 #1 

Boryš

Prosím o radu při výběru bot.

Rozhoduji se mezi těmito botami. Dalbello letošní model, Nordica letošní nebo loňský model. Původně jsem měl Dalbella PRX10 letitý model, vyhovovaly mi po drobných úpravách skeletu, ale jsou již rozbité botičky). Nahradil jsem je Nordicami Sportmachine flexe 100, ale jsou moc měkké (oproti PRX10, které taky měly deklarovanou flexi 100). Má cenu nějak řešit rozdíly mezi uvedenými modely (u Dalbell přepínání na chůzi, šikmá 3. přezka, u Nordiců tvarování skeletu v obchodě při koupi…), nebo se rozhodovat jen podle toho jak padnou na nohu? Ty boty mám ve výběru kvůli šířce chodidla (nártu) dostupnosti v blízkém okolí v obchodech, se kterými mám dobrou zkušenost.

A ještě dotaz k vztahu bot (podrážek) a vázání. Jaký je rozdíl mezi vázáním pro normální podrážky a GripWalk? Většinou jsem našel jen info o podrážkách, jeden odkaz o tom, že je potřeba pro tyhle podrážky speciální vázání…

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy