Lyže skialp/freeride/univerzál - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ
Domů Diskuze Sjezdové lyže - poradna před nákupem Lyže skialp/freeride/univerzál

Lyže skialp/freeride/univerzál

28.01.2019 19:47:40 #1 

ondrej.rytir

Od mala jsem lyžoval a později přešel na snowboard. Teď bych se rád na lyže vrátil, abych taky mohl učit děti a zároveň by se mi líbilo mít lyže na kterých není problém šlápnout do kopce a v prašanu se neztratí. Chápu že skialp a freeride jsou vzhledem k váze trochu protichůdné požadavky… Budu rád za tipy co byste doporučili za kombinaci lyží/vázání/bot. Mám 183 cm / 80 kg. Moc díky za rady.

29.01.2019 22:02:07 #2 

Myval muž

Ja jezdim na lyzich z 99% z kopce, ale co jsem parkrat i slapal (na pujcenych lyzich) tak to byl vzdy velky kompromis = bud lyze super na sjezd ale celkem tezke na slapani (napr Line Opus + Marker Baron) nebo naopak lehoucke spejlicky od B.D. s techovym vazanim a Garmontama, vaha skoro jako bezky, ale ve sjezdu jsem se bal o holy zivot.

Jsem zvedav jestli nekdo poradi neco co bude splnovat nelehke zadani.

Nejlepší je TLUSTÁ ( lyže :-)

29.01.2019 23:10:57 #3 

Duro

>> #2, Myval, 29. 01. 2019 22:02:07

Asi tak. Ak si chceš zalyžovať, tak musíš počítať s tým, že hore kopcom sa zapotíš. Techové viazko sa dá nahodiť aj na normálnu lyžu, tam niečo na váhe ušetríš, ale pri lyžiach a lyžiarkach nie je priestor na kompromisy ( ak je zjazd priorita ).

01.02.2019 09:55:38 #4 

ondrej.rytir

No zatím mám v hledáčku: G3 Seekr 100/110 nebo Armada Tracer 98/108 G3 ION vázání Dynafit Beast boty

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy